צרכנות

כלי רכב לנהג המתחיל

הבן שלכם עבר לא מזמן טסט, והוא צריך כלי רכב להגיע ללימודים, לצבא או לאוניברסיטה? סקירה זריזה של כלי רכב מעולים לנהג המתחיל, שיתאימו לו הן מבחינת המחיר הנמוך יחסית, והן מבחינת הגודל הקומפקטי שמקל על הנהיגה.

כלי רכב לנהג המתחיל

קיה פיקנטו

להיט בקרב צעירים בסוף התיכון ובצבא, וגם לאחרונה בקרב אימהות עירוניות שמחפשות אופציה של רכב קל וזריז. מדובר ברכב קומקפטי, יפהפה, בעל גודל זעיר שעובד לטובתו בתמרון בעיר, בטח במקום בו קשה למצוא חנייה, או שצריך לתמרן בין רכבים אחרים. העיצוב של הקיה פיקנטו חכם, עונה על כל מה שצעירים מחפשים וצריכים (מושב אחורי מתקפל כך שניתן להעמיס הרבה מאד דברים באוטו – ועוד), פיצ'רים חכמים שמסייעים מאד לנהג מתחיל כמו מערכת שמסייעת בזינוק בעלייה, מערכת בטיחות והתראה מתקדמת, מסך מגע משוכלל ועוד. בשביל מכונית שעולה החל משישים ותשע אלף שקל בלבד, המכונית מספקת את הסחורה ואף יותר. החל משישים ותשעה אלף שקלים.

יונדאי I 10

עוד להיט בקרב צעירים, ש"שכח" את ייעודו כרכב של צעירים, ומשמש מנהלים צעירים בתחילת הקריירה שלהם, שרוצים לנהוג ברכב חדש ומדליק אבל עדיין אין להם תקציב לרכב גדול או יקר יותר. היונדאי איי 10 החדשות עברו מתיחת פנים מהדגמים של לפני שלוש ארבע שנים, ונראות כעת יפות ואלגנטיות יותר. המרחב הפנימי האחורי עדיין גדול יחסית למיני, ולכן ה I 10 תתאים גם למשפחה צעירה. מבחינת מחיר, היא ברמת מחיר של מיני – בין שבעים ושניים אלף לשמונים ושלושה אלף, וגם היא מאובזרת היטב וניתן להתקין בה מערכת איתור בטיחותית.

אופנוע הונדה MSX125

פתרון מושלם לעיר, ולנסיעה בין עירונית, במחיר של פחות מעשרים אלף שקלים. אופנוע מיניבייק זריז, בעל מראה צעיר, נותן תחושת יציבות על הכביש והתמודדות גם עם מסלולים פחות חלקים. אופנוע 125 מתאים לכל רמות הרכיבה, גם לרוכבים מתחילים. אופנוע 125 הוא פתרון נפלא להתניידות במקומות בהם יש פקקים וקשה למצוא חנייה (כלומר, ברוב מוסדות החינוך והעבודה בישראל). תארו לכם לפתוח את הבוקר בנסיעה חלקה ורצופה, הגעה לעבודה או ללימודים בלי חיפוש חנייה ובלי תשלום דרקוני בחניון. נשמע כמו חלום? בשביל פחות מעשרים אלף שקל, גם אתם יכולים.

קיה ספורטאז'

כנראה הדגם הנמכר בישראל – ולפעמים נדמה שכל מכונית שנייה על הכביש זו קיה ספורטאז'. המחיר שלה מתחיל במאה ארבעים אלף שקלים, מה שמרמז על כך שזהו רכב שמיועד בעיקר למשפחות שאוהבות "לקרוע את הכבישים". הקיה מבטיחה נסיעה נעימה במיוחד עם מיטב הגאדג'טים והאבזור, חלל עצום לציוד בפנים, וכל מיני פינוקים שכנראה אהובים במיוחד על הנהג הישראלי. העיצוב שלה פראי ומחוספס כיאה לרכב גדול שנראה כמו רכב שטח, אבל למעשה הוא רכב עירוני מפנק.

לא משנה איזה כלי רכב הוא יבחר – חשוב שנהג המתחיל ייקח באופן רציני את חוויית הנהיגה או הרכיבה. חשוב להבהיר לו שאומנם טסטר מוסמך קבע שהוא יודע לנהוג ובקיא בחוקים, אך ישנם המון מצבים בנהיגה שאינם צפויים ושלא תורגלו בשיעור. נהגים צעירים רבים מסתמכים על שיעורי הנהיגה שלהם, בלי להבין שעכשיו הם ללא המורה שלהם, ואם חלילה הם יעשו טעות מסוכנת לא יהיה מי שילחץ על הברקס הנוסף ויעצור אותם בזמן. לכן צריך לנהל אתם שיחת "נהיגה בטוחה", להזכיר להם שבזמן נהיגה אסור להוריד לשנייה את המבט מהגה – גם לא לצורך הדלקת סיגריה, חיפוש דיסק או שיחה עם נהג במכונית סמוכה.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.