הגירה ואוכלוסין

חולמים על דרכון פורטוגלי? הגישו את המסמכים במהירות לפני שהתקנות ישתנו!

שנת 2015 הייתה שנה מיוחדת עבור ישראלים שמשפחתם אחת ממדינות מגורשי ספרד. נפתחה בפניהם האפשרות לקבל דרכון אירופאי בהליך פשוט יחסית דרך פורטוגל. כ-150,000 איש ממדינות שונות בעולם הגישו את הבקשות לדרכון הפורטוגלי. למשפחות היהודיות הייתה עדיפות, משום שהקהילה היהודית המקומית בפורטוגל סייעה לזהות את אבות אבותיהם שגורשו ולסייע בקבלת האזרחות. אך, למרבה הצער, יתכן וההליך הזה לא יהיה כה פשוט בעוד מספר חודשים. ממשלת פורטוגל הודיעה על שינוי של התקנות הרלבנטיות שיצא בעוד 90 יום, מבלי לפרסם עדיין את פירוט השינויים.

shutterstock_677669986

מי שממהר עוד יוכל להשתלב במסלול בשיטה הישנה

מי שישכיל להגיש כבר עכשיו את הניירת ויספיק לקבל את האישורים הנדרשים – יוכל עדיין לקבל את דרכון הפורטוגלי לפי השיטה הישנה המבוססת על הצגת מסמכים ועדויות. בשל התכיפות הגבוהה, משרד עורכי הדין של עו"ד עמית שטיין, אחד מהמשרדים הידועים והוותיקים בתחום תחת המותג "פספורט גרופ", פתח מסלול מהיר ומיוחד להגשת בקשה מהירה לאזרחות על בסיס החוק והתקנות הידועות היום.

כל מועמד שימצא מתאים בבדיקה ראשונית לקבלת הדרכון הפורטוגלי, ויצליח להגיש את המסמכים הרלוונטיים בהתאם להנחיות וליווי צמוד של המשרד בתוך 7 ימים, יוכל להכנס למסלול המהיר. בניגוד לבירוקרטיה בישראל ובפורטוגל שלוקחים לעיתים חודשים רבים, המשרד נותן התחייבות להגשה דחופה ומהירה ולצליחת כל התהליך הסבוך במהירות. לרשותו של המשרד עומדים ניסיון רב שנים בתחום ההגירה לאירופה, וכן מערכת קשרים שנוצרה עם הקהילה היהודית ומנגנוני ההגירה במקום, דבר המקל על לקוחות המשרד לזכות באזרחות המיוחלת.

מדוע כדאי להיות בעל דרכון לאיחוד האירופי?

דרכון פורטוגלי אינו מהווה רק כרטיס כניסה לפורטוגל בלבד. הוא פותח דלתות לכל מדינות האיחוד האירופי ומעניק לבעליו שלל יתרונות משמעותיים. לכן, חבל לפספס עכשיו את הזדמנות הפז להשיגו. בין היתרונות הרבים לדרכון זה תמצאו:

לימודים גבוהים באירופה בהנחה ניכרת – מוסדות הלימוד באירופה מעניקים הנחה מיוחדת לתושבי האיחוד האירופי ועדיפות בקבלה למוסדות המובילים. אם חשבתם פעם ללמוד וטרינריה, מנהל עסקים או תחומים אחרים בחו"ל, תגלו כי הרבה דלתות חדשות נפתחות בפניכם באוניברסיטאות מובילות בכל רחבי אירופה.

יכולת כניסה לארה"ב ללא ויזה – בעלי דרכון ישראלי יכולים להכנס לארה"ב רק אם עברו ראיון בשגרירות, שלמו אגרה מתאימה והוכיחו כי אינם מתכוונים להגר למדינה. אדם המחזיק גם בדרכון אירופי יכול להיכנס ולצאת מארה"ב ללא צורך בוויזת תייר.

רוצים לבדוק זכאות? הקליקו כאן

ביצוע עסקים במדינות אירופאיות ללא הגבלה – ישראלים המעוניינים לבצע עסקים באירופה, לרבות השכרת נכס מסחרי, השקעות נדל"ן או פתיחת חנויות עשויים לגלות כי במדינת היעד שלהם יש חקיקה מחמירה בדבר בעלות על עסקים לזרים. לעומת זאת, בעלי דרכון של האיחוד האירופי יכולים לבצע עסקים ללא קושי וליהנות גם מהטבות נוספות בתהליך ההשקעה.

ויזה ל-164 מדינות שונות ברחבי העולם – אזרחי ישראל נדרשים להציג ויזה כאשר הם נכנסים למדינות רבות. מדינות אחרות, אינן מקבלות כלל ישראלים. אך, אם יש בידכם דרכון אירופי האפשרות שלכם לקבלת ויזה ל-164 מדינות שונות ברחבי העולם נפתחת. דמיינו זאת: עם קבלת הדרכון הפורטוגלי העולם כולו הופך להיות נגיש יותר לטיול או נסיעה עסקית קצרה.

מגורים באירופה: דרכון פורטוגלי מאפשר להתגורר הן בפורטוגל והן במדינות האיחוד האירופי. ניתן לרכוש נכס למגורים או לשכור נכס ללא קושי. חלק מהמדינות מאפשרות גם לתושבי חוץ ליהנות מאפשרויות השכרת נכס, ללא זכויות ששמורות רק לתושבי המדינה כמו הגבלת היכולת של בעל הבית להעלות את השכירות מדי שנה.

עבודה בכל מדינה המשתייכת לאיגוד האירופי: יתרון בולט נוסף הוא האפשרות לעבוד כאזרח אירופי בכל אחת ממדינות האיחוד. אין זה משנה אם יש לכם דרכון פורטוגלי ואתם מעוניינים לעבוד ולהתגורר במדינה אחת. כל המדינות החברות באמנה זו פתוחות לפניכם.

רוצים לבדוק זכאות? הקליקו כאן

דרכון פורטוגלי מעניק מגוון רחב של הטבות ושקט נפשי. דמיינו כי יום אחד אתם או אחד מילדיכם ירצה לעזוב את הארץ לתקופה מסוימת מסיבה כלשהי כמו משבר כלכלי או מצב ביטחוני לא יציב. הדרכון יהווה כרטיס הכניסה לכל מקום באיחוד והאזרחות הפורטוגלית, תוכל במידת הצורך גם לעבור מדור לדור. אל תחמיצו את חלון ההזדמנויות הנוכחי, בחרו במסלול המהיר והגישו את המסמכים לקבלת האזרחות כבר השבוע.