הגירה ואוכלוסין

כמה עולה להוציא דרכון פורטוגלי?

כ-3.5 מיליון ישראלים זכאים לאזרחות פורטוגלית-אירופאית, ומיליון ישראלים כבר מחזיקים בדרכון נוסף. כולם כבר מבינים שהביקוש לאזרחות ולדרכון הפורטוגלים הוא גבוה, אבל מי זכאי? מהן הדרכים למימוש הזכאות? וכמה זה עולה לנו? כל מה שצריך לדעת בדרך לאזרחות הנחשקת, בכתבה הבאה...

820X320_2_

אם הגעתם לכאן, סביר להניח שכבר שמעתם על שלל היתרונות של הדרכון הפורטוגלי ומה שנותר לכם זה רק לצאת לדרך, אבל מה העלויות הצפויות?

לפני שנגיע לסכומים, חשוב לדעת שכדי לקבל את האזרחות והדרכון, צריך יותר מהשקעה כספית וליווי מקצועי, אלא גם רקע מתאים. אז מה נדרש מכם, מלבד להיות יהודים?

 • בעזרת השם – שם משפחה שמתאים לרשימה: החוק הפורטוגלי מבוסס על עיקרון של רשימה שמית. על פי עיקרון זה, אם שם משפחתכם מופיע ברשימה שפורסמה בעניין זה על ידי ממשלות ספרד ופורטוגל, אתם זכאים לאזרחות.
 • גיל 18 ומעלה – אם טרם מלאו לכם 18, תוכלו להגיש בקשה לאזרחות רק בתנאי שאחד ההורים הוא כבר אזרח פורטוגלי; יש לכם ילדים קטינים? קיימות חברות שמציעות פתרון באמצעות מסלול משפחתי, במסגרתו מגישים את כל המשפחה יחד, בצורה מדורגת.
 • תעודת יושר – תעודת היושר שמוציאה משטרת ישראל, מוכיחה שאין לכם עבר פלילי.

השם שלכם לא נמצא ברשימה? חשוב להכיר שגם לארצות המוצא של המשפחה יש חשיבות רבה בזכאות לאזרחות פורטוגלית. אם אתם צאצאים ליוצאי מדינות צפון אפריקה, כגון מרוקו, אלג’יריה, תוניסיה, לוב, מצרים וסוריה או נצר לקהילות במדינות יוגוסלביה לשעבר, ביוון, בבולגריה או בטורקיה, יש סבירות גבוהה שאתם זכאים לדרכון פורטוגלי.

מא' ועד פורטוגל – הדרכים למימוש הזכאות

החלטתם לצאת לדרך ולנסות לממש את זכאותכם לאזרחות הפורטוגלית? נהדר. עומדות לפניכם שתי אפשרויות: לבצע את ההליך בעצמכם או באמצעות חברה מנוסה. חשוב לדעת שהתהליך אפשרי לבד, אך מעטים צולחים אותו, לאור הבירוקרטיה בהליך ונחיצותם של גורמים משפטיים רבים במהלכו. בקשות לאזרחות המוגשות בצורה לא נכונה או בידיים לא מיומנות, עלולות להיות מעוכבות זמן רב ובמקרים מסוימים גם להידחות על הסף. לעיתים, אף נשללת האפשרות להגיש בקשה בעתיד, כך שהאפשרות "להשקיע" במומחה שילווה אתכם, כבר לא תהיה אפשרית.

אחרי האזהרה, טוב לדעת באילו עלויות כרוך ההליך:

 • הגשת הבקשה: 250 יורו, שמשולמים לקהילה היהודית.
 • הגשת התיק: 250 יורו, שמשולמים לממשלת פורטוגל.
 • איסוף מסמכים נחוצים: עלות מציאת המסמכים, תרגומם ואישורם משתנה ממשרד למשרד, אך יכולה להתחיל ממאות שקלים ולהגיע עד ל-6,000 שקלים.
 • תרגום המסמכים לפורטוגזית על ידי נוטריון מומחה: תמצית רישום, לדוגמה, יכולה לעלות כ-1,200 שקלים לתרגום עם חותמת אפוסטיל, ותעודת יושר מחו”ל כ-500 שקלים.

חיפוש גנאולוגי: רוצים לבסס את הזיקה שלכם באופן חד משמעי? במקרים רבים כדאי לפנות אל גנאולוג פרטי, אשר עבור החיפוש יגבה מכם כמה מאות שקלים, לפי חישוב על בסיס שעת עבודה או כשכר כולל. בנוסף עלולים להיות מקרים בהם תתבקשו לבצע בדיקת DNA שמחירה הוא כ-400 ש”ח, ולהוסיף עוד כמה אלפי שקלים עבור ניתוח הבדיקה.

 • הגשת התיק לממשלת פורטוגל: שכר טרחה לעורך דין מקומי, שיגיש את התיק מטעמכם – איך אפשר לבחור עורך דין טוב במדינה זרה? כמה אלפי יורו יעלה לכם התענוג? התשובה אינה ברורה. מה שבטוח, מדובר בעלויות לא נמוכות.
 • זמן יקר: כמה שווה יום העבודה שלכם? בתהליך עצמאי ייתכן שתצטרכו להקדיש ימים לטיולים לשגרירות או למשרדים של מתורגמנים ועורכי דין, שידרשו את נוכחותכם ועבודתכם עם שלל מסמכים – הכל עליכם וימי החופש היקרים מפז, מתבזבזים על בירוקרטיה מייגעת.

בהנחה ויש לכם את כ-ל המסמכים, התרגומים ומה שנחוץ כדי להגיש את הבקשה – אלו העלויות הבסיסיות שיש לקחת בחשבון, אך המציאות עבור ישראלים רבים שונה ודורשת השקעה במסמכים נוספים. גם אם לצורך העניין הצלחתם למצוא עורכי דין זולים, מתורגמנים בעלות מינימלית ולהתארגן על מי שיגיש עבורם את התיק בפורטוגל, תמיד עלולים לצוץ הוצאות לא צפויות וכן בלת"מים.

יש ביטחון בדרכון, של פספורטוגו

חברת פספורטוגו היא החברה המקצועית והוותיקה בארץ, המתמחה במימוש הזכאות לקבלת אזרחות אירופאית. אין כמו לצאת לדרך כשלצידכם חברה עם ותק של למעלה מ-30 שנה, פריסת סניפים ארצית וצוות רב תחומי שמונה מעל 100 עובדים, החל מעורכי דין ונוטריונים ועד ליועצי אזרחויות ומתורגמנים הממוקמים בישראל וכן ברחבי אירופה – וכולם אמונים על דבר אחד: להוכיח ולממש את זכאותך לאזרחות אירופאית במהירות וביעילות.

כשניגשים לתהליך לבד, תמיד עלולות לצוץ "הפתעות". בפספורטוגו, אחרי טיפול באלפי תיקים, התהליך ידוע, ברור ואפשר להתמודד עם כל אתגר בדרך בצורה אופטימלית, בדרך לקבלת האזרחות והדרכון.

לא אושרה זכאותך? לא שילמת!

פספורטוגו מציעה בדיקת זכאות חינם ומתחייבת – אם לא תקבלו אישור זכאות מהקהילה היהודית,  כספכם יוחזר אליכם. תוכלו להגיע לסניף הקרוב אליכם, לחברה סניפים בגבעתיים, ראשון לציון, אשקלון, ירושלים, חיפה ופתח תקווה או לבדוק זכאותכם כבר עכשיו, בטופס מטה.

לבדיקת זכאות בחינם השאירו פרטים

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לבדיקת זכאות במתנה >>

לבדיקת זכאותכם במתנה השאירו פרטים

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לבדיקת זכאות בחינם השאירו פרטים

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.