צרכנות

מה קונים עבור הילד שיעניק ערך מוסף גם לנו?

לפעמים אנו קונים לילדים שלנו מתנות, שבעצם עונות גם על הצורך שלנו. מתנה שמעסיקה את הילד לכמה שעות טובות ומאפשרת לנו לראות איזה פרק טוב של הסדרה האהובה עלינו, או מתנה שהוא זקוק לה בעצם בהיבט בריאותי או חינוכי – לא חסרות לנו סיבות להפגין אגואיסטיות טהורה ועל בדרך לפנק את הילד במתנת – על שהוא באמת רוצה וצריך. אז מה הן, מתנות העל האלה? הנה כמה רעיונות:

מה קונים עבור הילד שיעניק ערך מוסף גם לנו?

סלולרי עם מעקב

מכשיר סלולר תמיד מתקבל בקונוטציות שליליות, מאחר והוא גורר אחריו שובל ארוך של טענות, שרובן אגב מוצדקות: הוא יוצר בעיות של קשב וריכוז, הוא גורם לניתוק חברתי, הוא יוצר בעיות חברתיות בגלל התקפות וליגלוגים על ילדים בקבוצות הוואצאפ – ועוד. אז למה כן? כי המכשיר הסלולרי הוא המלאך השומר שלנו כהורים, במקרה שאנחנו לא יודעים איפה הילד שלנו נמצא, ובמקום להיכנס לפאניקה כמו שההורים שלנו נאלצו לעשות – אנחנו פשוט מחייגים לילד ומדברים אתו. בנוסף, אנו יכולים להתקין תוכנת מעקב ולדעת בדיוק איפה הוא נמצא, עם מי הוא מדבר ועל מה. זה אולי נראה כמו חדירה מטורפת לפרטיות ובטוח שיהיה מי שיזדעזע מזה, אבל לכם כהורים יש זכות – שלא לומר חובה – לדעת איפה הילדים שלכם נמצאים, ובאילו צ'טים הם משתתפים.

מיטת מעבר שווה

באיזה שהוא שלב הרי תצטרכו להחליף את מיטת הילד, מהמיטה בה ישן כפעוט למיטת מעבר שתשמש אותו עוד כמה שנים טובות. למה שלא להפוך את כל העניין לאירוע חגיגי עם מיטת חלומות מדליקה? מיטות מעבר אפשר למצוא במגוון של פנטזיות שמתקשרות לסיפורי מסע והרפתקאות. למשל, מיטה שבנויה גבוה וצריך לטפס אליה במדרגות, בחלק התחתון שלה יש שולחן כתיבה, בצידה ארון, ובצד השני יש כוך מוסתר שאפשר להסתתר בו, כמו שילדים כל כך אוהבים. מיטה מדליקה שילד אוהב, יכולה להיות גם פיתרון לטיולי הלילה החביבים על רוב הילדים בגילאים מסוימים – הכוונה כמובן לכך שהילדים קמים באמצע הלילה ונכנסים למיטה של אמא ואבא. אם הילד אוהב את המיטה שלו, הוא לא ירצה לנטוש אותה. מעבר לצורה החיצונית של המיטה, אלמנט חשוב נוסף ששווה לבדוק, זה כמובן מידת הנוחות והאיכות של המיטה. המיטה חייבת להיות מצוידת במזרון אורתופדי כדי שהילד לא יקום עם כאבי גב, והנוחות של המיטה היא זו שתקבע אם הילד ישן בה שנת לילה שלמה וטובה.

לגו ענק

אומרים שלגו מפתח את החשיבה, את יכולת התיכנון ואת יכולת הדיוק, ההתאמה, קריאת הוראות ועוד. אנחנו אומרים, הלגו של הילד מפתח אצלנו את הצורך להרתיח מים בקומקום, ולתכנן מה נעשה בשלוש שעות הבאות. יש משחקי לגו ענקיים, עם דמויות, עם מתקנים כמו לונה פארק או ספינה, שלאחר שבונים אותם אפשר להמשיך ולשחק בהם.

חוג שווה עם ערך חינוכי

הילד משגע אתכם בבית? הוא כנראה זקוק לגירויים חיצוניים ולפירוק עודפי מרץ, כמו כולנו. יש מגוון כל כך ענק של חוגים, שכל אחד מהם יכול לענות על צורך כלשהו. למשל, חוג שוחרי חלל לילדים סקרנים שאוהבים חוויות הרפתקניות, חוג התעמלות אמנותית לילדות גמישות עם הרבה מאד מרץ, חוג רכיבה על סוסים לילדים מופנמים שאוהבים בעלי חיים (ויש גם רכיבה טיפולית), חוגי שחייה ועוד ועוד. עזבו שזה מוציא את הילד מהבית ומעניק לכם לפחות שעה של שקט – הערך הרגשי, החברתי והחינוכי של חוגים לילדים הוא גבוה במיוחד אם הוא כולל אינטראקציה עם ילדים מהכיתה, שאינם בהכרח חברים של הילד. גם סדנאות, כמו סדנת בישול, סדנת קיפול נייר ועוד מאד אהובות על ילדים, מצריכות ריכוז רב ונותנות הרבה מאד ערך מוסף. אגב, חלק מהחוגים והסדנאות הם בהשתתפות ההורים.

מחנה קיץ באנגלית

קצת (הרבה) יקר, אבל מי שיכול להרשות לעצמו מרוויח (כמו בכל תחום אחר בחיים). מחנות הקיץ מעניקים לילד חוויה של בילוי בחו"ל כמו גדול, לבד בלי ההורים ועם הרבה מאד חברים חדשים. בקייטנות האלה הילדים לומדים שפה חדשה, לרוב על בוריה, וגם מנצלים את השהות בחו"ל כדי לטייל במגוון מקומות ואטרקציות. מעבר לזה, השהות במחנה קיץ מעניקה לילד את האפשרות להתחבר לילדים ממקומות וסגנונות שונים וחדשים עבורו, ללמוד להסתדר בלי הנוכחות הצמודה המובנת מאליה של אמא ואבא, ובמילים אחרות, להתבגר. מה היתרון שלכם? כשהילד נוסע למחנה קיץ, אתם יכולים לנסוע לטיול רומנטי משלכם, בלי להרגיש אפילו שמץ של נקיפות מצפון.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.