פיננסים

רוצים להשקיע כסף? כל היתרונות של ניהול תיקים

רוצים להשקיע כסף_ כל היתרונות של ניהול תיקים header

ניהול תיקי השקעות קורץ לבעלי סכומי כסף פנויים שמעוניינים להפיק מהם תשואה גבוהה בטווח הבינוני והארוך. במאמר הבא נסביר מה זה אומר, כיצד הניהול מתבצע ומה היתרונות שלו

תיק השקעות שמנוהל על ידי בית השקעות הוא שירות שמטרתו להתאים מסלולי השקעות ומכשירים פיננסיים עבור סוגים שונים של לקוחות. בפועל, תיק השקעות מנוהל הוא חשבון השקעות שרשום על שם הלקוח. את תיק ההשקעות אפשר לנהל בבנק שבו נמצא חשבון העובר ושב, או בחשבון בחבר בורסה של בית ההשקעות הנבחר.

לאחר פתיחת התיק עובר הניהול למנהל השקעות בעל רישיון ניהול תיקי השקעות מטעם הרשות לניירות ערך. בנוסף, יש לתת למנהל התיק יפוי כוח לקנות ולמכור ניירות ערך בחשבון. מנגד, מנהל תיקי השקעות לא רשאי למשוך או להפקיד כסף מהחשבון אבל משתמשים בו כדי לשלם דמי ניהול או את העמלות הנדרשות על ידי הבנק.

תשואה גבוהה על בסיס מחקר

היתרון המובהק של ניהול תיקים בא לידי ביטוי בתשואה גבוהה יותר מזו שאפשר להשיג בעזרת השקעה עצמאית בשוק ההון. ראשית, תיק ההשקעות מנוהל כאמור על ידי אדם מקצועי שנעזר לשם כך במחלקת מחקר. המשמעות היא שמחלקת המחקר עוקבת אחר שוק ההון ושרמת הידע והניסיון של אנשי המקצוע מייצגים את האינטרסים של הלקוח.

שנית, חברה לניהול תיקים מתאימה את מסלול ההשקעה לצרכי הלקוחות ולרמת הסיכון הנדרשת עבורם. התאמה אישית מאפשרת להשתמש בתיק ההשקעות כדי להשיג תזרים מזומנים ויציבות כלכלית. במסגרת ההתאמה האישית בוחנים לא רק את רמת הסיכון אלא גם את ההכנסות של המשקיע, את שאר האפיקים שאליהם הוא חשוף ואת טווח הזמן שבו הוא יצטרך את הכסף.

עדיפות בהשוואה לתכניות חיסכון

היתרונות של ניהול תיקים בולטים גם בהשוואה לתכניות החיסכון הרגילות. בתקופה שבה הריבית נמוכה ואין כמעט תשואה על פיקדונות בבנקים, מסלולי ההשקעה בשוק ההון מוכיחים את עצמם. אם לוקחים בחשבון שמדובר בהשקעה לטווח בינוני-ארוך, מבינים שיש גם אפשרות להתגבר על תקופות של משבר.

במילים אחרות, אפילו רמת סיכון גבוהה משתלמת בטווח הארוך בתשואות ויש בתי השקעות שמציעים תיקים שמיועדים למשיכת סכום חודשי. בכך משיגים איזון בין השקעה לטווח ארוך לבין הצורך בנזילות ושומרים על האטרקטיביות של התיק המנוהל בהתאמה אישית לצרכי הלקוחות. כמובן שיש צורך בתשלום עמלה ודמי ניהול, אך על הנושאים האלה אפשר להתמקח כאשר בוחרים בית השקעות.

לסיכום, תיק השקעות הוא אפיק שמתאים למי שחושב לטווח ארוך. בעזרת ניהול מסודר של תיקי השקעות אפשר לייצר תשואה גבוהה גם מסכומי כסף קטנים יחסית ולהתגבר על הקשיים שנלווים להשקעה עצמאית בשוק ההון. בנוסף, אפשר להתמקח על דמי הניהול ולהשוות בין בתי השקעות לפי צרכים ספציפיים.

לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

בריאות 100 לילה ולילה: אירופלקס מציעה את המזרן החדש ל-100 לילות ניסיון

צרכנות כל מה שצריך לדעת על קונסילר

בריאות 5 המשקאות שאתם חייבים לשתות בקיץ

פיננסים ניהול תיק השקעות – כך עושים זאת נכון

סכום של מעל 400 אלף ש"ח מאפשר לנהל תיק השקעות בהתאמה אישית לרמת הסיכון המבוקשת על ידי הלקוח. אך כיצד עושים זאת ואיך בוחרים...

צרכנות איך לבחור מייק אפ מושלם לקיץ?

הקיץ כבר מעבר לפינה ועכשיו זה הזמן לרענן את תיק האיפור עם מייק אפ עמיד, נוח, בריא ומטופח. אבל איך בוחרים אותו? הנה כמה...

צרכנות כך תבלו ערב מושלם בבית עם בני הזוג

זוגות שרוצים להישאר בבית כדי לבלות יחד לא צריכים יותר מקצת זמן פנוי ומעט יצירתיות על מנת להבטיח לעצמם חוויה בלתי נשכחת. איך עושים...