בריאות

כך תהפכו אימון משעמם לאימון מוצלח

תחושת מיצוי מסכנת את היכולת שלכם להתמיד בשגרת אימונים ופעילות גופנית. איך מונעים שעמום ומה אפשר לעשות כדי להגדיל את הסיכון לאימון מוצלח? קבלו כמה הצעות מיוחדות

כך תהפכו אימון משעמם לאימון מוצלח header

בשנים האחרונות יש עלייה משמעותית במודעות לחשיבות של פעילות גופנית. אם בעבר רק ספורטאים מקצוענים וחובבי פעילות גופנית התחייבו לאימון שבועי או מנוי בחדר כושר, הרי שכיום מדובר על חלק בלתי נפרד מהשגרה של גברים ונשים בטווח רחב של גילאים. מצד שני, לא כולם יודעים איך להתמודד עם שגרת אימונים והסכנה העיקרית היא תחושת שחיקה ומיצוי.

מחקרים מראים ששעמום הוא הגורם מספר אחד להפסקת אימונים. לא משנה באיזה גיל אתם נמצאים או איזה ניסיון יש לכם, תחושה של עמידה במקום ככל הנראה תגרום לכם להזניח את שגרת האימונים ותביא לפגיעה מהותית בביצועים. מצד שני, יש מה לעשות כדי למנוע את התחושה הזו ואפשר להפוך כל אימון משעמם לאימון מוצלח בעזרת כמה שיטות בסיסיות.

מה יש לכם מול העיניים ובתוך האוזניים?

אם אתם נמצאים בחדר כושר, הכי קל לשדרג אימון סטנדרטי בעזרת צפייה בטלוויזיה. חדרי הכושר עצמם כבר הבינו את החשיבות של מסכי טלוויזיה והם ממקמים אותם בכל פינה. כמו כן, מי שמשתמש בהליכון יכול לצפות במסך טלוויזיה פרטי וברוב חדרי הכושר לבחור את התכניות שמתאימות לו.

במקביל, ודאו שאתם מגיעים לאימון יחד עם אוזניות בלוטוס ומוזיקה אהובה. למוזיקה יש המון השלכות חיוביות על הביצועים שלכם באימון ועל היכולת להתמיד בפעילות גופנית. בניגוד למה שנהוג לחשוב, מוזיקה לא מיועדת רק לאימון אירובי והיא מתאימה מאוד גם לסשן אנאירובי של הרמת משקולות או כל פעילות אחרת שאתם מעדיפים.

עם הזמן תלמדו עם איזה ציוד להגיע לאימון בשביל להפוך אותו למוצלח במיוחד. ודאו שהציוד מתאים לאימונים מהסוג שאתם אוהבים לבצע, בדקו את התפוקה שלכם ונסו במקביל להישאר ערניים למה שקורה בסביבה.

איפה ועם מי התאמנתם בפעם האחרונה?

עוד דרך לגוון את שגרת האימונים היא לערוך בכל פעם פעילות גופנית במקום אחר. יכול להיות שעכשיו אתם מרגישים שחדר הכושר מספק לכם תנאים אופטימאליים כי הטמפרטורות בחוץ עולות ויחד איתם גם אחוזי הלחות, אך בעונות המעבר תוכלו לצאת לריצה בפארק או להליכה מסביב לבלוק בשכונה. המקום שבו אתם מתאמנים חשוב לא פחות מאשר סוג הפעילות שתבצעו ויש לו השפעה גם על המוטיבציה שלכם.

כמו כן, בדקו מי יכול לצאת איתכם לאימונים ולארח לכם חברה. אולי בני זוג, חברים או משפחה ירצו גם הם להצטרף לשגרת האימונים וללוות אתכם בשעות הקשות. אימון גופני שמבוצע יחד עם אנשים קרובים מהנה הרבה יותר מאשר אימון עצמאי, בעיקר אם מקדישים לו זמן מיוחד אחת לכמה שבועות.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.