פיננסים

רוצים להשקיע כסף? כל היתרונות של ניהול תיקים

ניהול תיקי השקעות קורץ לבעלי סכומי כסף פנויים שמעוניינים להפיק מהם תשואה גבוהה בטווח הבינוני והארוך. במאמר הבא נסביר מה זה אומר, כיצד הניהול מתבצע ומה היתרונות שלו

רוצים להשקיע כסף_ כל היתרונות של ניהול תיקים header

תיק השקעות שמנוהל על ידי בית השקעות הוא שירות שמטרתו להתאים מסלולי השקעות ומכשירים פיננסיים עבור סוגים שונים של לקוחות. בפועל, תיק השקעות מנוהל הוא חשבון השקעות שרשום על שם הלקוח. את תיק ההשקעות אפשר לנהל בבנק שבו נמצא חשבון העובר ושב, או בחשבון בחבר בורסה של בית ההשקעות הנבחר.

לאחר פתיחת התיק עובר הניהול למנהל השקעות בעל רישיון ניהול תיקי השקעות מטעם הרשות לניירות ערך. בנוסף, יש לתת למנהל התיק יפוי כוח לקנות ולמכור ניירות ערך בחשבון. מנגד, מנהל תיקי השקעות לא רשאי למשוך או להפקיד כסף מהחשבון אבל משתמשים בו כדי לשלם דמי ניהול או את העמלות הנדרשות על ידי הבנק.

תשואה גבוהה על בסיס מחקר

היתרון המובהק של ניהול תיקים בא לידי ביטוי בתשואה גבוהה יותר מזו שאפשר להשיג בעזרת השקעה עצמאית בשוק ההון. ראשית, תיק ההשקעות מנוהל כאמור על ידי אדם מקצועי שנעזר לשם כך במחלקת מחקר. המשמעות היא שמחלקת המחקר עוקבת אחר שוק ההון ושרמת הידע והניסיון של אנשי המקצוע מייצגים את האינטרסים של הלקוח.

שנית, חברה לניהול תיקים מתאימה את מסלול ההשקעה לצרכי הלקוחות ולרמת הסיכון הנדרשת עבורם. התאמה אישית מאפשרת להשתמש בתיק ההשקעות כדי להשיג תזרים מזומנים ויציבות כלכלית. במסגרת ההתאמה האישית בוחנים לא רק את רמת הסיכון אלא גם את ההכנסות של המשקיע, את שאר האפיקים שאליהם הוא חשוף ואת טווח הזמן שבו הוא יצטרך את הכסף.

עדיפות בהשוואה לתכניות חיסכון

היתרונות של ניהול תיקים בולטים גם בהשוואה לתכניות החיסכון הרגילות. בתקופה שבה הריבית נמוכה ואין כמעט תשואה על פיקדונות בבנקים, מסלולי ההשקעה בשוק ההון מוכיחים את עצמם. אם לוקחים בחשבון שמדובר בהשקעה לטווח בינוני-ארוך, מבינים שיש גם אפשרות להתגבר על תקופות של משבר.

במילים אחרות, אפילו רמת סיכון גבוהה משתלמת בטווח הארוך בתשואות ויש בתי השקעות שמציעים תיקים שמיועדים למשיכת סכום חודשי. בכך משיגים איזון בין השקעה לטווח ארוך לבין הצורך בנזילות ושומרים על האטרקטיביות של התיק המנוהל בהתאמה אישית לצרכי הלקוחות. כמובן שיש צורך בתשלום עמלה ודמי ניהול, אך על הנושאים האלה אפשר להתמקח כאשר בוחרים בית השקעות.

לסיכום, תיק השקעות הוא אפיק שמתאים למי שחושב לטווח ארוך. בעזרת ניהול מסודר של תיקי השקעות אפשר לייצר תשואה גבוהה גם מסכומי כסף קטנים יחסית ולהתגבר על הקשיים שנלווים להשקעה עצמאית בשוק ההון. בנוסף, אפשר להתמקח על דמי הניהול ולהשוות בין בתי השקעות לפי צרכים ספציפיים.

לפרטים נוספים:

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

תיירות אזרחות פורטוגלית: המדריך השלם בדרך לדרכון האירופאי שלכם

פיננסים מהי עסקת "פליפ" ואיך היא תגרום לכם להרוויח עשרות אלפי דולרים בשנה?

אם יש לכם הון עצמי החל מ-100,000 דולר ואתם מחפשים אפיק השקעה שמניב רווח מהיר ומשמעותי תוך זמן קצר – עסקת פליפ בניו יורק...

תיירות 1969 שוב מחדש: הטיול שייקח אתכם אל השנה ששינתה את העולם

פיננסים Total Pay-Back: הכרטיס שמחזיר לכם כסף על ההוצאות שלכם

מה יכול להיות יותר משתלם מקנייה היום שמחזירה לך כסף מחר? על השאלה הזאת ענתה חברת כרטיסי האשראי max מבית לאומי קארד בעזרת כרטיס...

לייף סטייל עם איזה מתנות תפנקו את בני הזוג בחג?

פיננסים למה אין בישראל מספיק ארנקים דיגיטליים?

צרכנות איך משפרים את קליטת ה-Wifi?

נדל"ן חריש מציגה: החיים שכל משפחה צעירה רוצה

נדל"ן בטומי – פנינת נדל"ן גיאורגית

גיאורגיה כבשה בשנים האחרונות מקום של כבוד במפת התיירות העולמית, מי כמונו הישראלים מודע לכך. מסתבר שהמדינה המתפתחת אינה מסתפקת בתיירות בלבד, כאשר לאחרונה...

לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.