בריאות

נשירת שיער אצל נשים

כיום יותר מתמיד אנו רואים יותר ויותר נשים סובלות מנשירת שיער, דילול ואף התקרחות שיער. על אף מילת הגנאי - תופעת ההתקרחות הינה בהחלט רלוונטית לנשים ואיננה נחלתם של הגברים בלבד.

hair-loss

אז בכדי לדבר ישירות על הבעיה, נבין לרגע את המשוואה של בעיות שיער: ראשית מציאת הגורם המפריע- גורמים שונים כמו מחלות, תרופות, שינויים הורמונליים ועוד יכולים להוביל לתוצאה של נשירת שיער במקרה הטוב או לירידה בנפח ודילול במקרה הגרוע, שנית – התאמת טיפול אישי העונה על צרכי הבעיה בכדי לקבל את מקסימום התוצאה האפשרית.

אז מה מיוחד בנשים?

אישה תבלה שעות רבות במספרה ותבצע פעולות כימיות על שערה כגון צבע החלקה או סלסול. אישה חווה במהלך חייה שינויים הורמונליים רבים כמו גיל ההתבגרות, גלולות, הריון ולידה, גיל המעבר ועוד – שישפיעו מאוד על מרקם ודילול השיער.

נוסיף על כל זאת- מחלות, תרופות, דיאטות, אקלים, סביבה ובעיקר הרבה הרבה סטרס- וקיבלנו את המתכון המנצח לבעיית שיער רצינית. נשים משקיעות הרבה זמן וכסף בטיפוח וטיפול בשיער ומוטרדות יותר משיער הנראה רע.

השיער הוא מסגרת הפנים, ומשפיע על המראה ועל ההרגשה של האישה ולכן, כשמשהו קורה או משתנה היא תרגיש ותבחין מיד ותנסה למצוא פתרון. החיפוש אחר הפתרון לבעיית השיער צריך להיות תחילה לאחר הבנה אמתית ונכונה של מקור הבעיה- הגורם.

למה חשוב לבצע בדיקה ולהבין את גורם הבעיה?

כי נשירת השיער היא רק הסימפטום-
האם השיער נושר בגלל שינויים הורמונליים ופיזיולוגים שונים שעוברת אישה במהלך חייה?
האם השיער נושר בגלל שימוש מופרז בפן לשיער או מחליקי שיער שגורמים דווקא לשבירות השיער?
ברור לנו שהטיפול בשני המקרים הינו שונה לחלוטין, בעיה אחת הינה בעיה מדעית וגופנית בעוד שהאחרת קוסמטית אסתטית. בדיקה מיקרוסקופית מקיפה לשיער ועור הקרקפת הינה השיטה המדעית המקובלת כיום בעולם בכדי לאבחן בעיות אלו ובכדי לעלות על המקור והגורם לבעיה.

אז כיצד ניתן לטפל?

הדבר העיקרי והחשוב להבנה הוא שהטיפול בנשירת שיער מתמקד בסביבת התפתחותו של השיער – השורשים ועור הקרקפת. אין תחליף לטיפול ישיר במקום בו מתקיימת הבעיה. שורשי השיער הינם המקור לשפע ולחיוניות של השיער- באזור זה התאים מתפתחים ומתרבים, הם שוקקים אנרגיה וחיים ומאפשרים לשיער את צמיחתו. לעומת זאת, השיער שאנו רואים כבר בעין הינו שיער "מת" ומורכב מתאים לא חיים, ולפיכך רק הפעולות שנעשות לחיזוק השורשים הם אלו שיאפשרו לנו לבסוף לקבל שיער בריא, חזק ומלא.

וכמשל מעולם הצומח, על מנת לחזק את הצמח, יש לעבד ולהיטיב את האדמה בה הוא צומח ולחזק ולהזין את השורשים – כך נקבל צמח בריא וחיוני.

מה עוד ניתן לעשות?

יש לנקוט בגישה רב תחומית בבואנו להתמודד עם בעיית השיער שלנו, חשוב להבין כי אין תרופות קסם ויש להתמקד בפעולות שונות כגון:
• הפחתה במידת האפשר , והגנה על שיערנו מדברים מיותרים כמו טיפולים כימיים במספרה, ותכשירים תרופתיים בעלי תופעות לוואי מזיקות.

• יש לנהל אורח חיים בריא כמו תזונה נכונה וספורט, והפחתת רעלים כדוגמת עישון וצריכת אלכוהול.

• צריך לעבוד על הפחתת רמות הסטרס ואפילו התמקדות באהבה רגיעה ומנוחה –

זהו לא דבר ברור מאליו באופן בו אנו חיים כיום!

• ובמידה והנך סובלת מבעיה או משינוי בשיערך, גשי לטריקולוג – מומחה באבחון בעיות עור הקרקפת והשיער, לבדיקה מקצועית וקבלת הנחיות מדויקות לטיפול, למניעת נזק מצטבר ודילול השיער.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.