פוליטיקה

מפלגות רבות בגוש הימין נמצאות על גבול אחוז החסימה, חייבים למצות את כח ההצבעה של גוש הימין ולהוציא את המצביעים לקלפי

לאור הסקרים מתפרסמים הבוקר (ד'), המעידים כי מפלגות רבות בגוש הימני נמצאות על גבול אחוז החסימה, קורא מרדכי בניטה, העומד בראש מטה 'זזים ימינה' לציבור להתגייס ולסייע למאמץ להוציא את התושבים מהבתים להצביע.

background_2

לאחר שדווח אתמול על הקמת מטה הקמפיין 'זזים ימינה', שתפקידו להעלות את שיעור ההצבעה של בוחרי המחנה הלאומי בבחירות לכנסת, מרדכי בניטה, פעיל ליכוד, תושב שכונת מעלה הזיתים, העומד בראש המטה, פונה לציבור בבקשה להתגייס ולהרתם למבצע העלאת אחוזי ההצבעה.

"ליכדנו את כל מפלגות המחנה הלאומי שכולן מבינות את צו השעה – להוציא אנשים מהבתים להצביע בבחירות. אין כאן עכשיו נסיון לשכנע למי ממפלגות הימין להצביע, המטרה היא לא לאפשר לאדישות להפיל אותנו. מנתונים שפרסם המכון הישראלי לדמוקרטיה, לאחר הבחירות הקודמות, ניכר כי שיעור ההצבעה בקרב בוחרי השמאל, גבוה משיעור ההצבעה בקרב בוחרי הימין. אחוזי ההצבעה בערים ובישובי הפריפריה, נמוכים משמעותית ביחס לערי המרכז ומתוך כך המחנה הלאומי לא ממצה את כוחו האלקטורלי. שיעורי הצבעה בישובים המוגדרים "רשויות מרכזיות" עמד בבחירות הקודמות על 74% לעומת 68% אחוזי הצבעה ברשויות המוגדרות "פריפריאליות ברמה בינונית" ועל 63% בלבד על רשויות המוגדרות "פריפריאליות מאוד".

עדות לכך ניתן לראות בשיעור ההצבעה בערים שההצבעה בהן היא במובהק למחנה הלאומי שעמד על 60.7 % בדימונה ו 61.7% בקריית שמונה, לעומת 78.8% בתל אביב המזוהה עם מפלגות השמאל. מניתוח נתוני ההצבעה בבחירות הקודמות עלה כי רוב תושבי בירת ישראל והפריפריה הצביעו לנתניהו, בעוד בתל אביב וביישובי עוטף עזה נרשם רוב מוחץ להרצוג.

מאחר ואחוז החסימה עלה ל35,480 קולות, בהנחה ששיעור ההצבעה לכנסת יהיה זהה לשיעור ההצבעה בבחירות הקדומות, עלינו לפעול.
"על מנת להגדיל את אחוזי ההצבעה בגוש הימין, בחנו את הקלפיות בהם יש מעל 70% הצבעה לגוש הימין כאשר בפועל יש אחוזי הצבעה נמוכים באותה קלפי. באופן אוטומטי כל קלפי משוייכת לרחובות בקרבת הקלפי ולכן מיפינו שכונות ורחובות 'בעייתיים' בהם האנשים ממעטים להצביע. הסקירה נעשית על כל הקלפיות בארץ, כאשר אנו מתמקדים בעיקר במקומות בהם יש ריכוזי אוכלוסייה גבוהים. אנחנו רוצים לתקן את הפער הזה בין המצביעים ונעבור דלת דלת על מנת להוציא את האנשים מהאדישות והיאוש ולתת להם לממש את זכותם הדמוקרטית והמכרעת."

עד כה רבנים ואישי ציבור רבים הביעו את תמיכתם ביוזמת המטה ופועלים בשטח על מנת להגדיל את מספר המתנדבים בו ביום הבחירות. בין החתומים על תמיכה- השר זאב אלקין, הרב אלי בן דהן, הרב אלי סדן, ישראל גנץ ראש המועצה מטה בנימין ועוד.

ליאור שתול, מנכ"ל מכינת בני דוד בעלי, הוא אחד ממתנדבי המטה שאף היה פעיל בבחירות הקודמות בשנת 2015. "יש הבנה שמדובר ביעד שחשוב לכולם. בימין יש מפלגות קטנות שהן על קו המעבר ולכן כל קול קובע אמיתית לא רק כסיסמא" אומר שתול. "מפלגה שמגיעה לשלושה וחצי מנדטים ולא תכנס לכנסת, בבת אחת משנה את כל המפה הפוליטית מקצה לקצה. מנסיון העבר ראינו איך עבודת השטח ביום הבחירות עצמו שינתה את כל התמונה. הסתובבתי באותו יום בין שכונות ורחובות בהם ידענו ששיעורי ההצבעה נמוכים והוצאנו את האנשים להצביע. מעבר לשיעור הנפלא שקיבלנו באהבת ישראל ובמפגשי 'פנים אל פנים', הרווחנו גם עוד מאות מצביעים כך.
גם בפעם הקודמת וגם בבחירות הקרובות אני מתכנן להסתובב עם ילדיי וקורא אף לאחרים לעשות כך שכן מדובר בדוגמה אישית. אני רואה בכך חשיבות עליונה בחינוך הילדים לדמוקרטיה וחשיבותה.

יהודה שהיה רכז השטח בשכונת ארמון הנציב בירושלים בבחירות הקודמות, נזכר ברשמים מאותם ימים:
"פגשתי במספר שעות מאות אנשים שלא תכננו להצביע כי פשוט לא היה להם איך להגיע לקלפי. אנשים מבוגרים, חולים, אנשים מוגבלי תנועה, ארגנו לאנשים הסעות, עודדנו אותם לממש את זכות ההצבעה שלהם וזה היה דרמטי עבור התוצאות.
"ההתגייסות היתה מדהימה ואני סמוך ובטוח שגם בבחירות הקרובות נראה מתנדבים רבים שמבינים את חשיבות המהלך. ברגע שהתחלנו עם הקמפיין ומצאנו מקום בשכונה הפעילים- תושבי השכונה התקבצו לשם וכל אחד הושיט יד. אנשים לקחו שלטים וחולצות, יצאו לרחובות, דפקו על הדלתות. הצטרפו אלינו בזמנו צעירי עפרה בארגונו של סמי קרסנטי תושב הישוב שהתנדב לסייע במלוא המרץ. ארגנו רכבים שיהיו זמינים להסיע את התושבים שלא יכלו להגיע. עודדנו עשרות אנשים שהיו במעין תחושת יאוש כללית ולא הבינו את חשיבות הקול שלהם. היו לנו שם שיחות משמעותיות מאוד עם התושבים. בשורה התחתונה הדבר נתן לאנשים תקווה שבכוחם לשנות ולהשפיע. זה גיבש את תושבי השכונה ויצר אווירה טובה ופעילה של אכפתיות.

להצטרפות למטה זזים ימינה, חייגו *5382 או חפשו בגוגל- זזים ימינה

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.