צרכנות

סובלים מכאבי גב? הנה 3 דברים שאתם צריכים לבדוק

מעל 85% מהמקרים שבהם אנשים מגיעים לרופא בגלל כאבי גב מסתיימים ללא אבחנה ברורה של הסיבה לכאבים. מצד שני, זה לא אומר שאתם צריכים להמשיך לסבול – הנה 3 דברים שעליכם לבדוק עוד היום בשביל לשפר את איכות החיים

back_painBG

על אף התקדמות מאסיבית בתחום הרפואה, כאבי גב הם עדיין אחת התלונות הנפוצות ביותר בקרב בני אדם. אלו כאבים שנובעים משרירים, עצבים ועצמות או מבנים אחרים בעמוד השדרה ולפי הערכות הם פוגעים במעל 42% מהאוכלוסייה הבוגרת בעולם (בני 18 ומעלה).

בארצות הברית למשל, כאבי גב תחתון הם הסיבה ל-20% מהביקורים אצל רופא משפחה ו-9 מתוך כל 10 מבוגרים חווים אותם בנקודה כלשהי בחייהם. יתרה על כך, 5 מכל 10 גברים בעולם עוברים כאבי גב כל שנה והאחוז הזה מזנק בקרב ספורטאים וקשישים. 97% מכאבי הגב הם כאבים מכניים שמוגדרים ככאבי גב תחתון לא ספציפיים ובמעל 85% מהמקרים לא ניתן להגיע לאבחנה ברורה של סיבת הכאבים.

כאבי גב יכולים להיות קצרים וחד פעמיים או מתמשכים וקבועים, להישאר במקום אחד או להקרין למקומות נוספים ולבוא לידי ביטוי בתחושה עמה או לחילופין חדה וצורבת. הטיפולים לכאבי גב מגוונים לא פחות מהסימפטומים, והם נעים בין טיפול תרופתי, פיזיותרפיה ושימוש באביזרים אורטופדיים. עם זאת, כדאי להצביע על 3 דברים מרכזיים שאותם רצוי לבדוק אם חווים כאבי גב שמקורם לא ברור:

1. איכות המזרון

המזרון שעליו אתם ישנים הוא הגורם מספר אחד שמשפיע על הגב שלכם. מזרון איכותי יאפשר לגב להגיע לתנוחה הטבעית ביותר מבחינתו במהלך השינה, יעניק תמיכה לשלד ויסייע לכם לתפקד. אדם ממוצע מבלה מעל שליש מחייו בשינה ומזרון לא טוב עלול לגרום נזקים מצטברים ובלתי הפיכים.

מלבד בריאות הגב, מזרון יקל עליכם להירדם בלילה וישפר את איכות השינה. בעזרת המזרון תוכלו להעלות שמחת החיים, להתעורר ערניים בבוקר ולהרגיש טוב בהיבטים אחרים של החיים האישיים, הקריירה או הלימודים. זו ההשקעה הכי טובה שתעשו בזמן הקרוב והאלמנט שישנה את תחושת הבריאות שלכם מהקצה אל הקצה.

את איכות המזרון תוכלו לבדוק באמצעות התחושה האישית. דעו שהגיע הזמן להחליף אותו כאשר אתם מתחילים להרגיש את הקפיצים בתוך הגוף, כשמופיעות עליו גבשושיות או כאשר מעבירים עליו את היד ומתגלים בו שקעים ובליטות.

2. ישיבה מול מסך מחשב

עבודה לא נכונה מול מחשב היא עוד סיבה מרכזית להופעת כאבי גב בגילאים שונים. המחשב הוא כלי העבודה הנפוץ במשרד המודרני, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לקום ממנו עם כאבים בגב התחתון. תופעות של כאבי גב בישיבה ממושכת מול מחשב נגרמות בגלל ארגון לא נכון של עמדת העבודה, חוסר מודעות, עומס יתר על מערכת הראייה וכמובן עומס על מערכת שריר-שלד, כולל הגב והגפיים העליונות.

עצרו הכל ובדקו עכשיו את מיקום צג המחשב במישור האופקי והאנכי. שימו לב לגובה המושב, גובה המסעדים וגובה השולחן והגיעו למצב שבו זווית המותניים שלכם היא 90-120 מעלות, זווית הברכיים היא 90-130 מעלות וזווית הקרסוליים 100-120 מעלות. אם תעשו את זה, סביר להניח שתחזרו הביתה בלי תלונות.

3. הרמת משקלים כבדים

לא רק מי שעובד בהובלות צריך לדעת איך להרים משקלים כבדים. משקלים כאלה נמצאים סביבנו כל הזמן כמו למשל כשאנחנו מרימים את הילד, חוזרים עם קניות מהסופר או מעמיסים ציוד לאוטו. עם זאת, ניתן להקטין את הסיכון הנובע ממאמץ יתר ואת כאבי הגב על ידי השקעה באמצעי עזר ואימוץ טכניקות הרמה נכונות.

אמצעי העזר רלוונטיים בעיקר במקומות עבודה שבהם הרמה היא חלק בלתי נפרד מסל המשימות. זה חשוב תחום הלוגיסטיקה, הסיעוד, הניקיון, המיון, האריזה והבנייה ויכול לסייע גם בעת הפעלת מנופים ועגלות. ציוד העזר העיקרי למניעת כאבי גב הן במות הרמה ומתקנים נלווים.

מבחינת טכניקה, ההמלצה היא לשמור על מרחק של 30-60 ס"מ מהגוף וממרכז הכובד שלו. את פעולת ההרמה צריך לבצע מגובה הכתפיים ועד גובה האגן, ובמשקל שלא יעלה על 9 קילוגרם יותר מ-30 פעמים בשעה. אם תדירות ההרמה שלכם גבוהה יותר, אל תתפלאו שיופיעו אצלכם כאבי גב.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.