להיות הורים

ויתרה על משכורת של 24,000 שקל בחודש כדי לעזור למשפחות טריות

למה אימא לשלושה מחיפה ויתרה על משכורת של 24,000 שקל בחודש ומשרה בכירה בסוכנות שיווק מובילה כדי להפוך למנחת הורים ויועצת גמילה מחיתולים?

good people

תפסתי את שי לשיחה בדיוק בזמן שהיא סיימה שיחת ליווי בנושא שינה עם משפחה שגרה בלונדון. האמת, אם שומעים מהצד איך היא מדברת איתם בביטחון, קצת קשה להאמין שהיא סיימה קורס מנחות הורים רק לפני כמה חודשים. שי קלמנוביץ', אימא לשלושה עבדה לא מזמן כסוכנת שטח בסוכנות שיווק מובילה והרוויחה סכומים שרוב הנשים בגילה רק חולמות עליהם.

אבל מסתבר שגם השכר הגבוה וכל ההטבות לא היו שווים את תחושת ההחמצה, הזמן הרחק מהילדים והשעות הארוכות שבילתה על הכביש. אחרי חופשת לידה ארוכה, היא החליטה לעשות שינוי בחיים. היא עשתה הסבת מקצוע והיום היא מלווה משפחות ועוזרת להן להתמודד עם בעיות שינה, גמילה מחיתולים ותקשורת בשיטת Smalltalk.

שי, בואי נתחיל מההתחלה. ספרי לי קצת מה עשית לפני שהחלטת לעשות הסבת מקצוע לתחום הנחיית הורים.

התחלתי לעבוד בתור סוכנת שטח בסוכנות שיווק מובילה עוד כשהייתי רווקה. הייתי מאוד גאה בעצמי שהשגתי עבודה כזו בכירה וחשבתי שאני אשאר שם לנצח. במסגרת העבודה ניהלתי קמפיינים של לקוחות בכל הארץ.

איך הייתה נראית שגרת העבודה הקודמת שלך?

אני גרה בחיפה והיו לנו לקוחות מכל רחבי הארץ. הצוות במשרד היה מתאם לי פגישות ואני הייתי מסתובבת בכל הארץ ומגיעה ללקוחות. הייתי בערך 4 שעות ביום על הכביש, מתחילה את היום בפגישות בראשון, עוצרת בת"א וחוזרת לחיפה. חיה מפקק לפקק.

כל הנסיעות האלו נשמעות לי כמו אתגר לא פשוט…

הנסיעות לא הפריעו לי, אהבתי את הזמן עם עצמי. אהבתי לנסוע ולחשוב על דברים. אבל אז הגיע הילד הראשון, הילד השני ובילד השלישי השתנו כמה דברים בחברה. עבדתי במקום 11 שנה, אבל זה הפך להיות מקום פחות מתאים עבורי בתור אימא. למרות שהשכר היה טוב, הרווחתי מעל 20,00 בחודש, אבל באיזשהו שלב גם זה מגיע למיצוי.

בתור אימא שחיה שרגילה לחיות בשגרת חיים מלחיצה כזאת, מה הכי הפריע לך?

לא יכולתי להתעורר עוד בוקר אחד עם אותה הרגשה לא טובה, כמו שהרבה אימהות חוות. הרגשתי שאני לא יכולה לחזור לעבודה הזו ולהמשיך לשקר לעצמי. בסופו של דבר את לא מאושרת וזה משתקף בהתנהגות בבית ומשפיע על הצורה שבה את מגדלת את הילדים ועל היחסים עם בעלך. את כל היום במרדף אחרי מיליון ואחד משימות והבוס לוחץ עלייך ולא ממש מעניין אותו מה קורה אצלך בבית, אז איך את יכולה להיות באמת קשובה לילדים שלך. זה בלתי אפשרי.

חוץ מזה רציתי להיות מסוגלת לשים את הראש על כרית בלילה ולהיות שקטה. במסגרת התפקיד שלי היה המון לחץ ודרישה לעמוד ביעדים. בעבר, בכל פעם שהטלפון שלי היה מצלצל, הייתי לוקחת נשימה עמוקה לפני שהעזתי לענות. היום זה לגמרי להיפך. כשהטלפון שלי מצלצל עונה בשמחה ובהתרגשות כי אני יודעת שאני הולכת לשמוע דברים טובים ולהתמלא בתשוקה ואנרגיות

אימהות שמוותרות על עצמן עבור הקריירה התובענית, זאת תופעה שאת רואה הרבה אצל משפחות שמגיעות אליך לליווי וייעוץ?

לאימהות יש נטייה לשים את עצמן כל הזמן במקום השני, כי הן רוצות להיות שם עבור הילדים. אבל הנטייה הזו באה לידי ביטוי בכל תחומי החיים ואין לזה סוף. בסופו של דבר את מבינה שהדבר הכי טוב עבור הילדים זה להיות קודם כל עבור עצמך. זה כמו שאם יש תקלה במטוס, מבקשים לשים קודם כל לעצמך מסיכת חמצן, לפני ששמים את המסכה לילדים. הרי אם את לא תשרדי, איך הילדים שלך ישרדו

"החלטתי לצאת מכלוב הזהב הנוח, להגשים את התשוקה שלי ולעשות הסבה לתפקיד מנחת הורים למשפחות…" …

מה גרם לך לעשות את הצעד ולהתפטר סופית מהעבודה?

החלטתי לנצל את האופציה שבה אישה לאחר לידה יכולה להתפטר מהמקום ולקבל את כל הפיצויים כאילו היא פוטרה. הבנתי שזאת ההזדמנות שלי לצאת מכלוב הזהב שבו הייתי. חתמתי אבטלה וניצלתי את הזמן לעשות חושבים על העתיד שלי. עם שלושה ילדים בבית יש תקופת זמן מקסימלית שמאפשרים לך לחתום אבטלה. במקרה שלי זה היה 7 חודשים.

הסתמכתי גם על הפיצויים שהגיעו לי אחרי 11 שנים. נשארתי בבית כשנה וחצי במהלכם חשבתי כל הזמן מה לעזאזל אני עושה עם עצמי. למרות שממש לא רציתי, חשבתי אולי לחזור למקום עבודה כי השאירו לי דלת פתוחה. חשבתי אולי לפתוח סוכנות שיווק בעצמי, אבל לא היו לי אומץ להיות עצמאית. בתוך תוכי ידעתי שאני חייבת לעשות שינוי כלשהו בחיים

איך שמעת על האופציה לעשות הסבת מקצוע ולהפוך למנחת הורים?

האמת שנתקלתי בתחום הזה בזמן שחיפשתי פתרון לבעיות השינה של התינוק השלישי שלי. למרות שהייתי אימא לשלושה וחשבתי שיש לי המון ניסיון, לא הצלחתי לפתור לבד את בעיות ההירדמות שלו בלילה והייתי מאוד מתוסכלת. מסתבר שהיה עוד כל כך הרבה דברים שלא ידעתי על גידול ילדים.

ואז מה עשית?

נתקלתי בפרסומים של לריסה גינת ושיטת Smalltalk, נרשמתי לרשימת התפוצה והתחלתי לעקוב אחרי התכנים שהיא שלחה. החלטתי להירשם לסדנת "לדבר עם תינוקות" ולהרחיב את הכלים שהיו לי בתור אימא. הסדנה הייתה ממש מוצלחת וזה שיפר אצלנו המון דברים בבית.

אוקיי, איך מגיעים ממצב שאת רוצה לפתור את בעיות השינה של התינוק שלך למצב שאת מחליטה שאת רוצה להעביר סדנאות דומות בעצמך?

אז בתום המפגש האחרון של הסדנה, המנחה פנתה אליי וסיפרה לי שנפתח בקרוב מחזור נוסף של קורס מנחות הורים בשיטת Smalltalk והיא חושבת שזה יכול מאוד לעניין אותי. האמת שזה תפס אותי במקום טוב, כי מאוד רציתי לעשות שינוי. חוץ מזה שאחרי שעברתי בעצמי את סדנת "לדבר עם תינוקות" ונוכחתי ממקור ראשון איזה שינוי אדיר זה עשה אצלי בתוך הבית עם הילדים שלי ובכל ההסתכלות שלי על אמהות והורות , הבנתי שאני ממש מתחברת לגישה ושזה משהו שחייב להגיע לכל משפחה בארץ ובעולם.

איך התקבלה ההחלטה להירשם לקורס ולרדוף אחרי החלום להיות מנחת הורים?

הרגשתי שאני רוצה לשלב קריירה עם תחושת סיפוק, שליחות ורצון לעזור שהיו חסרים לי בעבודה הקודמת. למזלי, קיבלתי גם המון תמיכה מהסביבה שלי וזה הניע אותי לנסות משהו שנמשכתי אליו בכל אבריי אבל לא העזתי לנסות. אפשר להגיד שהייתי במקום הנכון ובזמן הנכון, הרגשתי שזה גדול ממני ואני חייבת את זה לעצמי.

ומה היה השלב הבא?

אז חשוב לציין שלא כולן מתקבלות לקורס. להיות מנחת הורים זאת אחריות גדולה. כל מי שרוצה להתקבל צריכה למלא טופס להגשת מועמדות ובדיקת התאמה לקורס. רק מי שתמצא מתאימה תזומן לראיון אישי.

למזלי אני עמדתי בקריטריונים ותוך כמה ימים נקבעה לי ראיון עם לריסה גינת, מייסדת השיטה והאקדמיה להנחיית הורים.

איך הייתה הפגישה עם לריסה?

האמת שהגעתי לפגישה מאוד התרגשתי. זה היה ממש מלהיב לפגוש פנים מול פנים את לריסה גינת. בשבילי היא הייתה האישה הזו שאני רואה כל הזמן בטלוויזיה, בפייסבוק ובסרטונים ולא ידעתי איך היא תהיה במציאות.

הפגישה עם לריסה הייתה מעצימה ומרעננת. הרגשתי שהיא מאמינה ורואה בי את מה שאני רואה בעצמי, זה גרם לי להאמין בעצמי יותר. כשהיא אמרה לי שהתקבלתי לקורס מנחות חשבתי "וואו, זה באמת זה!".

למה בחרת דווקא לעבור קורס הנחיית הורים בשיטת SmallTalk על פני שיטות אחרות?

התחברתי מאוד לגישה שמבוססת על שפת הגוף של הילד שלי. זה היה שונה מכל השיטות האחרות שמתייחסות לילדים כמו One Size ואמורות להתאים לכולם.

מאוד היה חשוב לי שהשיטה תהיה מבוססת על מחקרים אקדמאים בתחום מדעי המוח.

ואהבתי את העבודה שהגישה עוסקת גם בהעצמה, שיפור הקשר והביטחון בין הורה לילד. יתרון נוסף הוא ששיטת Smalltalk רואה את הילד כמכלול של דברים ולא רק בעיית שינה או בעיית גמילה מחיתולים וכדומה.

איך הייתה החוויה הלימודית במהלך הקורס עצמו?

להירשם לקורס הייתה החלטה ממש טובה. הקורס היה אחד הדברים הטובים שעשיתי עבור עצמי בחיי, וזה השליך על כל כך הרבה רבדים ביום יום שלנו כמשפחה. קיבלתי כלים חדשים גם להתפרנס וגם להתמודד עם הבית שלי הפרטי.

הלימודים בקורס פתחו לי את הראש וחשפו אותי לידע חדש ומדהים. לדעתי זה ידע שחובה שיגיע לכל הורה באשר הוא. למדתי שפע של ידע חשוב וזכיתי לממש את השאיפות הפנימיות האמיתיות שלי.

חוץ מזה, הכרתי בנות מדהימות, למדתי מהו פרגון אמיתי וכמה חשובה היא סביבה תומכת. הרגשתי שאני פורחת מגלה את עצמי מחדש ומתקרבת למקום שאני רוצה להיות בו. הלוואי ויכולתי לעבור את החוויה הזו שוב

מה בדיוק את עושה היום אחרי שסיימת את קורס הנחיית הורים?

היום אני מלוה משפחות בארץ ובעולם במגוון נושאים , מעבירה סדנאות והרצאות ונותנת ייעוץ ומענה במגוון רחב של פלטפורמות הקשורות להורות ותינוקות.

איך היום שלך בתור מנחת הורים נראה עכשיו?

היום שלי מורכב מזמן איכות עם המשפחה שלי, דבר שהיה לי חשוב לשמור עליו ולטפח אותו. אני משלבת עבודה מול המשפחות שאותן אני מלווה ולהן אני מייעצת וגם מעבירה סדנאות. בנוסף אני מצליחה לשלב את כל זה עם עבודה משותפת בעסק של בעלי בתחום הפרסום והשיווק. חשוב לי להגיע למימוש עצמי בכמה אופנים שאני אוהבת.

מתי התחלת לעבוד עם משפחות?

כבר בזמן הלימודים ובזכות כל הידע שקיבלתי מהקורס, התחברתי לקבוצת פייסבוק מוכרת מאוד. הפכתי להיות יועצת הגמילה מחיתולים של הקבוצה וקיבלתי המון חשיפה. משם דברים התחילו להתפוצץ כמו מטאור. התחלתי לקבל פניות מכל מקום, הצעות לכל מיני דברים. זה כאילו היקום סימן לי "את עושה משהו נכון".

היום אני מקבלת המון עבודה ברמה שאני צריכה להעביר הלאה למנחות אחרות. בזמן שאנחנו מדברים אני פותחת את הפייסבוק ורואה שקיבלתי עוד 2 פניות מאימהות חדשות, זה מדהים. יש לי דף עסקי בפייסבוק, אבל כרגע אני לא משקיעה כסף על פרסום.

מה הדבר הכי מספק בעבודה שלך?

התחושה שאני מקבלת שאני משוחחת עם אימא ואני שומעת את ההקלה בקולה, את תחושת הניצחון על הקושי שהיא חוותה ואיך היום היא נהנית מהילד שלה ומהזמן איתו.

כמה כיף זה לעסוק במשהו שאתה מקבל באופן יום יומי תזכורות על כך שאתה עושה טוב ועוזר לאנשים ולילדים. על כך שבזכות העבודה שלי ומה שאני משתפת עם המשפחות, ישנן ילדים מאושרים יותר, מובנים יותר ובטוחים יותר. ולילדים האלו יש הורים מאושרים יותר, מסופקים שנהנים מההורות שלהם. זאת הרגשה כל כך מעצימה וממלאת שאי אפשר לסכם אותה בכמה מילים ואני מאחלת לכל אחד ואחת להרגיש אותה בעבודה היומיומית שלו.

את חושבת שכל אחת יכולה לעשות מהלך כזה?

זה תלוי רק בך. אם תרגישי שאת עושה את זה ממקום נכון ואמיתי, זה מצליח. אין אופציה אחרת.

אם הרגשת שאת רוצה לעשות שינוי בשביל עצמך והמשפחה שלך,
להמשיך לפרנס וגם ליהנות מהילדים, זה בשבילך!

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.