להיות הורים

השמות הנפוצים לבנות ב-2017

בעוד השם נועה צנח למקום ה-6, השם תמר הגיע לראש רשימת ההעדפות של הורים לבנות במגזר הכללי בישראל בשנה החולפת. מה אפשר ללמוד מזה ואיך באמת כדאי לבחור שם? הנה כל הפרטים והמלצות מיוחדות

סיכום שנה – השמות הנפוצים לבנות ב-2017

רשות האוכלוסין וההגירה מפרסמת מדי שנה את רשימת השמות הנפוצים בישראל. מטרת הרשימה היא לא רק לספק אינדיקציה מסוימת על פילוח דמוגרפי של התושבים, אלא גם להוות השראה עבור הורים שמתלבטים בין האפשרויות שעל הפרק.

כמו כן, הרשימה מחולקת לבנים ובנות בנפרד וניתן להיעזר בה על מנת לבצע השוואה בין שמות נפוצים בשנה הנוכחית לעומת שמות פופולאריים בשנים קודמות. בסופו של דבר, המטרה היא שההורים יהיו מרוצים מהשם שבחרו. הם צריכים להרגיש רגועים ובטוחים בשם הנבחר ולהעביר את התחושה הזו גם לדור העתיד.

תמר במקום הראשון, ואיפה נמצאת נועה?

לפני נתונים שפורסמו לקראת ראש השנה תשע"ז, בישראל נרשמו כ-166 אלף תינוקות חדשים והשמות הנפוצים יותר לבנות במגזר הכללי היו תמר, אדל, מרים, שרה ואביגיל. הנתון המפתיע ברשימה קשור לשם נועה, שהיה הפופולארי ביותר לבנות בשנת 2016 אך נדחק למקום ה-6 בשנה החולפת. אחרי נועה סוגרים את העשירייה השמות שירה, טליה, יעל וליה.

מי שרוצה להיכנס לעובי הקורה יכול לבחון את השמות הנפוצים לבנות בשנת 2017 במגזר היהודי בלבד. כאן התמונה מעט משתנה, כי בראש הרשימה נמצא השם תמר ולאחר מכן השמות אביגיל, אדל, נועה, שירה, טליה, יעל, שרה, ליה ואסתר. הסיבה לשינוי קשורה ככל הנראה להעדפות שונות בקרב הורים מהמגזר היהודי לעומת הורים במגזר הערבי, כמו גם השפעות תרבותיות שמדי שנה נותנות את אותותיהן ברשימת השמות הנפוצים.

המלצות לבחירת שמות לבנות

כמובן שהיכרות עם הרשימה של רשות האוכלוסין וההגירה לא תמיד מספיקה עבור מי שרוצה למצוא שמות לבנות בשנת 2017. הרשימה כמובן רלוונטית אם מעוניין לקבל אינדיקציה כללית ולהשתמש בשמות פופולאריים, אך היא פחות יעילה כאשר המטרה היא למצוא שם מקורי ויצירתי. מומלץ להביא בחשבון קודם כל את ההעדפות של ההורים כאשר בוחרים שמות לבנים ובנות כאחד. העדפות ההורים נובעות מההיסטוריה המשותפת שלהם, מהניסיון האישי ומעולם הערכים. מלבד ההבדלים הברורים בין שמות במגזר היהודי והערבי, יש הבדלים לא פחות גדולים בין שמות לבנות ובנים בקרב אוכלוסייה חילונית, דתית או חרדית. זו דוגמא מצוינת לאופן שבו תפיסת העולם של ההורים באה לידי ביטוי בעת בחירת השם ומשפיעה עליה.

כמו כן, רצוי להתייחס לשאר השמות של הילדים במשפחה. כאן השאלה העיקרית היא האם רוצים להמשיך לבחור שמות באותו סגנון גם עבור הפעוטות שמצטרפים למשפחה, או לחילופין בוחרים בסגנון אחר. לבסוף, כמובן שאין מתכון אחד שמתאים לכולם ולכן ההחלטה היא סובייקטיבית בלבד.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.