בריאות

אחת ולתמיד – כך תדעו אם אתם צריכים מדרסים

מדרסים בהתאמה אישית הם אביזרים אורתופדיים המשפרים את היציבה ואת ההליכה. בחלק מהמקרים, הם תוסף אורתופדי חשוב לאנשים בריאים לחלוטין – כולל קבוצות מסוימות של ספורטאים (רצים, כדורסלנים, כדורגלנים, רקדנים ועוד).

מי צריך מדרסים ואיך הם משנים את החיים

במקרים אחרים, הם אביזר אורתופדי החיוני לבריאות: מגוון של בעיות אורתופדיות (כמו פלטפוס) או רפואיות (כמו סכרת) הופכים את ההליכה ללא מדרסים לכואבת בטווח הקצר, ולמזיקה בטווח הרחוק.

בטח כבר שמעתם על המדרסים – אולי גם מכירים כמה חברים שמשתמשים בהם – אבל עד כמה הם יעזרו לכם? פעם, אתם אולי חושבים לעצמכם, אנשים רצו יחפים בין קוצים וסלעים, וחיו בסדר גמור – למה אנחנו צריכים אותם? אלא שמדרסים, כמו אביזרים רפואיים או סמי-רפואיים כמו משקפי ראייה או מכשירי שמיעה, הם תוספות שהופכות לעזרים חיוניים עבור רובנו. ככל שעובר הזמן – החשיבות שלהם הולכת ועולה.

הנה כמה סיבות שמדרסים היום חשובים יותר מאי פעם בעבר:

  1. פעם אנשים הלכו יחפים מלידה. הידעתם? הליכה בנעליים סגורות מגיל צעיר מגבירה את הסיכוי לפלטפוס. זאת כנראה הסיבה לעלייה במקרי פלטפוס בקרב האדם המודרני.
  2. תוחלת החיים עולה. עד לפני 2000 שנה, תוחלת החיים הממוצעת הייתה, כנראה, בין שלושים לארבעים שנה. גיל 80 נחשב עד לפני מאה שנה לגיל אולימפי. אתם תעשו את החשבון: פעם, רגליים של אדם היו צריכות לסחוב אותו לשלושים שנה. כמה שנים אתם רוצים שהרגליים שלכם יסחבו אתכם?
  3. לאדם המודרני יש תחביבים רבים שלא מקלים על הרגליים: ריצה למרחקים ארוכים, ריקוד, טרקים, הליכה תוך כדי נשיאת משקלים ועוד. שלא תבינו לא נכון, האדם הקדמון היה ספורטאי מצטיין – אבל בסוגים אחרים של ספורט כנראה.
  4. חוסר רצון להתפשר על איכות החיים. פעם, ציון עובר היה מספיק: אביזרים כמו משקפיים ומדרסים נחשבו למותרות. היום רובנו מחפשים, ובמקרים רבים אכן מקבלים, את ה-100%.

אז איך נדע אם אנחנו צריכים מדרסים

במקרים מסוימים, זה קל: מרגישים כאבים באזור הרגליים. הכאב הוא מורה טוב ויעיל – אם הוא מסתובב שם הרבה זמן, אנחנו כנראה נלך לייעוץ רפואי. במקרים אחרים, לעומת זאת, זה יותר קשה: אולי יש לנו כאבים שלא ברורים לנו, או כאבים שעשויים להיות קשורים לרגליים אבל באותה מידה עשויים לא להיות קשורים אליהם (כאבי גב, למשל), וכו'. העניין הוא שהיום, גם רוב המנתחים האורתופדיים ינסו לפתור בעיות באמצעות מדרסים לפני ניתוח – מדרסים נחשבים לפתרון השמרני, הפחות מסוכן והנעים יותר מהאלטרנטיבה הניתוחית: פחות סיכון בחיי אדם. זאת נקודה חשובה: מדרסים מותאמים אישית לכף הרגל נמצאו אפקטיביים לא רק במניעת בעיות, אלא גם בהתמודדות עם בעיות עם אלטרנטיבה כירורגית. דברים שבעבר הצריכו ניתוח, כיום נפתרים במקרים רבים בחצי שעה של התאמת מדרסים!

אז מה עושים? מתייעצים עם המומחים של ניו פיט – בחינם!

ניו פיט היא חברה המתמחה בייצור מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית. מתלבטים אם מדרסים יכולים לעזור לבעיה שלכם? אתם לא סגורים בדיוק מה הבעיה שלכם? או אולי אתם סתם רוצים להיבדק ליתר ביטחון? תנו לנו לעזור! קבעו תור לבדיקה ואבחון חינם עם המומחים של ניו פיט. אם גם אתם חושבים שלרגליים שלכם מגיע הטוב ביותר, אל תתפשרו על פחות מהטובים ביותר.

לתיאום פגישת ייעוץ בחינם

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
לפגישת ייעוץ בחינם >>

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.