להיות הורים

מה קונים עבור הילד שיעניק ערך מוסף גם לנו?

לפעמים אנו קונים לילדים שלנו מתנות, שבעצם עונות גם על הצורך שלנו. מתנה שמעסיקה את הילד לכמה שעות טובות ומאפשרת לנו לראות איזה פרק טוב של הסדרה האהובה עלינו, או מתנה שהוא זקוק לה בעצם בהיבט בריאותי או חינוכי – לא חסרות לנו סיבות להפגין אגואיסטיות טהורה ועל בדרך לפנק את הילד במתנת – על שהוא באמת רוצה וצריך. אז מה הן, מתנות העל האלה? הנה כמה רעיונות:

מה קונים עבור הילד שיעניק ערך מוסף גם לנו?

סלולרי עם מעקב

מכשיר סלולר תמיד מתקבל בקונוטציות שליליות, מאחר והוא גורר אחריו שובל ארוך של טענות, שרובן אגב מוצדקות: הוא יוצר בעיות של קשב וריכוז, הוא גורם לניתוק חברתי, הוא יוצר בעיות חברתיות בגלל התקפות וליגלוגים על ילדים בקבוצות הוואצאפ – ועוד. אז למה כן? כי המכשיר הסלולרי הוא המלאך השומר שלנו כהורים, במקרה שאנחנו לא יודעים איפה הילד שלנו נמצא, ובמקום להיכנס לפאניקה כמו שההורים שלנו נאלצו לעשות – אנחנו פשוט מחייגים לילד ומדברים אתו. בנוסף, אנו יכולים להתקין תוכנת מעקב ולדעת בדיוק איפה הוא נמצא, עם מי הוא מדבר ועל מה. זה אולי נראה כמו חדירה מטורפת לפרטיות ובטוח שיהיה מי שיזדעזע מזה, אבל לכם כהורים יש זכות – שלא לומר חובה – לדעת איפה הילדים שלכם נמצאים, ובאילו צ’טים הם משתתפים.

מיטת מעבר שווה

באיזה שהוא שלב הרי תצטרכו להחליף את מיטת הילד, מהמיטה בה ישן כפעוט למיטת מעבר שתשמש אותו עוד כמה שנים טובות. למה שלא להפוך את כל העניין לאירוע חגיגי עם מיטת חלומות מדליקה? מיטות מעבר אפשר למצוא במגוון של פנטזיות שמתקשרות לסיפורי מסע והרפתקאות. למשל, מיטה שבנויה גבוה וצריך לטפס אליה במדרגות, בחלק התחתון שלה יש שולחן כתיבה, בצידה ארון, ובצד השני יש כוך מוסתר שאפשר להסתתר בו, כמו שילדים כל כך אוהבים. מיטה מדליקה שילד אוהב, יכולה להיות גם פיתרון לטיולי הלילה החביבים על רוב הילדים בגילאים מסוימים – הכוונה כמובן לכך שהילדים קמים באמצע הלילה ונכנסים למיטה של אמא ואבא. אם הילד אוהב את המיטה שלו, הוא לא ירצה לנטוש אותה. מעבר לצורה החיצונית של המיטה, אלמנט חשוב נוסף ששווה לבדוק, זה כמובן מידת הנוחות והאיכות של המיטה. המיטה חייבת להיות מצוידת במזרון אורתופדי כדי שהילד לא יקום עם כאבי גב, והנוחות של המיטה היא זו שתקבע אם הילד ישן בה שנת לילה שלמה וטובה.

לגו ענק

אומרים שלגו מפתח את החשיבה, את יכולת התיכנון ואת יכולת הדיוק, ההתאמה, קריאת הוראות ועוד. אנחנו אומרים, הלגו של הילד מפתח אצלנו את הצורך להרתיח מים בקומקום, ולתכנן מה נעשה בשלוש שעות הבאות. יש משחקי לגו ענקיים, עם דמויות, עם מתקנים כמו לונה פארק או ספינה, שלאחר שבונים אותם אפשר להמשיך ולשחק בהם.

חוג שווה עם ערך חינוכי

הילד משגע אתכם בבית? הוא כנראה זקוק לגירויים חיצוניים ולפירוק עודפי מרץ, כמו כולנו. יש מגוון כל כך ענק של חוגים, שכל אחד מהם יכול לענות על צורך כלשהו. למשל, חוג שוחרי חלל לילדים סקרנים שאוהבים חוויות הרפתקניות, חוג התעמלות אמנותית לילדות גמישות עם הרבה מאד מרץ, חוג רכיבה על סוסים לילדים מופנמים שאוהבים בעלי חיים (ויש גם רכיבה טיפולית), חוגי שחייה ועוד ועוד. עזבו שזה מוציא את הילד מהבית ומעניק לכם לפחות שעה של שקט – הערך הרגשי, החברתי והחינוכי של חוגים לילדים הוא גבוה במיוחד אם הוא כולל אינטראקציה עם ילדים מהכיתה, שאינם בהכרח חברים של הילד. גם סדנאות, כמו סדנת בישול, סדנת קיפול נייר ועוד מאד אהובות על ילדים, מצריכות ריכוז רב ונותנות הרבה מאד ערך מוסף. אגב, חלק מהחוגים והסדנאות הם בהשתתפות ההורים.

מחנה קיץ באנגלית

קצת (הרבה) יקר, אבל מי שיכול להרשות לעצמו מרוויח (כמו בכל תחום אחר בחיים). מחנות הקיץ מעניקים לילד חוויה של בילוי בחו”ל כמו גדול, לבד בלי ההורים ועם הרבה מאד חברים חדשים. בקייטנות האלה הילדים לומדים שפה חדשה, לרוב על בוריה, וגם מנצלים את השהות בחו”ל כדי לטייל במגוון מקומות ואטרקציות. מעבר לזה, השהות במחנה קיץ מעניקה לילד את האפשרות להתחבר לילדים ממקומות וסגנונות שונים וחדשים עבורו, ללמוד להסתדר בלי הנוכחות הצמודה המובנת מאליה של אמא ואבא, ובמילים אחרות, להתבגר. מה היתרון שלכם? כשהילד נוסע למחנה קיץ, אתם יכולים לנסוע לטיול רומנטי משלכם, בלי להרגיש אפילו שמץ של נקיפות מצפון.

לפרטים נוספים:

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

תיירות אזרחות פורטוגלית: המדריך השלם בדרך לדרכון האירופאי שלכם

פיננסים מהי עסקת “פליפ” ואיך היא תגרום לכם להרוויח עשרות אלפי דולרים בשנה?

אם יש לכם הון עצמי החל מ-100,000 דולר ואתם מחפשים אפיק השקעה שמניב רווח מהיר ומשמעותי תוך זמן קצר – עסקת פליפ בניו יורק...

תיירות 1969 שוב מחדש: הטיול שייקח אתכם אל השנה ששינתה את העולם

לימודים עושים חשבון: למה חשבונאות ומדוע דווקא במרכז האקדמי למשפט ולעסקים?

פיננסים Total Pay-Back: הכרטיס שמחזיר לכם כסף על ההוצאות שלכם

ה יכול להיות יותר משתלם מקנייה היום שמחזירה לך כסף מחר? על השאלה הזאת ענתה max בעזרת כרטיס אחד שמאפיל על כל שאר כרטיסי...

לייף סטייל עם איזה מתנות תפנקו את בני הזוג בחג?

פיננסים למה אין בישראל מספיק ארנקים דיגיטליים?

צרכנות איך משפרים את קליטת ה-Wifi?

נדל"ן חריש מציגה: החיים שכל משפחה צעירה רוצה

לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.