נדל"ן

כך תבחרו את הדירה הנכונה עבורכם

הדרך לבחירת הדירה הנכונה עוברת בהגדרת תקציב, בדיקה מוניציפאלית והחלטה על סדר עדיפויות. רוצים להגשים את החלום אבל לא יודעים מאיפה להתחיל? הנה המדריך שיעשה לכם סדר

כך תבחרו את הדירה הנכונה עבורכם

לפי סקר שנערך בקרב האוכלוסייה הבוגרת בישראל, כ-71% מבעלי הדירות בדקו את המרחק למקום העבודה כשיקול העיקרי שלהם בבחירה איפה לגור.  בפועל, כ-61% מהמשיבים אכן מתגוררים במרחק קצר של עד 10 ק"מ ממקום העבודה שלהם. מצד שני, ברור שיש עוד המון שיקולים שעשויים להטות את הכף ולהשפיע על ההחלטה הסופית.

הדרך לבחור את הדירה הנכונה עוברת בהגדרת התקציב. רק אחרי שיודעים מה העלות הכוללת האמיתית של הדירה ניתן לערוך סינון בין האפשרויות ולהתמקד באזור מגורים ספציפי, כמו גם לברר לגבי התנאים של משכנתא לכל מטרה וההבדל בין רכישת דירה למגורים ולהשקעה. בנוסף, צריך לבחור בין דירה יד שניה לדירה חדשה ולבדוק לעומק את אופי השכונה והסביבה.

איכות הסביבה, רמת השירותים ומערכת החינוך

מבחינה מוניציפאלית ואחרי שמורידים ממערכת השיקולים את העניין של המחיר, מה שכדאי לבדוק זה את איכות הסביבה ורמת השירותים העירוניים. נתונים על איכות הסביבה מפורסמים באתר משרד הבריאות ויש גם אפשרות ליצור קשר עם העירייה כדי לקבל פרטים מדויקים. במקביל, אפשר לברר לגבי רמת השירותים העירוניים באמצעות התייעצות עם אנשים שכבר גרים בעיר ומכירים אותה.

בחירת הדירה הנכונה תלויה בצרכים של המשפחה בטווח הקצר והארוך. כל משפחה רוצה שהילדים יקבלו את החינוך הטוב ביותר, אך כל הורה מגדיר זאת אחרת. יש למשל כאלה שיבחרו לגור בעיר שבה מערכת החינוך הממלכתית היא זו שבולטת, לעומת משפחות שמחפשות אחר מערכת חינוך דתית. בכל מקרה, נתונים על המערכת ניתן לקבל ישירות ממשרד החינוך ובדירוג בתי ספר שמתפרסם מדי שנה בתקשורת.

קרבה למשפחה, לחברים ולמוקדי בילוי ופנאי

ברמה האישית, יש משמעות למרחק הגיאוגרפי של הדירה משאר בני המשפחה או ממקומות המגורים של החברים. מי שקונה דירה למגורים צריך לקחת בחשבון גם את שגרת היום והפעילות שלו, לרבות מרחק הנסיעה למרכזי הקניות, המסחר והפנאי שבהם הוא רגיל לבלות. אלו נראים שיקולים שוליים לעומת מחיר הדירה והמשכנתא, אך בפועל הם משפיעים על איכות החיים הרבה יותר מכל דבר אחר.

הנקודה היא שאין דירה אחת שמתאימה לכולם ושכמעט בלתי אפשרי להשוות בין אזורי מגורים על בסיס פרמטרים אובייקטיביים. מצד אחד, השאיפה היא לגור ביישוב שבו אפשר לקנות דירה זולה אך מצד שני אנחנו מחפשים אחר איכות חיים גבוהה. לכן הפתרון הוא להשתמש בתחושת הבטן כסוג של מצפן ולקבוע סדר עדיפויות ברור.

איך יודעים מה עדיף?

עיר טובה שכדאי לגור בה צריכה להיות מרווחת, אסתטית ועם פוטנציאל התפתחות. הטעות הנפוצה היא לקנות דירה למגורים בעיר שכבר נמצאת מעבר לשיא רק כי המחיר נמוך, או לוותר על אופק תעסוקתי וחינוכי בדירה שאין לה תשתית יציבה של שירותים מוניציפאליים. הנקודה היא שאת הבדיקות האלה אפשר לעשות מראש ובצורה שקטה ומבוססת.

כמו כן, רכישת דירה מייצגת הגשמת חלום עבור מאות אלפי זוגות וישראלים. אם רוצים לעשות את זה כמו שצריך, רצוי להשקיע זמן בתקופת הכנה מסוימת. לאורך התקופה הזו ניתן לגור בשכירות באזור שבו חושבים לקנות דירה, להגיע באופן פיזי אל האתרים המרכזיים ולסייר בשכונות. בסופו של דבר, אין סיבה למהר לפני שמקבלים את אחת ההחלטות החשובות בחיים ואפשר לשבת על הגדר לפני שחותמים על חוזה.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.