פיננסים

מקומות תעסוקה לבוגרי שוק ההון

ללימודי שוק ההון ניתן לגשת כיום דרך קשת רחבה של קורסים, כמו קורס מסחר במניות מתחילים ומתקדמים, אופציות מעו"ף וניתוח טכני. במידה שהלימודים מתקיימים במכללה מקצועית ואיכותית מדובר בתוכנית מעמיקה, מעניינת ומאתגרת, התורמת לידע האישי של התלמיד ומעניקה לו כלים פרקטיים לעבודה בתחום. ואולם, חלק נכבד מהתלמידים ניגשים לקורסים אלו במטרה לרכוש מקצוע לחיים, בין אם כקריירה ראשונה או כהסבה מקצועית באמצע החיים, והנקודה החשובה ביותר עבורם היא אפשרויות התעסוקה בגמר הלימודים.

מקומות תעסוקה לבוגרי שוק ההון

מצב תעסוקתי בשוק ההון בישראל

בשנים האחרונות מציע שוק ההון בישראל לבעלי ידע והכשרה בתחום קשת רחבה של אפשרויות ומקומות תעסוקה. אחת הסיבות המרכזיות להיצע הנרחב נעוצה בשינויים שנוצרו בעקבות רפורמת בכר בשנת 2005. רפורמה זו נועדה להפחית את הריכוזיות בשוק ההון, שנשלט בעיקר על ידי הבנקים, ולעודד את התחרות החופשית באמצעות מגוון אמצעים להשקעות ומימון. לכן, מלבד עבודה בבנקים, שוק ההון מציע בימינו מגוון מקומות תעסוקה נוספים.

מקומות תעסוקה בשוק ההון

בפני בוגרי לימודי שוק ההון פתוחים כיום מקומות תעסוקה רבים, במגוון רחב של תפקידים. על מקומות אלו נמנים בין היתר המערכת הבנקאית, חברות ביטוח, חברות השקעות, חברות אשראי, חברות ייעוץ השקעות, בורסות לניירות ערך בישראל וברחבי העולם, וכן עבודה כעצמאיים.

בחירת מקום תעסוקה

בחירת מקום תעסוקה בשוק ההון תלויה במספר פרמטרים עיקריים. ראשית, הבחירה תלויה בהכשרה של מבקש העבודה, אשר משתנה בהתאם לקורס שלמד כמו מסחר במניות או קורס מתנדים ואסטרטגיות.

בנוסף, כמו בכל תחום אחר, סוג העבודה האפשרי משתנה בהתאם לניסיון של מבקש העבודה, ומובן שעם הניסיון נפתחות בפני העובד יותר אופציות במשרות בכירות ומתגמלות. מעבר לכך, יש לקחת בחשבון כי לכל מקום תעסוקה, בין אם מדובר בבנק, בחברת השקעות או בעבודה כעצמאי – יש יתרונות וחסרונות. לדוגמא, עבודה בבנק מספקת ביטחון תעסוקתי לעומת עבודה בחברת השקעות המבטיחה משכורות גבוהות, ואילו עבודה מהבית מאפשרת ניהול חופשי וגמיש של זמני העבודה. לכן, הבחירה במקום עבודה מסוים תיעשה על פי העדפות אישיות ושאיפות לפיתוח קריירה.

תפקידים בשוק ההון

כאמור, שוק ההון מציע לבוגרי הקורסים בתחום מגוון רחב של תפקידים, אשר משתנים במידת הרלוונטיות שלהם בהתאם למסלול הלימוד, ומעבר בחינות הלשכה לניירות ערך לקבלת תעודת הסמכה. על התפקידים הקיימים נמנים בין היתר יועץ השקעות, מנהל תיק השקעות, משווקים, מנתחי השקעות ובק אופיס.

חיפוש מקום עבודה

עם גמר לימודי שוק ההון עשוי חיפוש העבודה בתחום להתבצע במספר אפיקים, כאשר השילוב ביניהם מהווה מתכון בטוח למציאת תעסוקה מתאימה באופן יעיל ומהיר. ראשית, חלק ממוסדות הלימוד מסייעים לבוגרים במציאת מקומות עבודה עבור סטאז' או כמשרה לכל דבר. שנית, ניתן למצוא משרות לשוק ההון בלוחות המודעות בעיתונות הכתובה ובאינטרנט, וכן בפורומים, רשתות חברתיות ואתרים של החברות עצמן. מעבר לכך, כדאי לפנות גם לחברות כוח אדם, ואף לשקול פנייה יזומה לחברה מבוקשת.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.