השקעות נדל"ן בחו"ל

דירה בכ-49 אלף דולר: כך הפכה גיאורגיה לגן עדן למשקיעים

גאורגיה נהנית בשנים האחרונות מזינוק כלכלי נרחב והפכה לאחד מיעדי ההשקעה המעניינים בעולם. פרויקט איסני היוקרתי הנבנה בבירה טביליסי, כולל 1,800 דירות במחיר של החל מ-49 אלף דולר בלבד לדירה ותשואה של כ-10% בשנה

טביליסי מלמעלה

טביליסי מלמעלה

ישראלים רבים גילו בשנים האחרונות את גיאורגיה, השוכנת במרחק שעתיים טיסה מישראל, ואת בירתה היפה, טביליסי. הם באים בגלל הנופים המרהיבים, האוכל המגוון והמשובח, האנשים הידידותיים והנפלאים, ועכשיו גם בזכות ההזדמנויות הנדל"ניות שהיא מציעה.

משקיעים ישראליים, יכולים לרכוש במדינה לא פחות מ-5-8 דירות במחיר של דירת חדר בתל אביב, או דירה ממוצעת בפריפריה הישראלית. בנוסף, הצמיחה הכלכלית החזקה של גיאורגיה והחיסכון במסי רכישה – מקלים מאוד על המשקיעים ומושכים אותם אל גיאורגיה.

פרויקט איסני, הנבנה בימים אלו בלב טביליסי – בשכונה שמהווה את המוקד הפיננסי, העסקי, האקדמי והתרבותי של גיאורגיה, הוא אחד הפרויקטים המעניינים ביותר עבור אלו המחפשים השקעה מניבה במדינה, והוא כולל 1,800 דירות הפרושות על פני חמישה מגדלים מרהיבים, בני 18 עד 23 קומות כל אחד. הבניינים, שישנו את קו האופק של האזור כולו, משקיפים אל נהר הקורה, החוצה את העיר, ומציעים דירות ברמת גימור גבוהה במיוחד כולל ריהוט ואבזור מלא במחירים מצחיקים בהשוואה לשוק הישראלי.

 

"תשואה שנתית ממוצעת של 10%"

נכון לעכשיו, כ-1,000 דירות בפרויקט כבר נמכרו – ושניים מהבניינים שווקו במלואם. "משקיעים מישראל מבינים שיש כאן הזדמנות להיכנס לשוק שנמצא בתחילתה של עלייה מרשימה – וליהנות מהזינוק הצפוי במחיר", אומר מר מני בניש, קונסול של כבוד של גיאורגיה בישראל, מבעלי חברת  Archi Group הבונה את הפרויקט. "התשואה השנתית הממוצעת כיום בטביליסי היא כ – 10% – לצד עלייה שנתית שיכולה להגיע לכ – 4% – 5% במחירי הדירות".

קבוצת ARCHI הינה אחת מחברות הנדל"ן והפיתוח המובילות בגיאורגיה, הבונה בימים אלה יותר מ-2,000 דירות בטביליסי, לאחר שכבר מסרה למעלה מ-1,700 דירות ללקוחותיה המרוצים, לצד בתי מלון, בנייני משרדים, שטחי מסחר, מרכזי קניות ופרויקטים נוספים אותה משווקת חברת LANDMARK.

49,000 דולר וחברת ניהול צמודה

הפרויקט כולל דירות בנות 3,2 ו-4 חדרים, שנמכרות במחיר של החל מ-49,000 דולר. כל הדירות נמכרות כשהן מאובזרות ומרוהטות בסטנדרטים הגבוהים ביותר, כולל מוצרי חשמל יוקרתיים ומפרט טכני איכותי. "אנחנו שמים דגש מיוחד על רמת הגימור של הדירות כך שיתאימו לקהל הקונים שאנחנו מייעדים לו את הפרויקט. הוא יכלול מלון, מגרשי ספורט,  מתחם בילוי, מגרשי משחקים לילדים ובית קפה וייצר סביבה אקסקלוסיבית ואטרקטיבית משל עצמו.

"הביקוש לדירות בפרויקט קשור גם לבידול שלו מפרויקטים אחרים בעיר ואין לנו ספק שהוא ייצר סטנדרט מגורים ברמה אחרת לשוכרים מקרב המעמד הגבוה בטביליסי וסביבתה", אומר מר בניש. "בנוסף, משקיעים ישראלים נהנים מחיסכון אדיר במיסים, זאת בזכות הפטור הגיאורגי ממס רכישה ומס שבח לאחר שנתיים ממועד הרכישה. הטבת מיסוי זו יחד עם מחיר הנדל"ן הנמוך הופכת את ההשקעה בנדל"ן גיאורגיה למשתלמת הרבה יותר מהשקעה בנדל"ן ישראלי.

במיוחד עבור המשקיעים הישראלים, איתרה LANDMARK חברת שירותי ניהול מקיפים מקומית בטביליסי לנכסים הנרכשים לצורך השקעה. חברת הניהול תטפל עבור המשקיע הישראלי בכל הדרוש – החל מאיתור שוכר מתאים וגביית דמי השכירות באופן שוטף, דרך תחזוקה וטיפול בנכס, ועד מכירתו עבור המשקיע בבוא העת.

"למחירי הדירות בטביליסי יש עוד לאן לעלות"

"גיאורגיה נהנית בשנים האחרונות מצמיחה כלכלית חזקה, והשכר הממוצע במדינה כולה, ובטביליסי בפרט, עולה מדי שנה. כך, יכולים המקומיים להרשות לעצמם לשכור דירות חדשות ויפות יותר כדי לשדרג את אורח החיים שלהם – והביקוש לדירות בסטנדרט גבוה עולה כל הזמן", אומר בניש.

"טביליסי יקרה הרבה פחות מערים כמו ניו יורק וברלין, שכבר נמצאות בשיא המחירים; בניגוד אליהן, למחירי הדירות בטביליסי יש עוד לאן לעלות ולכן מדובר על הזדמנות השקעה מעניינת מאוד עבור משקיעים ישראלים שמבינים ששוק הנדל"ן בישראל והריביות הנמוכות לא מאפשרים לכסף שלהם לצמוח", הוא מסכם.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

מתעניינים בהשקעה בגיאורגיה? השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר:

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.