בריאות

4 מיתוסים על סוכר והשמנה

היכרות עם המיתוסים הנפוצים על סוכר והשמנה תעזור לכם לשמור על משקל גוף תקין ותמנע עוגמת נפש מיותרת. החל מהכמות האמיתית של הסוכר בפירות ועד ההבדלים בין סוכר רגיל וסוכר חום – הנה כל מה שכדאי לדעת

4 מיתוסים על סוכר והשמנה – header 1800-700

השמנת יתר נובעת לעיתים קרובות מצריכה מוגזמת של סוכר. כמו כן, הסכנה האמיתית מסתתרת בתוך מיתוסים שונים שמלווים אותנו מילדות – אז אולי הגיע הזמן להפריכם:

בכל הפירות יש המון סוכר

אחד המיתוסים הנפוצים גורס שלא כדאי לאכול הרבה פירות כי יש בהם המון סוכר. על אף שאין עוררין על ההבדל בין הסוכר המעובד שנמצא בממתקים לבין זה שיש לכאורה בתוך פירות, המיתוס הזה עדיין מרחיק המון אנשים ממאכלים בריאים ופוגע בתזונה שלהם.

האמת היא שיש בהחלט פירות אהובים עם כמות קטנה של סוכר. הרשימה הזו כוללת בתוכה בעיקר פירות גרגיריים, בעלי ויטמינים ועם נוגדי חמצון וסיבים כגון תות שדה, פטל וכמובן פירות הדר כמו אשכוליות ומנדרינות.

כל מזון טבעי הוא בריא

מיתוס שגוי אחר קובע שכל מזון טבעי הוא בהכרח בריא. זה גורם לצריכה מופרזת של מאכלים טבעיים כמו מלח ושומן, בעוד בפועל נתרן ידוע כאחד המינרלים הקשורים לעלייה בלחץ דם ועל הסכנות בעודף שומן לא באמת צריך להרחיב.

במילים אחרות, מזון טבעי אכן עדיף על פני מזון מעובד אך כל דבר כדאי לצרוך במידה ובצורה מאוזנת. לא תמיד המזון הטבעי הוא בריא ויש לעקוב אחר הנחיות רופא ואנשי מקצוע אם סובלים מבעיות כולסטרול ועודף סוכר בגוף.

בירקות אין קלוריות

ירקות דלים בקלוריות אבל זה לא אומר שאין בהם קלוריות בכלל. במילים אחרות, לא כדאי לאכול ירקות ללא הגבלה מתוך מחשבה שזה לא מזיק לגוף, מה גם שאכילה כזו עלולה לגרום גזים ונפיחות בעקבות הצטברות כמות גבוהה מדי של סיבים תזונתיים.

ההמלצה היא להקפיד שכל ארוחה תהיה מאוזנת עם ירקות, חלבון ופחמימה. בצורה כזו ניתן להגדיל את המנה ולהגיע לתחושת שובע מהר יותר ולאורך זמן. לשם הדוגמא, ארוחת צהריים קלאסית מן הסוג הזה תכלול מנת עוף עם מג’דרה או אורז מלא וסלט ירקות – אך יש עוד המון שילובים לא פחות מומלצים ובריאים בלי סוכר מיותר.

תמיד עדיף סוכר חום

סוכר חום הוא ללא ספק אחד השחקנים המרכזיים במטבח הבריא של המאה ה-21. הבעיה היא שגם סוכר כזה מופק מקנה סוכר או סלק סוכר ושהוא עובר תהליכי עיבוד וזיקוק, ולכן הוא עדיין נחשב מעובד ואף מכיל את אותו ערך קלורי.

לבסוף, סוכר חום משפיע על העלאת רמות הסוכר בדם בדיוק כמו סוכר לבן. אם המטרה היא לצמצם צריכת סוכר, יש להפחיתו כליל ולא להסתפק בגרסה החומה.

לפרטים נוספים:

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

תיירות אזרחות פורטוגלית: המדריך השלם בדרך לדרכון האירופאי שלכם

פיננסים מהי עסקת “פליפ” ואיך היא תגרום לכם להרוויח עשרות אלפי דולרים בשנה?

אם יש לכם הון עצמי החל מ-100,000 דולר ואתם מחפשים אפיק השקעה שמניב רווח מהיר ומשמעותי תוך זמן קצר – עסקת פליפ בניו יורק...

תיירות 1969 שוב מחדש: הטיול שייקח אתכם אל השנה ששינתה את העולם

לימודים עושים חשבון: למה חשבונאות ומדוע דווקא במרכז האקדמי למשפט ולעסקים?

פיננסים Total Pay-Back: הכרטיס שמחזיר לכם כסף על ההוצאות שלכם

ה יכול להיות יותר משתלם מקנייה היום שמחזירה לך כסף מחר? על השאלה הזאת ענתה max בעזרת כרטיס אחד שמאפיל על כל שאר כרטיסי...

לייף סטייל עם איזה מתנות תפנקו את בני הזוג בחג?

פיננסים למה אין בישראל מספיק ארנקים דיגיטליים?

צרכנות איך משפרים את קליטת ה-Wifi?

נדל"ן חריש מציגה: החיים שכל משפחה צעירה רוצה

לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.