רכב

לשלם פחות ולקבל יותר: המדריך שיעזור לכם לבחור ביטוח רכב

מה ההבדל בין צד ג' למקיף? כמה חשוב להוסיף הרחבות? ומה צריך לדעת כדי להתאים את הפוליסה למה שאתם צריכים ולשלם יותר מדי? במקרה של תאונה או נזק, ביטוח רכב ימנע מכם לשלם סכום פיצויים אסטרונומי ויחלץ אתכם במקרה של תקלה. אז קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם לדייק את הפוליסה שאתם זקוקים לה ולבחור נכון

820×320

לא משנה איזה סוג רכב יש לכם, מהו צבעו וכמה נוח לנהוג בו, דבר אחד חייב להיות לו, או יותר נכון לכם – ביטוח. במרץ 2020 פורסם כי לפי הנתונים של איגוד חברות הביטוח בישראל, מוגשות מדי שנה כ-380 אלף תביעות רכב, כולל תאונות הדרכים, גניבות ונזקים שנגרמים למכוניות המבוטחים. לכן, כל רכב חייב בביטוח. הביטוח הזה חוסך אלפי שקלים, ואף הרבה יותר במקרה של מעורבות בתאונה קטלנית, ומאפשר לכם, בעלי הרכב, לקבל או לשלם פיצויים במקרה שכזה.

תאונות לעולם מתרחשות בזמן הלא נכון, וכשמדובר בתאונה קשה יש לביטוח חשיבות עליונה. מה חשוב לדעת כשרוכשים ביטוח לרכב ואיזה טיפים יעזרו לכם להבין את האותיות הקטנות ? קבלו את המדריך השלם שיעזור לכם להחליט רגע לפני חידוש ביטוח הרכב או רכישת פוליסת ביטוח חדשה.

סוגי הביטוח לרכב

לפי החוק, כל בעל רכב חייב בביטוח חובה על מכוניתו, מכסה נזקי גוף ונפש שנגרמים בעת תאונה לנהג, לנוסעי הרכב האחרים או למי שנפגע מחוץ למכונית. הוא גם שמאפשר לנפגעים בתאונה לקבל פיצוי וטיפול רפואי, ללא קשר למצב הכלכלי של הנהג הפוגע. מחירו תלוי בסוג המכונית ושנת ייצורה. ביטוח למכונית עירונית קטנה נמוך בעלותו מביטוח למכונית מנהלים גדולה.

רבים מוסיפים לביטוח החובה גם ביטוח רכב צד ג' שמגן מפני תביעה על ידי צד שלישי ושיפוי נזק שייגרם לו. סוג ביטוח זה לא כולל שיפוי על נזק שיגרם לרכב שלכם. טיפ: אם אתם נהגים ותיקים עם גיליון נהיגה נקי, אפשר לכסות בשיפוי נמוך יחסית, אל אם יש לכם נהגים צעירים במשפחה, רצוי שהשיפוי של צד ג' יהיה גבוה.

חשוב לשים לב לגבול אחריות ביטוח צד ג'. אם סכום הכיסוי לביטוח אחריות צד ג' בפוליסה שלכם הוא 50 אלף שקלים אבל פגעתם ברכב יוקרה והנזק הוא בסך 300 אלף שקלים, אתם תיאלצו לשלם את ההפרש מכיסכם וזאת יכולה להיות בעיה גדולה. לכן רצוי לקבוע רף גבוה יחסית לאחריות הביטוחית.

ביטוח מקיף לרכב כוללת שיפוי לכם וגם לצד שלישי במקרה של תאונה או נזק ואף פיצוי במקרה שהמכונית נגנבת. עלותה של פוליסה זו גבוהה יחסית. שימו לב, אם אין לכם ביטוח מקיף, לא תפוצו במקרה שהרכב שלכם יינזק בגלל שיטפון או עץ שנפל עליו, שכן המדינה אינה מפצה בעלי רכב במקרה של נזק הנגרם כתוצאה ממזג האוויר.

בנוסף, ככל שההשתתפות העצמית שלכם תהיה גבוהה יותר, כך מחיר הפוליסה יהיה נמוך יותר. אם אתם נהגים זהירים שלא עברו תאונות, בהחלט יש מקום לשקול לרכוש פוליסה עם השתתפות עצמית גבוהה יותר תמורת פרמיה נמוכה יותר.

מכונית אחרי תאונה

האותיות הקטנות שחשוב להכיר

כשצריך להפעיל את הביטוח, רצוי מאוד שלא תגלו פתאום שהפוליסה שאותה קניתם לא ממש מכסה את הנזק או שמותירה אתכם חסרי אונים בצד הכביש. אותן "אותיות קטנות" הן כיסויים ותוספות לביטוח שיבטיחו לכם פיצוי או עזרה ברגע הנכון.

ביטוח הרכב יכול לעזור לכם במקרה של תקלה במכונית, וחשוב לכלול שירות שכולל החלפת גלגל או הטענת מצבר במקרה הצורך. אם הרכב מושבת מסיבה כלשהי הוספת סעיף של רכב חלופי תעזור לכם להמשיך בשגרת החיים עד לקבלת מכוניתכם לאחר הטיפול.

הרבה פעמים הפגושים, הפנסים והמראות ניזוקים ובמקום לשלם מאות ואלפי שקלים במקרה של תאונה או נזק שנגרם כשהרכב חנה ברחוב, כדאי להכניס לפוליסה הרחבה לתיקון מראות ופנסים במקרה של שבר.

חשוב לבדוק את דמי הביטוח (הפרמיה) שגובים מכם על הרחבות וכתבי השירות הנ"ל, בהתחשב בכך שיש שונות גדולה בין החברות ובין הסוכנים. המחירים יכולים לנוע בין עשרות שקלים לשנה לבין מאות שקלים.

בנאדם מודאג אחרי תאונה

לשלם את המחיר הנכון על הפוליסה הנכונה

אחרי שהחלטתם אם אתם רוצים ביטוח מקיף או רק צד ג', עליכם לבדוק את מרכיבי הפוליסות שמציעים לכם. רצוי שתחליטו מראש מה חשוב לכם יותר מבחינת סעיפי הביטוח ותצרו את הכיסוי שמתאים לכם.

ממש כמו שאתם משווים בין מחירים כשרוכשים בגדים ברשת או קניות בסופרמרקט, אתם חייבים להשוות בין מחירי פוליסות הביטוח השונות. מדובר בעולם שלם של תנאים ומספרים שחובה לדייק בו – להתאים את הפוליסה הנכונה לכם ולמצבכם האישי במחיר הטוב ביותר.

חשוב לבדוק היטב על מה אתם משלמים, מהו הכיסוי שתקבלו והאם הוא תואם את מה שאתם רוצים וצריכים. בדקו היטב מה אתם מקבלים במחיר זהה או דומה בחברות ביטוח שונות ואצל סוכנים. וזכרו – ניתן להתמקח על המחיר. ישנם פרמטרים רבים המשפיעים על מחיר הפוליסה וגובה בפרמיה הפרמיה: גיל הנוהגים, גיליון העבירות, שנת הייצור, סוג הרכב ואפילו אמצעי הבטיחות. אם לא תבעתם את חברת הביטוח בשלוש השנים האחרונות לפחות, תוכלו לקבל מחיר נמוך יותר לפוליסה בזכות היעדר תביעות.

חשוב לוודא באיזה אופן תקבלו את הפיצוי במקרה של תאונה או נזק, האם התיקון הוא רק במוסכי הסדר, האם הפוליסה כוללת החלפת חלקים או קבלת רכב חלופי ועוד. באתר של משרד האוצר תוכלו לראות את מדד שביעות הרצון מחברות הביטוח השונות ולהשוות ביניהן.

ביטוח רכב הוא חובה וחשוב להבין שיש תחרות עצומה בין חברות הביטוח, כך שניתן למצוא פוליסות מקיפות במחירים טובים. עכשיו, כשאתם יודעים יותר על מרכיבי ביטוח הרכב, מה חשוב שיהיה בו וכיצד לבחור, זה הזמן לבדוק עם חברות הביטוח מה יש להן להציע לכם. והעיקר – סעו בזהירות.

יש לכם מכונית ואתם מעוניינים לבדוק איזו הצעה אטרקטיבית יותר לביטוח הרכב?

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
יש לכם מכונית ואתם מעוניינים לבדוק איזו הצעה אטרקטיבית יותר לביטוח הרכב?

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

יש לכם מכונית ואתם מעוניינים לבדוק איזו הצעה אטרקטיבית יותר לביטוח הרכב?

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.