הגירה ואוכלוסין

4 דברים שחייבים לדעת לפני שמוציאים דרכון פורטוגלי

מאז שנת 2015 עשרות אלפי ישראלים ניסו את מזלם והגישו מועמדות לקבלת דרכון פורטוגלי. חלקם הצליחו וקיבלו את הדרכון בעוד שאחרים נדחו. איך להצליח לקבל דרכון על בטוח - עם כמה שפחות כאבי ראש? פנינו לעו"ד מובילה בתחום כדי לקבל את כל הטיפים.

820×320 – 3

במרץ 2015 ישראלים רבים התרגשו לשמוע על אופציה חדשה ומרגשת, שיכולה להפוך אותם לאירופאים מהשורה – דרכון פורטוגלי. פורטוגל משתייכת לאיחוד האירופי, מה שמעניק לאזרחיה הטבות רבות ומפנקות, החל מלימודים חינם ועד הטבות לעסקים ולרכישת דירה. האפשרות להשיג את הדרכון הנחשק סקרנה רבים, חלקם אפילו ניגשו לתהליך.

אם יש לך סבים שהגיעו ממרוקו, טוניס, לוב או יוון יש סיכוי טוב שתוכלו לקבל אזרחות פורטוגלית, הסיבה: יהודי ספרד גורשו ממולדתם בעקבות צו מלכותי שניתן בשנת 1492, פרסום התיקון לחוק על ידי ממשלת ספרד וממשלת פורטוגל סקרן את העולם ב-2015 וכעת צאצאי יהודי ספרד ופורטוגל יכולים לקבל את מה שמגיע להם היסטורית – אזרחות פורטוגלית. המשמעות מרגשת – מדובר בדרכון שמעניק שורה רחבה של זכויות.

על פניו מדובר בתיקון מרגש, אך עוד מוקדם לפתוח את בקבוקי השמפניה ולחגוג את קבלת הדרכון החדש, שכן, מסתבר התהליך לא כל כך פשוט. אז איך להבטיח שאתם תהיו בצד המוצלח של הסטטיסטיקה?

פנינו לעו"ד מירב תותי אשבל שמובילה את משרד עורכי הדין תותי-אשבל, כדי לקבל טיפים לתהליך מוצלח, שיסתיים בקבלת הדרכון המיוחל. המשרד שלה ליווה אלפי ישראלים לקבלת דרכון ואף הצליח להשיג אזרחות לישראלים שמשרדים אחרים הותירו בידיים ריקות.

עורך דין תותי ומושיק גלאין

1. הפרטים הקטנים יכולים לקבוע אם יהיה לך דרכון

נהוג לומר ש"אלוהים נמצא בפרטים הקטנים"; ובכן, בכל הנוגע לקבלת דרכון פורטוגלי, מסתמן שמדובר במציאות. "הגיעו למשרדנו לקוחות שניסו להגיש מועמדות באמצעות משרדים ש'פספסו' רק אות אחת בשמם, ובגלל אותה אות חסרה התהליך כולו ירד לטימיון וכעת בקשתם נדחתה פורמלית והם לא יוכלו להנפיק דרכון לעולם" מספרת עו"ד תותי אשבל.

זה מפחיד. איך אפשר לוודא שזה לא יקרה לי?

"כשידיים מקצועיות מטפלות בתהליך, אין סיכוי לפספוסים. אצלנו במשרד יש עורכי דין בכל מחלקה שפועלים בצורה המדוקדקת ביותר, אין פסיק או אות שחומקים מהעיניים שלהם בתהליך הקפדני שאנחנו בנינו והובלנו אלפי פעמים".

 

2. לא צריך לחפש תעודות, לחפור בארכיון המשפחתי או לתרגם מסמכים, בטח שלא צריך לטוס

קיימים משרדי עורכי דין שמעניקים ללקוחותיהם "שיעורי בית" ושולחים את הלקוחות לחפש מסמכים ולאתר תעודות. עו"ד תותי אשבל מספרת שמשרד עו"ד שיודע היטב את עבודתו, לא זקוק לאף מסמך כדי לפצוח בתהליך.

וכשאקבל, האזרחות מבטלת אזרחות קיימת נוספת?

"לא. האזרחות הקיימת שלך לא תבוטל"

את אומרת שאני יכולה להגיע רק עם הדרכון הישראלי שלי  , ואפשר לצאת לדרך?

"זה בדיוק מה שאני אומרת. העובדה שאנחנו מחוברים לקהילה היהודית ויש לנו סניפים לא רק בתל אביב, אלא גם בליסבון ובפורטו מאפשרת לנו להשיג את כל המסמכים הנחוצים, בדרך האופטימאלית, ובזמני שיא"

מה אם בחיים לא פגשתי את סבתא שלי?

"גם אם מעולם לא הכרת את סבתא שלך והיא נולדה במרוקו – אפשר להשיג אזרחות.

3. כל המשפחה יכולה לקבל דרכון ביחד

אפשר להשיג דרכון לי ולכל המשפחה?

"כן, הרבה משפחות מגיעות אלינו, ההורים, האחים, ואפילו בני דודים – כולם רוצים להנפיק יחד את הדרכון. מדובר בחוויה משפחתית מרגשת ואנחנו נהנים לראות את בני המשפחה חוגגים יחד עם קבלת האישור"

מה עם הילדים שלי? אפשר להשיג אזרחות לקטינים?

"זה לוקח זמן. כדאי לדעת – אם יש לך ילדים מתחת לגיל 18, אפשר יהיה להתחיל בתהליך קבלת דרכון עבורם, רק אחרי שהתהליך שלך יסתיים בהצלחה". במידה ונולד לך ילד לאחר שאתה אזרח פורטוגלי הבייבי הקטן יוכל לקבל אזרחות פורטוגלית אוטומטית מטעם זה שהוא נולד לאב או לאם אזרחית פורטוגלית

 

4. חברה או עו"ד להוצאת דרכון? כיצד עו"ד יסייע לך להשיג דרכון בצורה אפקטיבית?

השוק מוצף באופציות להנפקת דרכון פורטוגלי. איך לבחור עם מי לגשת לתהליך?

"זהו הליך מכוח חוק פורטוגלי, ואם אתה לא בקיא בו, בכל הניואנסים המשפטיים והחוקיים הנהוגים שם, אתה עלול להינזק בצורה כזו או אחרת. אנשים לא חושבים להתחיל אף הליך משפטי אחר בלי עורך דין וגם זה הליך שדורש ידיעה מקיפה של החוק כדי להגיע למטרה הרצויה".

מה הכי גרוע שיכול לקרות?

"לאבד את הזכות המדהימה לדרכון – לכל החיים! אלפי תיקים תקועים בליסבון כי לא ידעו להגיש את הבקשה. הדרכון הפורטוגלי מצטייר כקל אבל התהליך קשה, למי שלא בקיא בפרטים.

חשוב להתחיל הליך רק עם עורכי דין שמתחילים בחומר. החוק חוקק במרץ 2015 ואנחנו מהראשונים שליווי ישראלים להנפקה מוצלחת של דרכונים, המשרד כולו פעיל כבר ב-2014 עם כל התהליכים מובנים. לי אישית יש דרכון מ-2016".

בדיקת זכאות בחינם

משרד עו"ד תותי-אשבל מציע בדיקת זכאות ללא כל עלות. במידה ואתם מתאימים והמשרד לא יצליח לספק את אישור הקהילה היהודית – הוא מתחייב להחזר כספי מלא! אחרי שהמשרד יקבל את הפרטים שלך, נציג יגיע והדרך לדרכון פורטוגלי הולכת ומתקצרת

בדקו זכאותכם עכשיו

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
לבדיקת זכאות במתנה >>

לבדיקת זכאות במתנה השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.