בריאות

כיצד לבחור את הדיור המוגן עבורך או עבור בני משפחתך

בשנים האחרונות כפטריות לאחר הגשם צצות בכל פינה פרסומות לדיור מוגן, יוקרתי יותר או פחות, אבל הכול ממותג, יפה ומרשים. אבל השאלה היא על מה צריך להסתכל כאשר בוחרים את המקום בוא תבלה את הגיל השלישי?

2019-12-05_12-25-29

בטיפים הבאים ניסיתי למיין עבורכם את הבסיס של הבסיס כאשר אתם מחפשים דיור מוגן איכותי עבור בן משפחה או עצמך:

אוכל:

גם אם אתם לא מתכננים לקחת פנסיון מלא, חלקי, חשוב מאוד שתדעו לאן אתם נכנסים, מקום שמשקיע בדייריו באוכל טוב, טרי, איכותי ובריא משקיע גם בדברים האחרים. בסופו של דבר מה שנכנס לנו לגוף זה הדלק שלנו ולכן חשוב שתבואו לפחות לארוחת צהריים, תטעמו, תנסו ואל תתביישו לשאול שאלות ואף להיכנס למטבח.

פיקוח רפואי:

בדרך כלל דיור מוגן נועד לאנשים עצמאיים אך מעבר לפעילויות החברתיות חשוב מאוד שיהיה פיקוח 24/7.

דיירות משחקות רמי

מקלחת מרווחת: 

חדר הרחצה זה אחד המקומות בו אנחנו מבלים הכי הרבה בחיינו אך גם המסוכן, ולכן חשוב שיהיה רחב ונוח לשימוש עם אביזרי בטיחות ולחצן מצוקה.

ליווי משפחה/חברים/גורמים מקצועיים: 

בגלל שמדובר בצעד גדול בחיים תמיד חשוב להכליל את בני המשפחה/חברים/גורמים מקצועיים חיצוניים (כגון: עובדת סוציאלית). תמיכתם וליווי שלהם יהיה עבורכם אוזן קשבת, גב ואפילו גם בשביל הרגשת הביטחון.

לבחור רשת  עם מוניטין: 

לא כל הנוצץ הוא זהב, לכן חשוב לבחור רשת ותיקה עם מוניטין ארוך שנים, החל מבחינה כלכלית רשת שלא תיעלם לכם ושיש לה היכרות ארוכת שנים עם התחום הרחב הזה.

תשלום: 

דיור מוגן עצמאי לגיל השלישי זה עסק לא זול, לא משנה כמה כסף יש לכם, כל אחד זקוק לגמישות בהתאם ליכולת שלו, לכן תבדקו שישנה גמישות בצורת התשלום ושהיא מתאימה לכם. לדוגמא אם אין לכם סכום ראשוני גדול, חשוב למצוא בית יציב שיבוא לבוא לקראתכם באיזון בית התשלום החודשי לתשלום הראשוני.

דיירים שותים יין

פנאי

כמובן אחת הסיבות שאתם בוחרים בדיור מוגן הוא פנאי ובידור, לכן חשוב לבקש בפגישה שלכם את הלו”ז של החוגים, פעילויות ואירועים ואף לבקש להשתתף בשיעורי ניסיון.

תקופת ניסיון: 

בגיל השלישי לעתים המעבר יכול להיות קשה, להתחבר למקום חדש, אנשים חדשים זה צעד גדול ומשמעותי בחיים, לכן אל תתביישו לבקש תקופת ניסיון. חודש, חודשיים, יכולים לתת לכם תחושה איך ייראו חייכם בבית.

לפרטים נוספים:

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

תיירות אזרחות פורטוגלית: המדריך השלם בדרך לדרכון האירופאי שלכם

לימודים כמה באמת צריך ללמוד לפסיכומטרי?

לימודי פסיכומטרי מוצלחים הם לא רק לימוד ושינון אלא גם למידה מטעויות. מי שיודע להסיק מסקנות מטעויות שעשה בדרך, יוכל לתקנן ולהשתפר. אז כמה...

לימודים חמש אמונות טפלות של סטודנטים בפסיכומטרי

כולנו רוצים להצליח בפסיכומטרי, ומוכנים לעשות בשביל זה לא מעט. אולי תתפלאו, אבל גם מבחנים פסיכומטריים – כמו בכל מקום שבו נפגשים לחץ נפשי...

לימודים ללמוד שפה מהספה

אנחנו לא קוראים לכם עצלנים, אנחנו רק אומרים שאם בא לכם ללמוד מהר ובקלות איך לשלוט באנגלית מדוברת – הג'רוזלם פוסט גילה את שיטת...

לימודים לדבר באנגלית ללא מבוכה

ישראלים רבים, גם כאלה שהאנגלית שלהם ברמה טובה, נתקפים מבוכה כשהם נדרשים לשוחח באנגלית בחוץ לארץ. את רוב המידע שלנו על שיחות חולין באנגלית...

צרכנות בריכות אינטקס – הבחירה המושלמת לבית

בריאות בי קיור לייזר – פיתוח ישראלי פורץ דרך לחיים טובים בלי כאבים

כאבים חוזרים ונשנים שפוגעים באיכות החיים, הם מנת הסבל שחולקים רוב האנשים החל מגיל מסוים. לכן, קל להבין את הבאזז העולמי שחולל מכשיר הבי...

לפרטים נוספים

הזינו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.