הגיל השלישי

בדיקה של 5 דקות מבטיחה 6 שנים של שקט – ללא התקפי לב

התקפי לב מתרחשים בשכיחות גבוהה. כ- 25,000 אנשים סובלים מכך בכל שנה. מחלות לב הן הסיבה השנייה בשכיחותה לתמותה בישראל. הלב שלנו פועל 24 שעות ביממה ללא הפסקה. תפקידו להעביר את הדם לכל אברי הגוף, על מנת לספק חמצן למוח ולשאר האברים.

820x320_3

אחת הבעיות הקשות המעיקות על חולים ונבדקים במערכת הבריאות הינה חוסר אונים ואובדן דרך בסבך הבירוקרטי של האדמיניסטרציה הרפואית כאשר מוטל עליהם לבצע בדיקות רפואיות.

כדי להתגבר על בעיה זו ולמנוע התרוצצויות מיותרות, מפעיל כעת בית חולים רפאל ברמת החייל מסלול VIP לזימון וביצוע בדיקות צינתור וירטואלי של הלב בסורק CT. במסלול זה הנבדק מלווה ע"י רופא רדיולוג ורופא קרדיולוג, ללא צורך בהמתנה לקראת ביצוע הבדיקה ואחריה, לצורך קבלת התוצאות. התהליך כולו מלווה ע"י  רופא קרדיולוג מומחה בדימות הלב, המספק בו במקום הסברים על הממצאים, עם הנחיות לטיפול.

מה קורה כאשר פעולת הלב משתבשת?

טרשת עורקים הלב הינה מחלה המתפתחת במשך שנים וגורמת להיצרויות בעורקי הלב, וכך נוצרת פגיעה בזרימת הדם. פגיעה זו מהווה את סיבת התחלואה והתמותה העיקרית בעולם המערבי. הגורמים המעלים את הסיכון למחלת טרשת העורקים בלב הם: עישון, יתר לחץ דם, סוכרת, עלייה ברמת שומני הדם ושקיעת סידן. מחלת לב אצל אחד מבני המשפחה מהווה גורם סיכון נוסף.

גילוי מוקדם מאפשר טיפול שימנע את התפתחות התהליך הטרשתי בעורקי הלב ובכך להציל חיים. כאשר מתגלה היצרות באחד מעורקי הלב, ניתן להתחיל מיד בטיפול ולעצור את התקדמות המחלה. יתר-על-כן, מחקרים מוכיחים כי נבדקים אצלם בדיקת סיטי של הלב הייתה תקינה לא לקו בהתקפי לב במשך 6 שנים מיום ביצוע הבדיקה. זו רפואה מונעת במיטבה

אדם נוגע בלב

 

בדיקת סיטי של הלב או "צינתור וירטואלי":

כאשר יש היצרות או חסימה באחד מעורקי הדם המזינים את שריר הלב, מתרחש "אוטם בשריר הלב" , כלומר התקף לב מסכן חיים. תהליך זה של היצרות העורקים עד לאוטם מלא נמשך לאורך שנים, אך באמצעי הדמיה מתקדמים ניתן לזהותו כבר בשלבים המוקדמים. כך ניתן להתחיל טיפול תרופתי מבעוד מועד, לדאוג לשינוי אורח החיים, ובמידת הצורך גם לבצע צנתור פולשני לפתיחת העורק והכנסת תומכן (סטנט).

למה דווקא בית חולים רפאל?

סורקי הCT החדישים מאפשרים בדיקות תלת ממדיות ברמת קרינה נמוכה. התהלך הינו קצר ומהיר, נמשך כחמש דקות. הבדיקה מבוצעת על ידי חברת האיבחון הרפואי מ.א.ר באמצעות סורק הסיטי מתוצרת פיליפס,המתקדם והחדשני ביותר בארץ, בבית חולים רפאל בתל אביב.

בבית חולים רפאל מציעים גם מסלול VIP  המבטל את הצורך בהתנהלות מול קופות החולים וחיפוש אחר רופאים מומחים. מפגש אחד הכולל הכנה ע"י רופא קרדיולוג מומחה, ביצוע הבדיקה בו במקום, וקבלת הפיענוח עם סיומה (כולל הסבר על הממצאים והמלצות להמשך טיפול או בירור במידת הצורך).   הבדיקה מבוצעת בניהולו ופיקוח של פרופ' אלי קונן, חלוץ בדיקות סיטי של הלב בישראל, מנהל אגף הדימות במרכז הרפואי שיבא, ופרופסור בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל־אביב.

שירות זה מוכר ע"י חברות הביטוח – מומלץ להתייעץ ולבדוק את הביטוח הרפואי שלך.

לב סביב ידיים

 

מחקרים הראו כי הסיכון ללקות בהתקף לב בשש השנים שלאחר בדיקה תקינה בסורק CT, שואף לאפס. הבדיקה מאפשרת לקבוע את מידת ההיצרויות וחומרתן, ובכך מעניקה כלי חשוב להחלטה על סוג הטיפול הדרוש.

בבית חולים רפאל מתאפשר ביצוע הבדיקה ופענוחה המיידי, כולל שיחת הסבר ע"י קרדיולוג מומחה בו במקום. השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם!