רכב

ככה חוסכים כסף: הטיפים שיעזרו לכם להשוות מחירים ולבחור בביטוח הרכב הנכון

האם קילומטרז' נמוך יכול לחסוך לכם כסף? כמה ראוי לשלם על כיסוי משפטי ושירותי דרך? וכמה גיל הנהג משפיע על מחיר הפוליסה? חייבים להשוות בין מחירי פוליסות הביטוח השונות. זאת הדרך שלכם לקבל את הפוליסה המתאימה לכם במחיר הטוב ביותר

820×320

לא משנה איזה סוג רכב יש לכם, מהו צבעו וכמה נוח לנהוג בו, דבר אחד חייב להיות לו, או יותר נכון לכם – ביטוח. במרץ 2020 פורסם כי לפי הנתונים של איגוד חברות הביטוח בישראל, מוגשות מדי שנה כ-380 אלף תביעות רכב, כולל תאונות הדרכים, גניבות ונזקים שנגרמים למכוניות המבוטחים. לכן, כל רכב חייב בביטוח. הביטוח הזה חוסך אלפי שקלים, ואף הרבה יותר במקרה של מעורבות בתאונה קטלנית, ומאפשר לכם, בעלי הרכב, לקבל או לשלם פיצויים במקרה שכזה.

אבל – וידעתם שיבוא אבל – הביטוח הזה גם עולה כסף ולא תמיד אתם משלמים עבור מה שאתם באמת צריכים, או משלמים את המחיר המשתלם ביותר האפשרי. אז מה חשוב לדעת לפני שסוגרים ביטח רכב ומה כדאי לבדוק עם החברות השונות, אשר מציעות דילים שונים? בואו נצא לדרך.

מכונית אחרי תאונה

רוצים להוזיל את ביטוח הרכב? ענו על השאלון וקבלו מספר הצעות

מה גבול האחריות שכדאי לקבל בביטוח צד ג'?

חשוב לזכור שביטוח צד ג' מגן מפני תביעה על ידי צד שלישי ושיפוי נזק שייגרם לו. סוג ביטוח זה לא כולל שיפוי על נזק שיגרם לרכב שלכם. אם סכום הכיסוי לביטוח אחריות צד ג' בפוליסה שלכם הוא 50 אלף שקלים, אבל פגעתם ברכב יוקרה והנזק הוא בסך 300 אלף שקלים, אתם תיאלצו לשלם את ההפרש מכיסכם וזאת יכולה להיות בעיה גדולה. לכן רצוי לקבוע רף גבוה יחסית לאחריות הביטוחית, שבה תהיו מבוטחים בגובה של כמה מאות אלפי שקלים, למקרה שהרכב בו פגעתם יהיה רכב יוקרה.

למה חשוב שיהיה לי כיסוי הוצאות משפטיות?

כי לא כל תאונה נגמרת החלפת פרטים ובטיפול הביטח. יש מקרים שנגררים אל בית המשפט, ואתם לא רוצים להוציא עשרות אלפי שקלים מכיסכם על עורך דין, וניהול תיק התביעה. חשוב לוודא שהפוליסה שלכם כוללת כיסוי המשפטי לא רק עבור הנהג המבוטח עצמו, אלא גם עבור אשתו וילדיו שטרם מלאו להם 18. בדקו מול חברת הביטוח אילו שירותים הכיסוי מעניק ומה גובהה של השתתפות עצמית שתידרשו לשלם לפני כל שימוש בו. לרוב, אגב, ברבית הפוליסות המוצעות הכיסוי נע מכמה אלפי שקלים לכ-15 אלף שקלים.

האם לבטח אבזור נוסף שהתקנתי ברכב?

בהחלט רצוי. אלה אביזרים שמשמים אתכם ואתם נהנים מהם, כך שאם הם ניזוקים, כדאי שתקבלו פיצוי שיאפשר לכם ליהנות מהם מחדש. אם הוספתם למכונית שלכם אביזרים שונים דוגמת גלגלי מגנזיום, רמוקלים, חיישני רוורס, מערכת מולטימדיה ועוד, קחו בחשבון שיש אפשרות לכסות אותם מבחינה ביטוחית. בדרך כלל כיסוי שכזה הוא עד 10% מערך הרכב.

רוצים להוזיל את ביטוח הרכב? ענו על השאלון וקבלו מספר הצעות

מה חשוב שאקבל בפוליסת שירותי דרך?

ביטוח הרכב יכול לעזור לכם במקרה של תקלה במכונית, וחשוב לכלול שירות שכולל החלפת גלגל או הטענת מצבר במקרה הצורך. אם הרכב מושבת מסיבה כלשהי הוספת סעיף של גרירה ומתן רכב חלופי תעזור לכם להמשיך בשגרת החיים עד לקבלת מכוניתכם לאחר הטיפול. שירותי דרך הם השירותים שיחלצו אתכם ממצב לא נעים וכדאי מאוד להוסיף את הרכיב לפוליסה. בדרך כלל הוספת השירות הזה תהיה כלולה בתוספת מחיר של כ-150 שקלים.

עד כמה גיל הנהג הראשי משפיע על מחיר הפוליסה?

משפיע מאוד. ברור שהביטוח מורכב מפרמטרים רבים כמו סוג האוטו, נפח המנוע שלו ועוד, אבל גם לגיל הנוהג בו יש משמעות. שימו לב, חברות הביטוח קובעות את שיעור דמי הביטוח השנתיים על פי הנהג הצעיר ביותר שמשתמש במכונית, ומכיוון שככל שגיל הנהג גבוה יותר כך הסיכוי לתאונות יורד, המחיר בהתאם. זאת הסיבה שנהגים בני 50 או 60 משלמים פחות מנהגים עד גיל 24. גיל הנהג בביטוח חובה יכולה להוזיל או לייקר את הפוליסה הכוללת במאות שקלים בשנה.

מתי כדאי לרכוש ביטוח מקיף ומתי להעדיף ביטוח צד ג'?

הכול שאלה של מחיר המכונית שלכם ומה ערך הנזק שעלול להיגרם לכם אם היא תיגנב או תיהרס. אם ברשותכם רכב ישן שערכו נמוך, אפשר להסתפק בביטוח חובה וביטוח צד ג'. רכב שנמצא פחות מעשר שנים על הכביש, ובטח רכב חדש או יקר, רצוי לבטח בביטוח מקיף, שיעניק שיפוי לכם וגם לצד שלישי במקרה של תאונה או נזק ואף פיצוי במקרה שהמכונית נגנבת. החלטתם לבטח בביטוח מקיף? בדקו אם אתם עומדים בזכאות להנחה בזכות היותכם נהגים ותיקים, סטודנטים, בעלי מוגבלויות עוד.

רוצים להוזיל את ביטוח הרכב? ענו על השאלון וקבלו מספר הצעות

בנאדם מודאג אחרי תאונה

עד כמה עבר ביטוחי נקי יכול לתרום לי?

מאוד. אם לא הפעלתם את הפוליסה שלכם כמה שנים רצופות, אתם יכולים להיות זכאים להנחה בפוליסה, כיוון שהוכחתם שאתם נהגים זהירים. אם אתם נהגים זהירים שלא עברו תאונות, בהחלט יש מקום לשקול לרכוש פוליסה עם השתתפות עצמית גבוהה יותר תמורת פרמיה נמוכה יותר.

האם קילומטרז' שנתי נמוך יכול לחסוך לי כמה שקלים?

כן. חברות ביטוח מתחשבות בכמות הקילומטרים שאתם נוסעים בשנה ואף מתאימות את הפוליסה לימי הקורונה והגבלות התנועה, כך שתשלמו פחות. חברות שונות מעניקות עד 12.5% הנחה עד 25% בהתאם לקילומטרז' השנתי, כשבדרך כלל המינימום מתחיל ב-4,800 קילומטר והמקסימום מגיע ל-12 אלף קילומטר.

כדאי לעשות הרחבת פוליסה לפגושים ולמראות צד?

כן, בטח אם אתם גרים בעיר. הרבה פעמים הפגושים, הפנסים והמראות ניזוקים ובמקום לשלם מאות ואלפי שקלים במקרה של תאונה או נזק שנגרם כשהרכב חנה ברחוב, כדאי להכניס לפוליסה הרחבה לתיקון מראות ופנסים במקרה של שבר. כך לא תצטרכו להפעיל את הביטוח תחת "תביעה" במקרה של פיגעה, וכך בהיעדר תביעות תחסכו כסף בפוליסת הביטוח העתידית.

ביטוח רכב הוא חובה וחשוב להבין שיש תחרות עצומה בין חברות הביטוח, כך שניתן למצוא פוליסות מקיפות במחירים טובים. עכשיו, כשאתם יודעים יותר מה חשוב שיהיה לכם בפוליסה וכמה ניתן לחסוך, זה הזמן לבדוק עם חברות הביטוח מה יש להן להציע לכם. והעיקר – סעו בזהירות.

חייבים להשוות בין מחירי פוליסות הביטוח השונות. זאת הדרך שלכם לקבל את הפוליסה המתאימה לכם במחיר הטוב ביותר

רוצים להוזיל את ביטוח הרכב? ענו על השאלון וקבלו מספר הצעות