בריאות

שיטה מהפכנית מסייעת להתגבר על הפרעת קשב וריכוז

הידעתם? תלמידים שיש להם לקות למידה כלשהיא, קיימת אצלם גם הפרעת קשב וריכוז - ברמה כזו או אחרת, כיוון שגם הפרעות קשב וגם לקויות למידה מקורן בפעילות המוח ויש יחסי גומלין ביניהם.

ילד לומד

מחקרים מהשנים האחרונות גילו עובדה מפתיעה:
אם מטפלים בהפרעת הקשב, גם לקות הלמידה מקבלת מענה וסימניה פוחתים!

מבין הילדים הנמנים בקבוצת הילדים בעלי לקות למידה ו/או הפרעת קשב, ישנם שתי קבוצות. האחת היא של ילדים אשר מעוניינים לשפר את הישגיהם בלימודים ואף מתאמצים מאוד כדי להשיג מטרה זו. השנייה, היא קבוצת ילדים אשר "בועטים ברגלים" ולא מוכנים לקבל עזרה ואף לא מראים נכונות להתאמץ.

עבור קבוצת הילדים אשר מודעים למצבם ומעוניינים לשפר את ההישגים, נמליץ כאן על שיטת אימון קוגניטיבי (אימון מוחי) אשר מצליחה להביא לשיפורים מדהימים ביכולות הלימודיות ולהפחית עד מאוד בעיות הקשורות בקשב, ריכוז, זיכרון, ארגון, מוסחות, שטף קריאה, שיפור ביצועים חישובים במתמטיקה ועוד.

האם אימון מוח קוגניטיבי יכול להיות תחליף לתרופה?

מחקרים מצאו, כי על ידי אימון המוח בעזרת תכנה ייעודית ניתן להגיע בדומה לאפקט של התרופות – לעלייה בכמות הדופמין המגיעה לאונה הקדמית של המוח ובכך להשיג שיפורים מרשימים ביכולות הקשב והריכוז.

החדשות הטובות הנוספות הן, שאם מבצעים את האימון המוחי הזה מספיק פעמים, כלומר אימון חוזר במשך כמה חודשים, השיפורים שהושגו ביכולת הקשב והריכוז ושאר התפקודים הקוגניטיביים, הם שיפורים שנשארים לטווח הארוך ואף הקבוע. זה נקרא אימון סנסומוטורי והיכולות הנרכשות הן לתמיד – כמו לרכוב על אופניים (מיומנות שאינה נשכחת אף פעם).

הכירו את אטנגו – אימון מוחי לקשב וריכוז

אימון מוחי שנמליץ עליו כאן הוא של חברת 'אטנגו'. מדובר בתכנת אונליין המותאמת אישית לכל גיל (החל מגיל 6), מתקדמת בקצב האישי של המשתמש ויותר מכל היא פשוטה לשימוש: אין בה טקסטים לקריאה, או הבנת הנקרא, או חשבון – התכנית מבוססת על הצגת אובייקטים בצבעים, צורות וצלילים וכל מה שנדרש הוא תפעול של מקש אחד בלבד (מקש הרווח).

התכנית מובנית על ידי מבדק ראשוני שמתאים את התכנית למשתמש, ומאחורי הקלעים יש נציג אנושי שעוקב אחר הפעילות ונותן משוב אמתי ומועיל לגבי ההתקדמות. בשיטה זו ניתן לעבוד בבית בצורה עצמאית לחלוטין. החברה אף מתפארת בכך שיש לה אחריות לתוצאות והיא משיבה את הכסף במידה והציונים אינם עולים.

יתרון משמעותי נוסף הוא המחיר הזול בהשוואה לכל הטיפולים האחרים המצריכים לצאת מהבית למפגשים עם מטפלים/מורים והנוחיות, כי מדובר בפעילות המתבצעת בבית בשעות שנוח לכם!

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.