צרכנות

שבת אביבית: 3 מקומות לטיולים בארץ

טיול של כמה שעות מבטיח זמן איכות משותף עם הילדים וחוויה לכל המשפחה. מהצפון, דרך המרכז ועד הדרום – הנה 3 מסלולים שאליהם תוכלו להגיע בלי יותר מדי הכנות מקדימות

spring trips

מזג האוויר בתקופה הקרובה צפוי להיות מושלם לטיולים משפחתיים. אם מוסיפים לזה את השעות הפנויות של סוף השבוע וימי שבת, מקבלים מתכון לחוויה מושלמת להורים וילדים. יתרה על כך, ישראל היא מדינה מגוונת מבחינת מסלולי טיול ורוב המקומות השווים אפילו לא דורשים היערכות מוקדמת.

הנה למשל 3 מקומות שמתאימים לטיולים ברחבי הארץ:

שמורת עין אפק

בלב הגליל המערבי נמצאת שמורת עין אפק, שהפכה כבר לפני כמה שנים למוקד עלייה לרגל עבור משפחות עם ילדים. אין מישהו שלא מתלהב לראות את השפמנונים שוחים במי השמורה, להשתזף על מקורות נחל נעמן ואולי לזכות בהצצה לצבים רכים וג'מוסים בסביבתם הטבעית. מדובר בסוג של ספארי נגיש ובטוח ויש במקום גם טחנת צמח צלבנית בשביל הערך ההיסטורי.

אם אתם גרים רחוק ולא בא לכם להשתמש ברכב הפרטי, ניתן לטייל באזור שמורת עין אפק עם רכב שכור. הוצאה חד פעמית על השכרת רכב משתלמת מאוד כי היא תחסוך לכם את הוצאות התחזוקה והביטוח, ובעזרתה תוכלו גם להתאים את הדגם למספר הנפשות במשפחה כדי למנוע צפיפות ומאבקי מיקום.

מקורות הירקון

רבים מזהים את אזור המרכז וגוש דן עם מרכזי קניות ואתרי בילוי סגורים. בפועל יש באזור עשרות סוגים של פעילויות, אטרקציות ומסלולי הליכה וטיולים לכל המשפחה. את ההכרות עם הטבע המקומי ניתן להתחיל במקורות הירקון בכל עונה ובעיקר באביב.

האזור סביב מקורות הירקון כולל מבצר עתיק, אגם ובריכת פרחי נופרים. יש גם מדשאה רחבה לפיקניק ואווירה פסטורלית. ניתן לבחור בין מסלול הליכה קצר עם או בלי עגלת תינוקות, לרכב על אופניים על רקע פתח תקווה ומחוז המרכז ולקנח בשכיבה על הדשא עם מבט לשמיים הנקיים והבהירים. בקיצור, כל מה שאפשר לחלום עליו ביום שבת בבוקר ובמרחק של כמה דקות נסיעה מנתיבי איילון.

מדבר יהודה

אין צורך להכביר מילים על מדבר יהודה ומי שעוד לא לקח לשם את המשפחה חייב לעשות זאת בהקדם. אחד האזורים המוכרים בארץ נחשב אתר תיירותי מוביל גם ברמה בינלאומית, ואין פלא שמדי שנה מגיעים אליו עשרות אלפי מבקרים מכל רחבי העולם.

הערך המוסף של טיול עם המשפחה במדבר יהודה הוא נסיעה בג'יפים. בין שמורת עין גדי לבין גבעות מדבר יהודה נערכים טיולי ג'יפים עם מדריכים מנוסים, שבמהלכם ניתן גם לבקר בנחל צאלים, מצוקי דרגות ונחל תמרים. ההחלטה האם ומתי לרדת מהג'יפ לסיבוב רגלי היא שלכם והמדריך הצמוד יוכל גם להסביר לכם על החי והצומח בסביבה.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.