פיננסים

למה פרסום דיגיטלי הוא נכס לכל עסק?

כל עסק שמתנהל במאה ה-21 זקוק לפרסום דיגיטלי, המספק חשיפה ממוקדת ומסייע בשימור מעגל הלקוחות והרחבתו. במציאות שבה אנו מספקים כמעט כל צורך צרכני ע"י גלישה לאינטרנט, החל מחיפוש מסעדה ועד לאיתור מוסך או הזמנת נופש במבצע - הפרסום הדיגיטלי הוא כלי מרכזי בארגז הכלים העסקי. כתוצאה מהנוכחות היומיומית של אנשים רבים במימד הדיגיטלי, גם חלק גדול מעולם הפרסום עבר אליו. אם יש לכם עסק, חשוב שתהיו מודעים לאפשרויות והיתרונות שמקנה הפרסום הדיגיטלי ותשכילו להפיק מהם את המיטב.

bump-collaboration-colleagues-1068523

ליהנות מחשיפה ממוקדת שמגיעה למרב האנשים הנכונים

Once upon a time לבעלי עסקים הייתה רק אופציה אחת לפרסם את עצמם – דרך אמצעי הפרסום המסורתי. מטרתו העיקרית של פרסום זה הייתה להשיג עבור העסק את מרב החשיפה לכמה שיותר אנשים. עם זאת, מכיוון שלא הייתה לו שליטה טובה על קהל היעד שנחשף אליו, חלק גדול מהפרסום התבזבז על קהל לא רלוונטי, שכלל אינו מתעניין במוצר או בשירות נשואי הפרסום, או במילים אחרות – על אנשים שאין סיכוי שיהפכו ללקוחות. לעומת זאת, לפרסום הדיגיטלי יש יתרון עצום במישור הזה, כי הוא יכול למקד את החשיפה. כך לדוגמה, בעזרת פרסום דיגיטלי, בעל מוסך יונדאי כלשהו, יוכלו לוודא כי רק אנשים באזור הגאוגרפי של המוסך שמחזיקים ברכב יונדאי או מתעניינים ברכישת רכב כזה – ייחשפו לפרסום שלו ברשת. יש סיכוי רב שאנשים אלה יהפכו ללקוחות רווחיים של העסק. לזה קוראים פרסום אפקטיבי.

להרוויח מעצם הנוכחות הדיגיטלית

כיום, כל עסק יוצא נשכר באופן משמעותי מהנוכחות הדיגיטלית שלו, בין אם מדובר בחנות קטנה המציעה את מוצריה או בחברה המפרסמת את שירותיה. בית עסק שאין לו אתר אינטרנט או דף עסקי ברשתות החברתיות, עלול להיתפס כלא נחשב ובלתי רלוונטי. בעזרת אתר מקצועי שמשקף את העסק ומציג אותו תדמיתית ושיווקית, ניתן להגדיל את מוניטין העסק, לקדם אותו, ולהגיע ללקוחות חדשים, גם אם לא ניתן לבצע עסקאות ישירות באמצעות האתר.

 להיות עסק רלוונטי בעולם ששייך לצעירים

הדור הצעיר בעידן הנוכחי (וזה מתחיל כבר בגילאי 6-7) מקבל את רוב המידע שלו ואף רוכש חלק נכבד מהמוצרים – דרך גוגל והרשתות החברתיות. במציאות כזו, הפרסום הדיגיטלי הוא בבחינת חובה, מאחר שהוא מהווה ערוץ מרכזי לפנייה לצעירים. אם לעסק אין נוכחות דיגיטלית ראויה – דור ה-Y ישים עליו X.

למכור בכל אזור בעולם

עסק שיש לו חנות מקוונת יכול להגיע לכל פינה בעולמנו שהפך זה מכבר לכפר גלובלי. היום, כשניתן לבצע משלוחים לכל קצווי תבל, כל חנות ישראלית מקוונת יכולה למכור את מוצריה ולשלוח אותם לארה"ב, סין או כל יעד אחר. בעזרת פרסום דיגיטלי לעסקים ניתן להגדיר אלו אנשים יוכלו לראות את המודעה ובאיזה שפות היא תופיע. אפשר להגדיר מודעות ופרסומים שמותאמים לאזורים שונים בעולם ולקבל חשיפה רחבה במיוחד, שאינה ברת השגה ללא פרסום דיגיטלי.

לתפוס את הלקוח הפוטנציאלי במיקום המושלם

פרסום דיגיטלי לעסקים אפשרי באמצעי גלישה שונים. הוא לא מוגבל רק למודעות המתפרסמות בגוגל או ברשתות החברתיות, שאנשים רבים נחשפים אליהן במהלך יום העבודה מול המחשב הנייד.  פרסום דיגיטלי יכול לקפוץ גם בסמרטפון ואפילו ממש ברגע הנכון. לדוגמה, אם עסק לחומרי בניין מפרסם מודעה באמצעות WAZE, הפרסום "יקפוץ" בסמרטפונים של נהגים שמחוברים ל-GPS ומשתמשים ב-WAZE  כאשר יתקרבו לאזור בו העסק ממוקם. אם מישהו מהם זקוק למוצר כלשהו בתחום הבניין – בינגו! כמו כן, הפרסום הדיגיטלי יכול לתת לעסק קדימות בחיפושים דרך הסמרטפון, כאשר המיקום רלוונטי וקרוב לגולש.

 

"להעסיק" מפרסם שעובד בשבילך 24 שעות ביממה

פרסום דיגיטלי אינו מושפע מזמנים, אין לו שעות מנוחה – הוא נמצא שם תמיד, כך שכל גולש יכול להיחשף אליו בכל רגע. כידוע, אין שעות גלישה קבועות לכל הגולשים. יש כאלה שמחפשים את מבוקשם ברשת בשעות העבודה, אחרים שמעדיפים לעשות זאת עם שובם הביתה לפנות ערב, וגם כאלה שנוהגים לגלוש בשעות הקטנות של הלילה.  הפרסום הדיגיטלי נוכח בכל שעה משעות היממה, גם בשעות שהעסק עצמו אינו פועל, גם בשבתות וחגים, כך שאף גולש רלוונטי לא יוכל לפספס אותו.

להשיג אפקטיביות גם בתקציב נמוך – כל אחד יכול

ולבסוף, אחד היתרונות העצומים של פרסום דיגיטלי עבור עסקים, משתקף באפשרות להשיג פתרון פרסומי ממוקד גם בתקציב מוגבל יחסית. ניתן להגדיר את מסגרת התקציב המיועד לפרסום, ולעדן ולדייק את הקמפיין הפרסומי באמצעות כלי המעקב והבקרה של המדיות השונות. כך למשל, פרסום בפייסבוק הפך לתהליך בלתי נפרד ממסע הפרסום של כל מותג, וגם פרסום בגוגל מהווה פרוסה נכבדה בעוגת הפרסום העסקי, וזאת ללא השקעה ראשונית שמכבידה על תקציב העסק. אם נשווה זאת לעולם הפרסום המסורתי וניקח לדוגמה פרסומת בטלוויזיה – נדרש תקציב נכבד להפקת הסרטון ולרכישת זמן הפרסום הטלוויזיוני. זאת ועוד, מרגע שהסרטון הופק וזמן האוויר נקנה, אין אפשרות למקד את המסר או לשפר את הסרטון. בפרסום הדיגיטלי לעומת זאת, ניתן להשיג אפקטיביות גדולה יותר בתקציב נמוך יותר – משמעותית.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצים לקבל הצעה לפרסום דיגיטלי חכם

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.