בריאות

איך כדאי לאחסן פירות וירקות?

אחסון נכון של פירות וירקות מאריך את משך החיים והטריות שלהם, מגביר את היעילות התזונתית ומשפר את הטעם. רוצים לדעת איך לעשות את זה? הנה כל הטיפים שחשוב להכיר

820×320 – 3

אכילת פירות וירקות היא בין ההמלצות החשובות ביותר של ארגוני הבריאות בארץ ובעולם. עם זאת, הבעיה היא שרבים מבין אלו שרוכשים את הפירות והירקות לא יודעים מה לעשות כדי לאחסן אותם. במדינה עם אקלים חם וים תיכוני כמו ישראל למשל, אחסנה לא נכונה עלולה לפגוע בצורה דרמטית בערך הקולינרי של פירות וירקות וכמובן בטעם.

החדשות הטובות הן שיש כמה טיפים שאותם כל אחד יכול לאמץ באופן מיידי על מנת לאחסן טוב יותר את הפירות והירקות, לכל אורך השנה ובלי קשר לתנאי מזג האוויר שיש בחוץ. קבלו את ההמלצות העיקריות:

 1. הפרידו בין פירות וירקות

הטיפ הראשון הוא להפריד מלכתחילה בין פירות וירקות ולא לאחסן אותם יחד. אמנם נוח להקצות להם מגירה ספציפית במקרר, אך פירות רבים מפרישים גז שפועל כמו הורמון הבשלה ומביא לריקבון מואץ. בשביל להימנע מזה, כדאי להשתמש במגירות נפרדות בתוך המקרר או להרחיק את הפירות מהירקות במזווה.

 

 

 1. תנו להם אוויר

ירקות וגם פירות זקוקים לאוויר וחמצן. הטעות הנפוצה היא להכניס אותם למקרר יחד עם שקית הניילון שהגיעה מהסופר, בעוד בפועל התוצאה היא צפיפות ופגיעה בסירקולציה. כמו כן, כדאי לשמור על זרימה של אוויר גם אם מאחסנים פירות וירקות בתוך ארון סגור.

 1. אל תשטפו את הפירות והירקות זמן רב לפני האכילה

רבים בוחרים לחסוך זמן ולהפוך את הפירות והירקות לנגישים יותר באמצעות שטיפה שלהם ברגע שבו הם מגיעים מהירקן. על אף שזה ניסיון מבורך שלעיתים גם מגדיל את כמות אכילת הפירות והירקות על ידי הילדים, הסכנה היא עודף רטיבות שמעודדת בקטריה וריקבון. גם כאן, הפתרון יהיה לשנות הרגלים ולא לשטוף את הפירות והירקות זמן רב לפני האכילה שלהם.

 1. השתמשו בתכונות מתאימות של המקרר

מלבד פלפלים, עגבניות ומלפפונים שמאוחסנים בטמפרטורת החדר, אחסון של פירות וירקות במקרר מאריך את חייהם כי כך הם לא נאלצים להישאר חשופים לחום וללחות. מצד שני, צריך לדאוג שתכנית ההפעלה של המקרר מותאמת לפירות וירקות ושהטמפרטורות לא נמוכות או גבוהות מדי. ברוב המקררים החדשים יש תכנית הפעלה ייעודית לפירות וירקות שמסומנת בצורה מיוחדת, אז כדאי להשתמש בה או לפחות להתייעץ עם אנשי מקצוע.

 1. אחסנו בנפרד בצל ותפוחי אדמה

אם נכנסים לעובי הקורה, מגלים שלא מומלץ לאחסן ביחד בצל ותפוחי אדמה. הסיבה לכך היא שבצל שנמצא ליד תפוח אדמה מתחיל להצמיח שורשים בתוך זמן קצר, מה שיהפוך אותו לבלתי אכיל וגם יגרום לו לפתח מראה שירחיק אותו מילדים. כמו תמיד, הפתרון הוא להשתמש במגירות ייעודיות ולהרחיק את הבצל ותפוחי האדמה אחד מהשני.

לפרטים נוספים

 • Hidden
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

 • Hidden
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
 • Hidden
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

 • Hidden
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.