בריאות

למען השינה והנשמה: הכירו את הדור החדש של המיטות

חדר השינה שלנו השתנה באופן משמעותי בשנים האחרונות וזאת בין היתר הודות לכניסתן של מיטות מתכווננות אל חלל זה. מודרניות, מפנקות ומגניבות, מיטות ומערכות שינה מתכווננות מתקדמות פרצו לתודעת הצרכן הישראלי בשלל גדלים ועיצובים מרהיבים. היכולות הטכנולוגיות של מיטות מתכווננות שודרגו אף הן ובעקבות הביקוש הרב אשר נוצר מסביבן וגם המחירים השתנו לטובה.

header4

מיטות מתכווננות אורטופדיות מציעות היום מגוון רחב של אפשרויות תזוזה ושינוי תנוחות, החל משכיבה במצב מאוזן לחלוטין ועד למצב ישיבה כאשר לא רק פלג הגוף העליון ניתן לשינוי אלא גם מפרקי הרגליים והגב התחתון. כך נוצר המצב שבו מיטות מתכווננות תורמות לאיכות השינה גם מהבחינה הבריאותית.

מיטה מתכווננת אורוטפדית – הפתרון האופטימלי לשינה איכותית, הפחתת בעיות גב, שרירים ונשימה

מיטות מתכווננות מתחלקות לשתי קטגוריות עיקריות כאשר ההבדל המרכזי למעשה קשור לחלוקה של אזורי הנוחות. הסוג הראשון במיטות מתכווננות הוא הפיתוח הראשוני של המיטות הללו כאשר המיטה מתכווננת אך ורק בשני המפרקים העליונים – אזור הראש ופלג הגוף העליון. מיטות מסוג זה יכולות לכלול מזרנים אורטופדיים והיא מיועדת בעיקר לצפייה בטלוויזיה בחדר השינה או לקריאת ספרים.

הסוג השני והנפוץ יותר של מיטות מתכווננות מגיע עם חלוקה נרחבת הרבה יותר של אזורי נוחות וניתן לראות מיטות שונות אשר כוללות עד 6 מפרקים. אלו הן המיטות המומלצות ביותר מאחר והן מעניקות גמישות מקסימלית ויכולת התאמה אישית להרגלי השינה או למצבי הבריאות השונים, כיוון שניתן לקבוע את מנח הראש, פלג הגוף העליון או גב תחתון, אזור האגן והרגליים, כל אחד בזווית אחרת, ובכך לאפשר נוחות מקסימלית עבור המשתמש. את המיטות הללו ניתן לכוונן באופן ידני, אבל רובן הגדול של המיטות מגיע עם מנגנון חשמלי המופעל בעזרת שלט להתאמה בלעדית.

מזרנים אורטופדיים

למזרן של המיטה המתכווננת שני תפקידים עיקריים. הראשון הוא לאפשר את כיווננון המיטה לזוויות הרצויות במפרקי המיטה בלי לפגוע באיכות התמיכה והרכות של המזרן. התפקיד השני הוא להעניק לגוף האדם את התנאים האידאליים למנוחה טובה. כאן באות לידי ביטוי הטכנולוגיות החדשות והנפלאות של קצף הזיכרון של מזרני הויסקו בעלי שכבת ספוג הפלא אשר יודע להתאים את עצמו, "לזכור" את קימורי הגוף שלנו, לספק פיזור משקל ותמיכה מושלמים עבור כל אחד באופן אישי.

אחד החידושים של השנים האחרונות במזרנים אורטופדיים הוא שימוש בשכבת לטקס אשר מעניקה פתרון לבעלי רגישויות אלרגיות שונות.

יתרונותיה של מיטה מתכווננת אורטופדית

מעבר ליכולותיה המנצחות של מיטה מתכווננת אורטופדית, ישנם גם היבטים רפואיים הבאים לידי ביטוי במספר מישורים:

בעיות נשימה –
היכולת של מיטה מתכווננת לזקוף את פלג הגוף העליון מקלה רבות על תהליך הנשימה, מורידה את הלחץ מהריאות ומאפשרת מעבר ישיר של אוויר. המיטה מומלצת עבור אלו הסובלים מנחירות, אסטמה, קוצר נשימה, בעיות ליחה או דום נשימתי בשינה.

דלקות פרקים –
מיטה מתכווננת אורטופדית מקלה על כאבים כרוניים בגוף הנגרמים כתוצאה מדלקות פרקים. המזרנים האורטופדיים הנמצאים על גבי מיטה זו מאפשרים זרימת דם טובה יותר לכל חלקי הגוף ועל ידי שינוי התנוחות אפשר להקל בצורה מוחשית על לחץ המפרקים ופרקי הגוף.

זרימת דם –
אנשים רבים סובלים מזרימת דם לקויה בגלל מספר מחלות כמו סוכרת. אומנם, מיטה מתכווננת אורטופדית לא באה על מנת לרפא אותן, אבל מספקת הקלה בזמן שינה על ידי שינוי תנוחות של הרמת רגליים או ברכיים כדי לתת לדם לזרום בגוף בצורה טובה יותר.

בעיות אורטופדיות –
– זהו ההיבט הרפואי הנפוץ ביותר בעולם השינה ובתחום המיטות המתכווננות בפרט. אנשים רבים סובלים מבעיות גב עליון + תחתון, כאבי שרירים, מתח בחגורת הכתפיים והצוואר. דרך נאותה להקל על זאת היא שינוי זווית ההטיה של הגוף באזורים אלו אשר מעניקה המיטה האורטופדית. בנוסף, ישנן מיטות מתכווננות חשמליות המגיעות עם אופציה לעיסוי מובנה בתוך המנגנון שלהן ועל ידי השלט ניתן לבחור בעיסוי מרגיע בסופו של יום לחוץ.

הפרקטיקה של מיטה מתכווננת אורטופדית

מיטות מתכווננות אורטופדיות לא רק משנות את פני המצב הבריאותי של האדם אלא גם שופכות אור על הרגלי החיים עצמם כמו ביכולת להגיע של חצי ישיבה במטרה לצפות בטלוויזיה או לקרוא ספר. במקום להערים כריות ולגרום לנזק בצוואר, מיטה מתכווננת מעניקה את תנוחת השינה הבריאה ביותר בצורה המקסימלית.

בנוסף לכך, הרגלי השינה של בני זוג שונים האחד מן השני ולכן מיטות מתכווננות מופרדות על ידי שני מזרנים אורטופדיים המעניקים לכל אחד מבני הזוג את האפשרות להתאים באופן אישי את התנוחה הטובה, היכולת לזוז במיטה מבלי להפריע ואת הפרטיות הנדרשת גם בחדר השינה.

לשיחה עם יועץ שינה, צור איתנו קשר

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.