צרכנות

אף פעם לא מאוחר להיכנס למים העמוקים

תלמדו להמציא את עצמכם מחדש. Total Immersion - ביה"ס לשחייה הגדול בעולם – היחיד שמתחייב ללמד בוגרים לשחות חתירה למרחקים ארוכים וללא מאמץ תוך 10 שיעורים בלבד

deep_water

אם גם אתם רוצים לאמץ אורח חיים בריא, לשפר את הכושר, לטפל בבעיות גב ולהיפטר מקילוגרמים מיותרים, כדאי לכם לחשוב ברצינות על TI. TI היא שיטת לימוד שחייה ייחודית שפותחה בארה"ב בשנות ה-80. כיום, בתי הספר לשחייה של TI פרוסים בכל העולם ומלמדים מיליוני תלמידים לשחות חתירה למרחקים ארוכים בלי להתעייף בקורס של 10 מפגשים. בהתחייבות!

הדרך לשיפור איכות החיים

אורח החיים בעידן המודרני מכתיב סגנון חיים תובעני הגובה מחיר בריאותי ופוגם באיכות החיים הכללית. אוכל לא בריא, עבודה מרובה ואינטנסיבית והרצון לשלב קריירה וחיי משפחה תקינים בין אינסוף המשימות, גורמים לתופעות כמו עודף משקל, כושר גופני ירוד, לחץ, היעדר אנרגיה ולחץ דם גבוה, להפוך לשכיחות יותר ויותר.

הקדמה הטכנולוגית וההתפתחויות בתחום הרפואה מביאות לעליה בתוחלת החיים בעולם המערבי. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מבינים שעליהם לשדרג במקביל גם את איכות החיים שיוסיפו לא רק שנים לחיים אלא גם חיים לשנים.

הדרך לשיפור איכות החיים מתחילה בשילוב פעילות גופנית בשגרה היומית – להפוך את הפעילות להרגל אשר ישנה את אורח החיים באופן משמעותי. ויש גם בונוס – מעבר לרווחים הבריאותיים ארוכי הטווח – פעילות גופנית הופכת לתחביב ומשפיעה על סגנון החיים, משפרת את חיי החברה, מזמנת הפתעות, מחוללת שינויים, שוברת שגרה וגורמת לרבים להאמין שהם יכולים להמציא את עצמם מחדש.

לשחות כל הדרך לשינוי

להבדיל מסוגי ספורט אחרים, שחייה היא פעילות גופנית מיוחדת ויתרונותיה בולטים על רוב סוגי הספורט. שימוש במספר קבוצות שרירים גבוה, היכולת להפחית במשקל, התרומה לגמישות וליציבה, העיסוק בספורט נטול זיעה והעומס הנמוך שמופעל על השלד והמפרקים, אלו רק חלק מיתרונותיו הייחודיים של ספורט השחייה. העובדה ששחייה היא ספורט טכני, מאפשרת שיפור מתמשך בביצועים למרות תהליך ההתבגרות הטבעי. יתרה מכך, המים מאפשרים ניתוק מוחלט וזמן איכות נקי מהפרעות, הודעות, שיחות ושאר הסחות הדעת של העידן הדיגיטלי.

כאן המקום להדגיש שסגנון השחייה המומלץ הוא סגנון החתירה. סגנון החזה עשוי לגרום לפציעות גב וברכיים (בשל הקשתת הגב וזוויות קיפול הברכיים), ואינו מומלץ למרחקים ארוכים. סגנון החתירה, לעומת זאת, הוא הסגנון האולטימטיבי שמאפשר שחייה בתנוחת גוף ישרה ואופטימלית.

לשחות בלי להתעייף

ראשית, חשוב שתדעו – אתם לא לבד – 99% מאוכלוסיית העולם הבוגרת לא מצליחה לשחות 400 מטר חתירה ברציפות. פעילות, שגם אם מתבצעת לאט, אמורה לארוך כ- 10 דקות לכל היותר. הסיבה לכך טמונה במים עצמם – המים צפופים פי 800 מהאוויר. אם תנסו לרוץ במים עמוקים סביר להניח שתרגישו כמה קשה להתקדם דרכם. ומכיוון שכך, יש לדעת את הדרך הנכונה להתקדם דרך המים בצורה הכי יעילה.

בעצם, כשאנו שוחים, יש מים לפנינו ועלינו לפנות אותם לצדדים כדי שהגוף שלנו יתקדם. ככל שנפנה מסת מים קטנה יותר, כך נוכל להתקדם מהר יותר ונשקיע הרבה פחות אנרגיה כדי להזיז ולפנות מים לצדדים. ובכן, הסוד לשחייה נכונה הוא שהגוף חייב להיות מאוזן. כשהרגליים שוקעות ולא צפות, אנחנו נאלצים להזיז כמות גדולה של מים וזה גורם לנו להתעייף ולנוע לאט. כשהרגליים צפות, כמות המים שיש להזיז פוחתת משמעותית, מה שמאפשר לנו להתעייף פחות ולשחות למרחק ארוך עם מעט מאמץ. או בהשאלה, מה שחשוב הוא הצורה של הרכב ולא גודל המנוע.

TI (או בשמה המלא Total Immersion Swimming) היא חברה אמריקאית שפיתחה שיטת לימוד פשוטה שמתחייבת ללמד כל אחד, מבוגרים וילדים, לשחות חתירה למרחקים מבלי להתעייף, בזמן הקצר ביותר בעולם.

שיטת לימוד השחייה TI הומצאה בשנות ה-80 בארה"ב ע"י טרי לוכלין, מאמן שחייה אמריקאי מוערך. לוכלין ידע ששחייה היא ספורט מבוסס מיומנות. ספורט טכני. בדיוק כמו ג'ודו, טניס, סקי, וקפיצה לגובה. להבדיל מסוגי ספורט כמו ריצה ורכיבה על אופניים, המבוססים על כושר גופני גבוה. זו גם הסיבה שלא כל רץ מהיר יכול לשחות למרחק ארוך. הסיבה נעוצה בטכניקה ולא בכושר.

מכיוון שהיכולת לשחות לאורך זמן תלויה במיומנות טכנית, TI מבינה שהמפתח להצלחה הוא שיטת הלימוד. רובנו לא למדנו חתירה. ומי שדווקא כן למד חתירה, ב-99.9% מהמקרים – מוצא עצמו חותר בחוזקה ובועט במהירות ברגליים. התוצאה, אגב, של כל המקרים היא – עצירה אחרי 2-3 בריכות רצופות – למנוחה ונשימה. המשימה של TI היא להחליף את שיטת הלימוד הישנה והלא אפקטיבית.

ההבדל הוא בשיטת הלימוד

שיטת הלימוד המסורתית – הישנה והלא אפקטיבית – מלמדת שחייה כשכל התנועות מתבצעות במקביל. זה גורם לתלמיד לחשוב על מספר נקודות במקביל. זה מעייף – מה שגורם לדופק לעלות ולאיכות הביצוע להידרדר. וזו למעשה הסיבה ש- 99% מהאוכלוסייה לא מסוגלת לשחות חתירה מעבר לשתי דקות.

שיטת לימוד השחייה של TI מאופיינת בתהליך קצר, פשוט וממוקד:

התקדמות הדרגתית. לימוד מובנה ומסודר הבנוי מהקל אל הכבד – מהתרגיל הבסיסי לתרגיל המשלב מספר תנועות. כך, בשיעור החמישי מלמדים את שלב הנשימה שלאחריו מאגמים את כל התרגילים לכדי סגנון מלא

לימוד בדופק נמוך. דופק נמוך מאפשר שמירה על ריכוז והצלחה בהטמעת התנועות

תרגילים פשוטים. השחייה מפורקת לתנועות ותרגילים קטנים, כך שקל לבודד כל תנועה ולהטמיע אותה

תלמידי TI בכל העולם, רובם המכריע לא עסק בספורט ולא ידע לשחות חתירה לפני הקורס, מתלהבים מההפתעה הגדולה בסוף הקורס – היכולת ללמוד לשחות חתירה בזמן קצר. מכיוון ש- TI מתחייבת להצלחה, השמועה והבאזז מתפשטים כמו אש בשדה קוצים ומיליוני תלמידים מצרפים עוד ועוד אוהדים.

לוקחים אחריות: מתחייבים שתצאו שחיינים

 קורס בן 10 שיעורים, שיעור בשבוע, 60 דקות שיעור, קבוצות של 6 תלמידים

 מתאים לכל גיל, משקל ורמת כושר גופני

 70% מהתלמידים לא יודעים לשחות חתירה לפני הקורס

 מדריכים בעלי הסמכה בינלאומית המלמדים לפי תכנית וסטנדרטים כלל עולמיים

 לימוד מעשי המבוצע כולו במים

TI בישראל

המותג האמריקאי פועל בישראל מזה 11 שנים. TI ישראל הוא בית הספר לשחייה הגדול בישראל, עם 40 סניפים ברחבי הארץ וכ- 5,000 תלמידים מבוגרים הלומדים מידי שנה.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.