בריאות

להיפרד מהחסמים שיאפשרו לכם להיגמל מעישון תוך 6 שעות בלבד

סיגריה קרועה | הפסקת עישון

מיליוני אנשים שהתקשו להיפרד מהסיגריות, למדו להתגבר על החסמים שניהלו אותם בעזרת שיטת אלן קאר. כך תיפרדו גם אתם מהחשש להיגמל מעישון

חווית העישון מנהלת את שגרת יומם של רוב המעשנים, החל מכוס הקפה של הבוקר ועד להפסקה בעבודה. חוסר הוודאות והחשש איך ייראו החיים בלעדיה, מוביל רבים מהם להתמודד עם קונפליקט שעשוי להימשך שנים. מצדו האחד נמצא הרצון לחיות ללא תלות בסיגריות או חשש מנזקים בריאותיים, ואילו מצדו השני ניצב החשש מתהליך הגמילה. הפסקת העישון נתפסת כתהליך שמורכב מהתמודדות עם חסמים משמעותיים ורבים, החל מהפחד לעלות במשקל ועד לחשש להחליף התמכרות אחת באחרת. כתוצאה מכך, רבים דוחים את ההתמודדות עם תהליך הגמילה מעישון.

 

אלן, רואה חשבון ו"נגמל סדרתי" שניסה להפסיק לעשן ונכשל, התמודד גם הוא עם התחושות הנפוצות הללו. לאחר שכשל פעם נוספת, הבין ששיטות הגמילה המסורתיות מתרכזות בחסרונות שבעישון. כך שהן מוציאות את הסיגריות מהפה אבל לא מהראש. אם בעבר היה משכנע את עצמו למה לא לעשן, הפעם הוא החליט לפעול אחרת ולשאול "למה אני כן מעשן?" השאלה סייעה לו להסיר את החסמים הפסיכולוגיים, והובילה את פיתוח "שיטת אלן קאר". מאז ועד היום, נעזרו בשיטה פורצת הדרך למעלה מ-30 מיליון מעשנים ביותר מ50 מדינות ברחבי העולם.

 

כך תתמודדו עם החסמים הנפוצים

שיטת אלן קאר מבוססת על שינוי התפיסה על תהליך העישון, ולכן מצליחה להתמודד עם החסמים שגורמים למעשנים לוותר על ניסיון הגמילה. אלה החששות העיקריים שהשיטה עוזרת להתגבר עליהם:

 

  1. "אני עדיין לא מוכן" חלק מהמעשנים מחכים לרגע בו ירגישו בשלים ומוכנים להיגמל מעישון, אבל המוכנות היא לא פקטור שמעיד על הצלחה. רוב המעשנים נמצאים על הספקטרום שבין חוסר רצון להיגמל לבין התלבטות. מיעוט מגיע לסדנאות גמילה בשלב שבו הוא מוכן לגמרי, אחרת לא היה נאבק בפחדים. כל מה שצריך הוא להגיע עם ראש פתוח. "אמא שלי הכריחה אותי להגיע לסדנה לפני כמעט עשר שנים, מעשנת צעירה שלא רוצה לשמוע על גמילה, וזה עבד כל כך שהחלטתי להקדיש את הקריירה לזה," מספרת נירן.

 

  1. "הסיגריה עוזרת לי ברגעי משבר" – כשסיגריה הופכת ל'חברה הטובה ביותר', קשה לראות את עצמנו לא מעשנים. באלן קאר מציעים להסתכל על הפעולה בדרך אחרת. "החיים מלאים בעליות ובירידות," אומרת נירן. "ברגע שמגיע אירוע שמותנה בסיגריה, מעשנים שהחליטו להיגמל מבלי שיש להם כלים להתמודדות עם החוסר הזה – עלולים לחזור להרגלים המוכרים. זאת הסיבה שאנחנו מביאים את המעשנים להסתכל על הסיגריה ממקום אחר. לא מתחושה של געגוע, אלא ממקום של אתגר".

 

  1. "אני אעלה במשקל" – החשש והחרדה מפני עלייה במשקל הוא אחד מהחסמים הנפוצים שמעשנים מדברים עליהם. אי לכך, מדובר בתופעה שמתרחשת אצל מי שמאמינים שהגמילה כופה עליהם הקרבה של אחת מהנאות החיים. "השמנה מתרחשת במצב שבו אנשים נשארים פגיעים ורוצים פיצוי" אומרת נירן. "כשמפסיקים לעשן ממקום נכון, לא צריכים פרס ולא פונים לאוכל כתחליף."

 

  1. "אין לי זמן" – הפתרון שמוצע באלן קאר מורכב מתהליך של סדנה חד פעמית באורך שבין 6 ל-7 שעות בלבד. כל סדנה מועברת על ידי מעשנים לשעבר, שהתמודדו בדיוק עם אותם הלבטים. שיעורי ההצלחה הגבוהים, מדברים בזכות עצמם. "המון מעשנים לא מאמינים כמה קל זה היה ביחס למה שהם ציפו," אומרת נירן. "אנשים מצפים שמשהו יהיה נורא מורכב ולפעמים הגאונות היא בפשטות."

 

  1. "אני כבר רגיל לעשן" – הסיגריה מלווה מעשנים אל בילויים, ארוחות ואירועי חברה, ובאופן טבעי רבים חוששים כיצד הרגעים האלה ייראו בלעדיה. "לרבים מאתנו יש אמונה שעישון הוא הרגל ולכן קשה לנו לשנות את המצב, למרות שבפועל ההרגלים שלנו משתנים כל הזמן," מציינת מרב נירן, מפתחת ההדרכה המקצועית של אלן קאר בישראל. "אנחנו עוברים מסמארטפון אחד לאחר ונוהגים במדינות שונות בתנאים חדשים. קיימת אצלנו הסתגלות מהירה גם להרגלים חיוביים וגם לשליליים. אבל עישון הוא לא הרגל, הוא התמכרות. הפחד להפסיק לעשן נובע מההתמכרות הפיזית והנפשית יחד, ואם מבינים כיצד בנויה המלכודת מבינים גם ממה נובע הפחד ואיך מתמודדים איתו."

אם גם אתם מעוניינים להשתחרר ולהיפרד מהחסמים וגם מהסיגריות, הצטרפו עוד היום למיליוני האנשים שנפטרו מהרצון לעשן בפגישה אחת ושינו את חייהם. השאירו פרטיכם ותוכלו לקבל מידע מקיף על הסדנה הבאה. ללא עלייה במשקל, ללא ייסורי גמילה מיותרים ובלי לעלות במשקל.

 

 

 

כמה פרטים ואתם מפסיקים לעשן...

נדאג לחזור אליכם בהקדם עם כל המידע

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.