בריאות

חיטוי וניקוי באוזון – איך זה יכול לעזור לנו במאבק נגד הקורונה

החל מתחילת 2020, אנחנו מוצאים את עצמנו במאבק נגד נגיף הקורונה. מה שהחל בערים מסוימות בסין, הפך תוך זמן קצר למגיפה כלל עולמית שגובה קורבנות עצומים, יצרה מיליוני נפגעים, נזקים כלכליים וחברתיים עצומים, והגרוע מכל אנחנו לא באמת יודעים מתי וכיצד זה ייגמר. כל עוד אין חיסון שאפשר לספק לציבור, אזי שעלינו להתמודד עם הבעיה באמצעות כלים שונים שעומדים לרשותנו.

16

אחד האופציות שעומדות לרשותנו הוא חיטוי וניקוי באוזון. מדובר על שיטה ייחודית של חיטוי חיידקים, עובש, בקטריות ומפגעים אחרים אשר יכולים לייצר נזק משמעותי מבחינה היגיינית, וסביר להניח שהם יכולים לייצר קרקע פורייה להיווצרות והתפתחות הנגיף. מלבדו, הרי שאותם מפגעים יכולים לייצר גם זיהומים ובעיות אחרות שישפיעו עלינו מבחינה בריאותית ומעבר לכך.

מי שמתמחה בשיטת חיטוי וניקוי באוזון, בפרט בימי קורונה, היא חברת קלין קור אשר מספקת שירות זה, הן למגזר הפרטי, העסקי והציבורי. החברה מעסיקה אנשי צוות מקצועיים ויש לה את כל הכלים הנדרשים על מנת לבצע חיטוי ברמה הגבוהה ביותר שיש. החברה מספקת שירות מהיר, מהיום להיום, תוך מספר שעות, במטרה לחטא אזורים פתוחים וסגורים, תעלות מיזוג, צנרות, משטחים ואזורים אחרים. כאמור, בתקופת הקורונה, החברה מספקת שירות מוגבר, במטרה לעזור ולהתמודד עם המגיפה בצורה הטובה ביותר.

מה זה חיטוי וניקוי באוזון

שיטה זו מתבססת על כך שמחולל האוזון הוא חומר החיטוי. מדובר בחומר טבעי לחלוטין, שמחליף את הצורך להשתמש בכלור ובחומצות לא טבעיות. כך אפשר להימנע משימוש בכימיקליים אשר עלולים לגרום נזק לסביבה.

האוזון מתבסס על שלוש מולקולות של חמצן, הוא איננו יציב ומתפרק בקלות ובמהירות. הפירוק יוצר רדיקלים עם רמת חמצון גבוהה, וזה הופך את החומר למחטא איכותי וחזק.

מה היתרונות של חיטוי באמצעות אוזון

לחיטוי וניקוי באוזון יש יתרונות שונים, בין אם זה מתבצע במשטחים או מבנים, כפי שנדרש במקרים של חיטוי נגד קורונה. הנה דוגמא למספר יתרונות מובהקים:

  • מפחית באופן משמעותי שימוש בכימיקלים וחומרים מזהמים אחרים
  • מסוגל להרוג את רוב החיידקים
  • חומר חזק ואיכותי, מסוגל לפגוע במזהמים שאינם נפגעים על ידי תרכובות אחרות.
  • ניתן ליישם על אנשים ללא רעילות
  • יעיל מאוד בנטרול ריחות
  • מחטא חללים ומשטחים בצורה אפקטיבית ומהירה
  • יוצר סביבה נקייה

צריך לומר, השימוש בחיטוי וניקוי אוזון יכול להתאים, כפי שציינו, הן למבנים סגורים והן לשטחים פתוחים. לכן נהוג להשתמש בו בבתי חולים, מעבדות, משרדים, חדרים נקיים, וכן במבנים פרטיים. מלבד העובדה שאפשר ונכון להשתמש בשירות זה לצורך חיטוי נגד קורונה, הרי נכון להשתמש בו גם במקרים אחרים, למשל, אחרי נזקי מים, נזקי שריפה או נזקים אחרים שנגרמים למקום ומשאירים בו רעלים ומזהמים שונים.