הגיל השלישי

מרגישים שהזיכרון מתחיל לבגוד בכם? הכירו את האימון הקוגניטיבי לחיזוק ושימור הזיכרון

"איפה שמתי את המפתחות שלי?", "איך קוראים לבעלה של ניצה?", "עוד פעם שכחתי לכבות את הדוד!" - אם גם אתם שמים לב שמשפטים כאלה ואחרים חוזרים על עצמם בתכיפות גבוהה, ואתם בטווח הגילאים 55-80, יכול מאוד להיות שאתם חווים תופעה שנקראת התדרדרות קוגניטיבית

820×320 – 8

ככל שאנחנו מתבגרים, היכולות הקוגניטיביות שלנו נחלשות בהדרגה ואנו מתחילים לחוות בעיות של זיכרון. הקשב והריכוז פוחתים ופעולות בסיסיות שהיינו רגילים לעשות הופכות מסורבלות יותר ויותר. דווקא הניסיון והידע הרב שצברנו במשך השנים, אלו שאיפשרו לנו לבצע המון פעולות באופן אוטומטי וללא צורך במחשבה מחודשת על כל פעולה ופעולה, הם אלו שבסופו של דבר גורמים למוח שלנו להיות "עצלן" וליכולות הקוגניטיביות להתדרדר עם הזמן.

רוצים שנציג יחזור אליכם? הקליקו כאן

בעבר נהגו לחשוב שתשבצים, סודוקו או משחקי מילים היו אימון קוגניטיבי הולם, כזה העוזר לעוסקים בו לשמור על תקינות קוגניטיבית. היום, לאחר פרסום תוצאות מחקרים מתחום הקוגניציה, התפישה המחשבתית השתנתה ושינוי המגמה הביא עימו את ההבנה שכלים אלו, אף אם מהנים מאוד, אינם מספקים אימון קוגניטיבי יעיל מספיק. מצד שני, במחקרים נמצא כי לאימון הקוגניטיבי בגיל המבוגר יש יתרונות רבים, ויש בו היכולות לשמר ולחזק את בסיסי הזיכרון והקשב שנשחקים עם הגיל.

הכירו את אפקטיבייט – אימון מוחי לשימור וחיזוק הזיכרון והיכולות הקוגניטיביות לגילאי 55 ומעלה. תוכנה יחודית שפותחה על ידי מומחים מתחום הנוירופסיכולוגיה, מטפלים ואנשי רפואה – ויחד עם ערן כץ, שיאן גינס לזיכרון ומחברם של ספרים רבים בתחום שיפור הזיכרון. התוכנה הינה תוכנה אינטרנטית המאפשרת אימון קוגניטיבי מהמחשב בבית או מהטאבלט, באופן נגיש ונוח, היא מותאמת אישית לכל משתמש וכל אחד יכול לעבוד על החולשות שלו, בזמן שלו ובקצב שלו.

אם אתם מעוניינים לאמן ולחזק את הזיכרון והיכולות הקוגניטיביות, להחזיר את יכולות המוח כמה שנים אחורה, אנו ממליצים לכם לנסות את התוכנה עוד היום.

רוצים שנציג יחזור אליכם? הקליקו כאן