בריאות

כל הסיבות להתחיל לשחות

שורה ארוכה של יתרונות פיזיולוגיים, בריאותיים ומהנים הופכים את השחייה לאחת הפעילויות המומלצות ביותר. הנה כל הסיבות לאמץ אותה:

swimBG

שחייה היא פעילות גופנית מומלצת שהרבה אנשים עדיין לא גילו. כולנו רגילים להתייחס לשחייה כחלק בלתי נפרד מהרגלי הפנאי בקיץ ובים, אך האמת היא שמתחת לפני השטח מסתתרות עוד המון סיבות ויתרונות. הנה כמה מהם:

1. בשביל לפתח סיבולת לב ריאה

לא רק ספורטאים צריכים לפתח סיבולת לב ריאה. גברים ונשים בטווח רחב של גילאים זקוקים לסיבולת הזו על מנת לנשום טוב יותר, לסייע למערכות הגוף ולהגן על עצמם מפני תהליכי הזדקנות טבעיים. שחייה מפתחת סיבולת לב ריאה ובאותה הזדמנות מחזקת את פלג הגוף העליון ומגבירה את קצב זרימת הדם. השחייה מחזקת גם את שרירי הזרועות והכתפיים וכמעט כל סגנון מועדף יפחית את כאבי הגב בצורה דרמטית.

2. בשביל לרדת במשקל

חוגים של לימודי שחייה קורצים מאוד לאנשים שרוצם לרדת במשקל ולעשות את זה בצורה אלגנטית, יעילה ונוחה. שחייה לא כרוכה בהזעה והיא מתאימה למזג האוויר בישראל ובעיקר לקיץ. בעזרת 2-3 שיעורי שחייה בשבוע ניתן להגביר את קצב חילוף החומרים בגוף, להרגיש טוב יותר ולהגיע בתוך זמן קצר יחסית למשקל היעד.

3. בשביל לטפל בבעיות גב תחתון

כאבי גב הם הסיבה הנפוצה ביותר בעולם לפנייה לרופא המשפחה. אחת הדרכים לטפל בבעיות גב בכלל ובעיות גב תחתון בפרט היא לאמץ שגרה קבועה של שחייה. בעזרת השחייה ניתן לחזק את השרירים שאמורים להחזיק את הגב והגוף, ולמנוע בעיות שנובעות מיציבה לא נכונה, חולשה או דלקת. במידה ומתחילים לשחות בגיל יחסית מאוחר בלי ניסיון קודם, רצוי להתחיל עם חתירה שבה הידיים מופעלות בנפרד ועם הזמן לתרגל גם מיומנות של שחיית פרפר.

4. בגלל פעילות הפנאי

שחייה היא תחביב שמהר מאוד הופך להיות חלק בלתי נפרד מרשימת פעילויות הפנאי. אפשר להגיע לשחייה בבריכות סגורות ומקורות, או לצאת לים הפתוח בימי קיץ חמים ולשחות על רקע השקיעה. שחייה היא פעילות פנאי שקל להתמכר אליה ורופאים ממליצים עליה מגיל צעיר. בנוסף, מי שמשתעמם מהר מפעילויות גופניות ימצא בשחייה את כל מבוקשו. אפשר לאמץ בכל ביקור בבריכה סגנון שחייה אחר ולהקדיש לפחות כמה דקות לתרגילי פיזיותרפיה בתוך המים.

5. בשביל אורח החיים הבריא

שחייה מעידה על אורח חיים בריא. היא דורשת הכנה מבחינת תזונה ובדרך כלל גם מעודדת שתיית מים, צריכת פירות וירקות והימנעות ממאכלים מתוקים. האתגר שבשחייה עולה בקנה אחד עם הניסיון לשמור על אורח חיים בריא לאורך זמן ומוכיח את עצמו לטווח הארוך. אלו הדברים הקטנים שעושים את ההבדל בין שחייה לבין סוגים אחרים של פעילויות גופניות ומה שמקנה לה יתרון משמעותי.

לפרטים נוספים:

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

תיירות אזרחות פורטוגלית: המדריך השלם בדרך לדרכון האירופאי שלכם

פיננסים מהי עסקת “פליפ” ואיך היא תגרום לכם להרוויח עשרות אלפי דולרים בשנה?

אם יש לכם הון עצמי החל מ-100,000 דולר ואתם מחפשים אפיק השקעה שמניב רווח מהיר ומשמעותי תוך זמן קצר – עסקת פליפ בניו יורק...

תיירות 1969 שוב מחדש: הטיול שייקח אתכם אל השנה ששינתה את העולם

לימודים עושים חשבון: למה חשבונאות ומדוע דווקא במרכז האקדמי למשפט ולעסקים?

פיננסים Total Pay-Back: הכרטיס שמחזיר לכם כסף על ההוצאות שלכם

ה יכול להיות יותר משתלם מקנייה היום שמחזירה לך כסף מחר? על השאלה הזאת ענתה max בעזרת כרטיס אחד שמאפיל על כל שאר כרטיסי...

לייף סטייל עם איזה מתנות תפנקו את בני הזוג בחג?

פיננסים למה אין בישראל מספיק ארנקים דיגיטליים?

צרכנות איך משפרים את קליטת ה-Wifi?

נדל"ן חריש מציגה: החיים שכל משפחה צעירה רוצה

לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.