עסקים

התרופה של משרד הכלכלה והתעשייה למשבר הקורונה? 95% הנחה בארנונה לבעלי עסקים

בשורה מרגשת ממשרד הכלכלה והתעשייה – 95% הנחה בארנונה + פטור מלא על חודשי הסגר לבעלי עסקים שמשבר הקורונה פגע בעסק שלהם | איך אפשר ליהנות מההטבה בעצמך? מזמינים אותך לגלות

shutterstock_492697027

בכל שנה ושנה, יש עסקים שנאבקים, מתקשים וכן, גם אלפים שפושטים רגל ונסגרים, אך שנת 2020 שברה שיאים, עם יותר מ-70,000 עסקים שנסגרו במהלך השנה.

אז נכון, המשבר עדיין לא מאחורינו, ומאות אלפי עסקים עדיין נאבקים, בכזו אווירה, אין כמו לקבל קצת חדשות טובות, שיכולות להקל על בעלי עסקים רבים.

כחלק מהתכנית הכלכלית לסיוע לעסקים שנפגעו ממשבר הקורונה, עסקים שנפגעו באופן ניכר עד יוני 2021 יכולים ליהנות מהנחה של 95% בארנונה.

החדשות הטובות: לא צריך להסתבך עם טיול למשרדי הממשלה או הדפסת טפסים, משרד הכלכלה והתעשייה מציע למלא באתר ייעודי טופס מקוון כדי לבדוק האם אתם זכאים.

העסק עומד בתנאי הסף? הבקשה תועבר לרשות המקומית שתזכה את העסק שלכם בפועל. פשוט, נכון? אבל לפני הכל, זמן להבין אם מגיע לכם ליהנות מההטבה.

אדם אוחז שלט שהחנות פתוחה

לא כל בעל עסק יכול ליהנות מההטבה – כך תדעו אם העסק שלכם עומד בקריטריונים

משרד הכלכלה והתעשייה מעניק את ההנחה הדרמטית לבעלי עסקים שעומדים בקריטריונים שלו, וכן הוא מעניק אותה רק עבור נכסים שמוחזקים על ידי העסק ומשלמים עליהם ארנונה שאינה למגורים. במילים אחרות, אם חשבתם שתוכלו ליהנות מהנחה על הארנונה הביתית שלכם, מצטערים לאכזב, אך זה בלתי אפשרי.

בנוסף, ההנחיות של המשרד מבהירות שצריך לעמוד בשני תנאים כדי ליהנות מההטבה:

  • אם העסק שלכם בעל מחזור של עד 200 מיליון ₪ וההכנסות שלכם נפגעו מעל ל-60%, לעומת 2019.
  • אם לעסק שלכם יש מחזור שנע בין 200 ל-400 מיליון ₪ וההכנסות שלכם נפגעו במעל ל-80%, לעומת 2019.
  • אתם זכאים למענק הוצאות עבור חודשים ספטמבר-אוקטובר 2020 – במילים אחרות, העסק שלכם סבל מירידה של מעל 25% במחזור ההכנסות, אתם זכאים לפטור מלא מארנונה לחודשים נובמבר-דצמבר 2020

כדאי לדעת: יש להוכיח פגיעה במחזור העסקי בתקופה המקבילה בשנה שעברה. יש בעלי עסקים שהתלוננו על כך שהעסק שלהם היה בצמיחה לעומת השנה שעברה, ושקריטריון ההשוואה אינו הוגן לדעתם. בכל אופן – כעת אלו ההגדרות ולא נראה שמשרד הכלכלה והתעשייה עומד לסטות מהן בקרוב.

העסק שלכם חדש? אל דאגה, חשבו גם עליכם – עבור עסקים חדשים שהחלו לפעול במהלך 2019 או שנפתחו בינואר-פברואר 2020, ההשוואה תיעשה לפי ממוצע מחזור עסקאות.

אדם בחנות מחזיק זר פרחים

מה צריך לעשות כדי ליהנות מההטבה?

אתם עומדים בתנאי הזכאות? מעולה, מלאו את הפרטים באתר משרד הכלכלה והתעשייה. הבקשה שלכם תעבור לרשות המקומית שתוכל לזכות את העסק שלכם בפועל.

לפני שאתם ממלאים את הטופס ,כדאי שתביאו מהם השלבים בדרך להנחה;  אתם תצטרכו לעבור שני שלבים ותזדקקו לאישור זכאות מקדים מרשות המיסים.

  • שלב א' – פנייה לאתר רשות המיסים כדי לבקש מענק הוצאות. חשוב לקבל אישור מחייב ובלעדי מרשות המיסים; וודאו שבמסמך מופיעים הנתונים הבאים: מס' עוסק, מחזור עסקאות לשנת 2019, תקופת המענק ושיעור הירידה במחזור העסק לתקופת המענק.
  • שלב ב' – הגשת בקשה להנחה בארנונה באמצעות טופס מקוון: לאחר קבלת האישור מרשות המיסים יש להגיש את הבקשה להנחה בארנונה לסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים (אפשר לעשות את זה אונליין, בקלות, מאתר משרד הכלכלה והתעשייה).

כדאי שתדעו: הבקשה שלכם תצטרף לבקשות של עסקים נוספים שזכאים להנחה, אותן בקשות עוברות לרשויות המקומיות פעם אחת ומרוכזת בחודש, אם אתם זכאים להנחה, הרשות המקומית שלכם תעניק לכם את ההנחה באופן אוטומטי וכן, תקבלו ממנה עדכון על כך.

מבולבלים? לכל שאלה בנושא המענק וקבלת האישור תוכלו לפנות למוקד רשות המיסים: 4954*. בהצלחה!