בריאות

כיצד לבחור את הדיור המוגן עבורך או עבור בני משפחתך

בשנים האחרונות כפטריות לאחר הגשם צצות בכל פינה פרסומות לדיור מוגן, יוקרתי יותר או פחות, אבל הכול ממותג, יפה ומרשים. אבל השאלה היא על מה צריך להסתכל כאשר בוחרים את המקום בו תבלה את הגיל השלישי?

diur mugan 3

בטיפים הבאים ניסיתי למיין עבורכם את הבסיס של הבסיס כאשר אתם מחפשים דיור מוגן איכותי עבור בן משפחה או עצמך:

אוכל:

גם אם אתם לא מתכננים לקחת פנסיון מלא, חלקי, חשוב מאוד שתדעו לאן אתם נכנסים, מקום שמשקיע בדייריו באוכל טוב, טרי, איכותי ובריא משקיע גם בדברים האחרים. בסופו של דבר מה שנכנס לנו לגוף זה הדלק שלנו ולכן חשוב שתבואו לפחות לארוחת צהריים, תטעמו, תנסו ואל תתביישו לשאול שאלות ואף להיכנס למטבח.

פיקוח רפואי:

בדרך כלל דיור מוגן נועד לאנשים עצמאיים אך מעבר לפעילויות החברתיות חשוב מאוד שיהיה פיקוח 24/7.

מקלחת מרווחת: 

חדר הרחצה זה אחד המקומות בו אנחנו מבלים הכי הרבה בחיינו אך גם המסוכן, ולכן חשוב שיהיה רחב ונוח לשימוש עם אביזרי בטיחות ולחצן מצוקה.

ליווי משפחה/חברים/גורמים מקצועיים: 

בגלל שמדובר בצעד גדול בחיים תמיד חשוב להכליל את בני המשפחה/חברים/גורמים מקצועיים חיצוניים (כגון: עובדת סוציאלית). תמיכתם וליווי שלהם יהיה עבורכם אוזן קשבת, גב ואפילו גם בשביל הרגשת הביטחון.

לבחור רשת  עם מוניטין: 

לא כל הנוצץ הוא זהב, לכן חשוב לבחור רשת ותיקה עם מוניטין ארוך שנים, החל מבחינה כלכלית רשת שלא תיעלם לכם ושיש לה היכרות ארוכת שנים עם התחום הרחב הזה.

תשלום: 

דיור מוגן עצמאי לגיל השלישי זה עסק לא זול, לא משנה כמה כסף יש לכם, כל אחד זקוק לגמישות בהתאם ליכולת שלו, לכן תבדקו שישנה גמישות בצורת התשלום ושהיא מתאימה לכם. לדוגמא אם אין לכם סכום ראשוני גדול, חשוב למצוא בית יציב שיבוא לבוא לקראתכם באיזון בית התשלום החודשי לתשלום הראשוני.

פנאי

כמובן אחת הסיבות שאתם בוחרים בדיור מוגן הוא פנאי ובידור, לכן חשוב לבקש בפגישה שלכם את הלו"ז של החוגים, פעילויות ואירועים ואף לבקש להשתתף בשיעורי ניסיון.

תקופת ניסיון: 

בגיל השלישי לעתים המעבר יכול להיות קשה, להתחבר למקום חדש, אנשים חדשים זה צעד גדול ומשמעותי בחיים, לכן אל תתביישו לבקש תקופת ניסיון. חודש, חודשיים, יכולים לתת לכם תחושה איך ייראו חייכם בבית.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

הזינו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.