בריאות

טיפים להתמודדות עם נשירת שיער לאחר הלידה

תשעת חודשי ההריון הם זמן של פעילות הורמונאלית מואצת, המשפיעים על כל גופה של האישה, כולל שיער ראשה. פעמים רבות ההשפעה תתפוגג חודשים ספורים לאחר הלידה, אך לעיתים מדובר בתופעות שיש לטפל בהן במיוחד.

נשירת שיער בהריון

במשך תקופת ההיריון מתחוללים בגופה של האישה שינויים הורמונליים רבים. מצד אחד, מתגבר הייצור של ההורמונים הנשיים פרוגסטרון ואסטרוגן, ומצד שני, מופיעים הורמונים ייחודיים להריון המיוצרים בשליה

 

שינויים אלה עשויים ליצור תופעות שונות, ולשנות את התפקוד הרגיל של גוף האישה. אחד המקומות המושפעים משינויים אלו הוא, איך לא, שיער הראש.

השיער מפסיק לנשור

אחת התופעות הנפוצות היא שבזמן ההריון השיער מפסיק לנשור, והופך למלא ושופע יותר. מדוע זה קורה? באופן טבעי, כ-85% מזקיקי השיער נמצאים בכל עת בשלב הצמיחה שלהם, ואילו 15% מהזקיקים נמצאים בכל עת בשלב הנשירה.

בזמן ההיריון מחזורי החיים של השיער מתארכים. זאת, עקב הייצור המוגבר של ההורמונים הנשיים המשפיעים לחיוב על שיער האישה. משמעות התארכות מחזורי החיים היא שנשירת השיער מתעכבת. התוצאה היא כאמור שיער מלא יותר מבעבר.

אלא שלתופעה זו יש צד שלילי, והוא מתגלה לאחר הלידה. בשלב זה פוחת ייצור ההורמונים הנשיים, ואלו חוזרים לרמה הרגילה שלהם. כתוצאה מכך תתרחש בתקופה זו נשירה מוגברת של השערות, הנמשכת בממוצע על פני 3-4 חודשים.

לאחר אותם החודשים השיער שהיה מלא לפני ההריון יתמלא מחדש ויחזור לצפיפות הרגילה שלו. שיערן של נשים עם נטייה לשיער דליל, עשוי להישאר דליל יותר.

יש מקרים נוספים

נשירת שיער זמנית עשויה להתרחש גם לאחר הפלה. תופעה נוספת שמתרחשת אחרי הפלה או הריון ולידה תקינים היא שיעור יתר בגוף, אך גם היא לרוב זמנית וחולפת עם סיום ההיריון.

השיער עשוי להפגע עוד יותר, במידה ובזמן הלידה היה אובדן רב של דם. במצב כזה מחזורי החיים של השיער עשויים להשתבש, ותקופת הנשירה שלאחר הלידה עשויה להיות ארוכה יותר.

איך מטפלים בבעיה? כדי להיערך לתקופה שלאחר הלידה מומלץ לנשים בהריון לפעול לחיזוק השיער עוד במהלך ההריון, כמו גם בחודש שלאחר הלידה. הדבר נכון עוד יותר במידה ובלידה אבד דם רב, אז טיפול לחיזוק השיער יכול לצמצם את נשירת השיער ולקצר את תקופת הנשירה.

לצורך כך כדאי להגיע לאבחון אצל טריקולוג, שיוכל לבדוק את מצב עור הקרקפת והשיער, להתייחס לבדיקות הדם ולהמליץ על הטיפול הנכון. במידה והשיער נחלש ונושר כבר בזמן ההיריון, מומלץ להתייעץ עם רופא, שכן הדבר עשוי להעיד על בעיה רפואית אחרת.

לפרטים נוספים:

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

תיירות אזרחות פורטוגלית: המדריך השלם בדרך לדרכון האירופאי שלכם

פיננסים מהי עסקת “פליפ” ואיך היא תגרום לכם להרוויח עשרות אלפי דולרים בשנה?

אם יש לכם הון עצמי החל מ-100,000 דולר ואתם מחפשים אפיק השקעה שמניב רווח מהיר ומשמעותי תוך זמן קצר – עסקת פליפ בניו יורק...

תיירות 1969 שוב מחדש: הטיול שייקח אתכם אל השנה ששינתה את העולם

לימודים עושים חשבון: למה חשבונאות ומדוע דווקא במרכז האקדמי למשפט ולעסקים?

פיננסים Total Pay-Back: הכרטיס שמחזיר לכם כסף על ההוצאות שלכם

ה יכול להיות יותר משתלם מקנייה היום שמחזירה לך כסף מחר? על השאלה הזאת ענתה max בעזרת כרטיס אחד שמאפיל על כל שאר כרטיסי...

לייף סטייל עם איזה מתנות תפנקו את בני הזוג בחג?

פיננסים למה אין בישראל מספיק ארנקים דיגיטליים?

צרכנות איך משפרים את קליטת ה-Wifi?

נדל"ן חריש מציגה: החיים שכל משפחה צעירה רוצה

לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.