בריאות

השירות המהפכני שיוכל להציל אתכם בזמן אמת

בשחל מאפשרים לעשרות אלפי ישראלים להישאר רגועים ולשמור על הבריאות - בלי לצאת מהבית

820×320 copy 4

חזרה מהוססת לשגרה או שאולי שגרה שונה מכל מה שהכרנו? מה שבטוח הוא שבמציאות החדשה, אנשים רבים חוששים עדיין ללכת לבדיקות, לכל מקום הומה אדם או אפילו לפנות לגורם רפואי בזמן חירום. בשנים האחרונות, ובמיוחד עכשיו, תחום הטלרפואה צובר תאוצה. עוד ועוד אנשים מגלים שהטכנולוגיה יכולה לחסוך המון זמן ואנרגיה בקבלת מענה ואבחון חכמים. התוצאה: יותר ויותר מטופלים זוכים לתשומת הלב ושקט נפשי בזמנים הקריטיים, הכל בזכות שירותי הטלרפואה. מדובר בשירותים שיכולים להציל חיים, החוסכים זמן יקר, זמן המתנה קריטי לאבחון ולטיפול, זה שמשפיע על הבריאות לטווח הרחוק ויכול להציל חיים.

כל שניה חשובה – על חשיבות הזמן בהתקפי לב

כולנו יודעים שהזמן יקר, אבל משמעותו קריטית במצבי חירום רפואיים: כ-40% מהאנשים שנפטרים מהתקף לב מתים עוד לפני שמספיקים להגיע לבית החולים. המשמעות ברורה: אם הם היו מקבלים מענה מהיר יותר, יש סיכוי שהיו ממשיכים לחיות. במציאות שבה למעלה מ-50 ישראלים וישראליות לוקים בהתקף לב מידי יום, קל להבין מדוע הגישה המהירה למענה רפואי חיונית, וכיצד היא יכולה להציל חיים.

העולם מבין ששירותי טלרפואה כאן כדי להישאר (ולהציל חיים)

במציאות שבה המודעות לסכנת הידבקות לזיהומים שונים ובכללם זיהומים נגיפיים עולה, והמודעות לסכנת הדבקה עולה, אפשר לראות את תחום הטלרפואה תופס תאוצה יותר מאי פעם. שירותים אלו מצילים חיים, יום אחרי יום וכן מקלים על העומס בבתי החולים. השירות נותן ייעוץ רפואי אישי טלפוני ובדיקת מדדים בזמן אמת ובכך מעניק לאלו שנעזרים בו מספר יתרונות:

  • חסכון בזמן ובכסףהזמן להגיע למיון, להמתין למענה ולחכות לטפסי השחרור הוא רב. אם זה לא מספיק, העלות  עלולה להיות יקרה, שכן, עלויות הזנקת אמבולנס הן גבוהות.
  • להישאר מוגנים, בבית: להגיע למיון שלא לצורך זה לא רק לא נעים אלא גם מעורר חששות בקרב רבים מהחשיפה לשלל מחלות. טלרפואה מכל מקום שאתה נמצא, נותן מענה גם לחשש זה.

לא צריך להתלבט ולקחת הימור – הכירו את שחל

חברת שחל גאה להיות חלוצת הבשורה של הטלרפואה כבר מעל ל-33 שנים; היא מציעה למנויים שלה שירות רפואי מרחוק. במרחק שיחה קצרצרה ושידור אק"ג מרחוק, עומד לרשותם מוקד רפואי שלם המכיר אותם ומתמחה בפיענוח, מעקב וניטור של בעיות לב, ואבחון מהיר ומקצועי שיכול להציל חיים.

בתור חברה שתמיד שואפת להעניק למנויים שלה את הטיפול היעיל באמצעות חוד החנית של הטכנולוגיה והרפואה המקצועית, שחל מציעה גם אפשרות ידידותית ליציאה מהבית: שחל TO GO שהולך איתך לכל מקום – המכשיר, בגודל של מחזיק מפתחות , מסוגל לאכן את מיקום המנוי (בכפוף לקליטת GPS) בעל כפתור SOS ליצירת קשר ומאפשר שיחות מתפרצות יזומות מהמוקד הרפואי של שחל וכך מאפשר להרגיש בטוחים ולהיות עם מענה מהיר, מכל מקום.

מכשיר מדדים

מוכח מחקרית: שירותי הטלרפואה חיוניים

הנתונים מוכיחים כי שימוש בטלרפואה מסוגל לשפר באופן דרמטי את הטיפול הרפואי. הוא מקצר את זמן התגובה, מפחית את מספר האשפוזים החוזרים ואף תומך בטיפול ומעקב בבית. מחקר עדכני בדק כמה זמן לוקח למנויי שחל, חברת הטלרפואה המובילה בישראל, לפנות לעזרה רפואית דחופה בעת אירועי לב, וגילה שלוקח להם פחות ממחצית מהזמן לפנות לטיפול לעומת האוכלוסייה הכללית. בעוד שהישראלי הממוצע מחכה כשעתיים, למנוי לוקח פחות משעה לפנות ולקבל מענה יעיל. הסיבה? כשהמנויים מרגישים בטוחים בשירות ויודעים שיקבלו שירות איכותי מהיר מאד ואמין, הם פונים מהר יותר. השעה ויותר שהם חוסכים יכולה להציל את חייהם והיא משמעותית באירועי לב ומח.

הרשומות הרפואיות שמאפשרות מענה ואבחון בזמני שיא

כולנו נתקלנו במוקדים שבהם צריך להזדהות, להמתין ולהסביר את עצמנו; בשחל התמונה שונה – כל מנוי מקבל יחס אישי באמצעות רשומה רפואית. שהצוות הרפואי במוקד חשוף לנתונים שלו בזמן אמת ובתוך שניות ספורות מגיע להיסטוריה הרפואית של המנוי ולתרשימי אק"ג קודמים שביצע. המשמעות היא לא רק שירות לבבי וחיסכון בזמן, אלא גם מידע רפואי יקר ערך: שיטת העבודה מאפשרת לבצע במהירות השוואה בין ממצאים רפואיים ולזהות חריגות שדורשות התייחסות.

לא צריך פרוטקציות, כששחל דואגים לך למסלול המקוצר

מה קורה בפועל, כשהמנויים של שחל פונים?

  1. נציגי חברת שחל עונים במהירות ומעבירים את הפונה תשאול רפואי מהיר.
  2. הפונה משדר אק"ג שמתקבל במוקד הרפואי תוך 30 שניות.
  3. על סמך אנמנזה, הנתונים העדכניים וכן נתוני העבר, הצוות יכול לתת מענה מרחוק, או במקרים חריגים, להפנות לבית החולים.

88% מהפניות למוקד אינן דורשות הפנייה לבית החולים. הזמן של ההמתנה במיון, החשיפה לווירוסים ונגיפים, עוגמת הנפש והלחץ שנחסכים למנויים ולבני משפחותיהם עצומים.

מה קורה ב-12% הנוספים? שחל מקפיצים ניידת טיפול נמרץ לביתו של המטופל. ניידות טיפול נמרץ של שחל נמצאות בפריסה ברחבי הארץ והמוקד מזעיק אותן בעת הצורך. בחצי מהמקרים המטופלים זוכים לטיפול ממוקד, מבלי לצאת מהבית. במעטים שנותרים, הצוות בניידת מפנה לבית החולים ומכין את בית החולים לקבל את המטופל, מה שמבטיח תהליך קבלה מהיר שיכול לחסוך זמן ולהציל חיים.

היום כבר לא צריך להתלבט, להמתין שעות או לקחת סיכון. במקום לחשוש מה"בילוי" בחדר המיון או לבזבז זמן יקר, אתם יכולים לקבל מענה מהצוות הרפואי של שחל תוך שניות, ולחיות בלב שקט.

בשחל יודעים שכל דקה משנה, רוצה להתחיל לחיות בלב שקט?

רק נותר להשאיר פרטים, נציג החברה יחזור אליך עם כל מה שצריך לדעת.

הגיע הזמן לחסוך לעצמכם את הדאגות והדילמות. מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם עם כל המידע. לבריאות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לשיחת ייעוץ בחינם >>

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.