השקעות בארץ

קרקע זמינה לבנייה – מדוע זו ההשקעה הטובה ביותר לתקופה זו?

בתקופה בה כולנו שומעים חדשות לבקרים על השקעות שמזנקות וצונחות בצורה מסחררת – נשאלת השאלה האם השקעה בטוחה ויציבה היא בגדר חלום? ננסה לענות על שאלה זאת בכתבה הבאה.

301220_7 – Photo

נכון להיום, השקעות הון בינלאומיות הן לרוב בגדר ״הימור״ שצריך ללמוד , לנתח ולהשקיע בו זמן. השקעות נדל״ן בישראל לעומת זאת – נחשבות כ״ השקעה בטוחה״, כל עוד הן נעשות בצורה נכונה.

מי מאיתנו לא חלם על קרקע או דירה משלו? במצב השוק כיום, עבור רבים מאיתנו מדובר בחלום רחוק מאחר וכרוך בהצעות רבות שלא תמיד אטרקטיביות. חברת הנדל"ן ״פאי גרופ״ באה לשנות את תפיסה זו ומשיקה תוכנית ייחודית המציעה קרקע מופשרת וזמינה לבנייה כהשקעה בטוחה שעברה את כל תהליכי האישורים והביורוקרטיה הנדרשים.

מה ההבדל בין קרקע זמינה לבנייה לקרקע שאינה זמינה לבנייה ?

המונח קרקע שאינה זמינה לבנייה כולל בתוכו סוגים רבים של קרקעות שעליהן לעבור תהליכים בירוקרטיים ואישורים רבים ומפרכים עד שיתאפשר לבנות עליהן ,תהליכים שלרוב נמשכים לאורך שנים רבות וכוללים חוסר ודאות לגבי משתנים רבים. מדובר בהשקעה לטווח ארוך, הנפרשת על פני שנים רבות ,לעיתים מתסכלת, ללא שום וודאות והתחייבות לכך שהקרקע אכן תופשר בתום התהליך. לעומת זאת – קרקע זמינה לבניה מוגדרת על פי תקנות הגנת הצרכן: "קרקע אשר חלה עליה תכנית מפורטת שמכוחה ניתן להוציא היתרים לבניה, גם אם מימוש הבניה מותנה בתנאים שטרם התקיימו כגון עריכת תכנית עיצוב, תכנית פיתוח…". כלומר ,קרקע זמינה לבנייה הינה קרקע אשר עברה את כל התהליכים הבירוקרטיים הכרוכים בהפיכתה לכזאת שניתן לבנות עליה והוודאות שייבנה עליה מעוגנת כבר על פי חוק. מכאן ,שהשקעה בקרקע זמינה לבנייה המשווקת במחיר נמוך מהווה פוטנציאל רווח עצום ובטוח למשקיע תוך זמן קצר.

רכישת קרקע כזו במחיר הנכון בתוכנית בנייה מאושרת שעברה את כל האישורים המנהליים והמשפטיים הנדרשים לבנייה, שערכה עדיין לא הגיע לשוויו הסופי, יוצרת חלון הזדמנויות מיוחד ונדיר לרווחיות המתבטא בפערי שווי בין סיום שלב ההפשרה והפיכת הקרקע למאושרת לבניה ועד להגעה להיתר בנייה. מדובר בהזדמנות לרווח משמעותי ובטוח בוודאות גבוהה ביותר למשקיע. המבטיחה הפקת רווח תוך פרק זמן קצר באמצעות השקעת הון עצמי קטן יחסית.

היישוב רכסים – משווע להרחבת תשתית המגורים שלו!

כ-5 קילומטרים בלבד מדרום מזרח לחיפה התוססת, נמצא לו יישוב קהילתי תורני וחם השוכן בעמק זבולון. ביישוב מתגוררים כ-15 אלף תושבים המרכיבים קהילה איכותית. רכסים, יישוב בעל פוטנציאל צמיחה משמעותי. זה למעלה מ- 15 שנים שהישוב רכסים משווע להרחבת תשתיות המגורים והתעסוקה שבו, על מנת לספק את צרכי האוכלוסייה הגדלה בו בקצב מהיר. אוכלוסיית היישוב נמצאת במגמת צמיחה מתמשכת תוך מחסור ניכר בעתודות בניה, היוצר מצוקת דיור גדולה שבאה לידי ביטוי בתשתיות לא מספקות. מכאן, מובנת הדחיפות הרבה להקמת יחידות דיור חדשות שיתאימו לקצב גידול האוכלוסייה ביישוב. הגופים הממשלתיים המוסמכים עלו על הצורך וקידמו במרץ תוכנית העונה בדיוק על כל צרכי האוכלוסייה ביישוב רכסים. ביום ט' בטבת, התשפ"א 25.12.2020 למניינם הוועדה הארצית לקידום מתחמים מועדפים לדיור אישרה סופית את תוכנית "רכסים צפון" להרחבת היישוב בכ-2,500 יחידות דיור ולבניית שני אזורי תעסוקה גדולים ביישוב. כעת, עם אישור התכנית של שכונת "רכסים צפון", היישוב מתרחב ומתחדש בשכונה צעירה המציעה מודל עדכני המשלב בתוכו מגורים ומסחר לצד פארקים נרחבים ,שטחים ירוקים ומבני ציבור שיתנו מענה לאוכלוסיית רכסים הגדלה. התוכנית כוללת פיתוח תשתיות נרחבות, בניית מוסדות חינוך רבים לכל שכבות הגילאים, בתי כנסת, מקוואות, מרכז רפואי, אזורי קניות חדשים, חנויות מגוונות, מוקדי תעסוקה, פארקים ומתקנים, תחנת כוח שומרת שבת ועוד… השכונה תהנה מערוצי תחבורה נגישים ומהירים, עם גישה סמוכה לכביש 6. כל זאת יוצר שילוב של פיתוח וחדשנות מבלי לפגוע בשלווה ובאופי היישוב.

השקעה הבאה לידך – אל תחמצנה: 

לאחר שהבנו את הנתונים וכדאיות ההשקעה – נותרה בידינו ההבנה שמדובר בהשקעה בטוחה ומשתלמת למשקיע שמבקש לייצר רווחים ותשואה גבוהה בזמן מהיר ברמת בטחון גבוהה. מדובר בהזדמנות בלעדית, חד פעמית ,זמנית וייחודית מסוגה בתחום. יוסף אלקיים מנכ"ל ובעלים של פ.א.י גרופ: "כחזון אנו תמיד מחפשים את ההשקעה הרווחית והבטוחה ביותר עבורנו ועבור המשקיעים שלנו. אנו רואים בלקוחותינו שותפים מלאים לדרך".

הכל תחת קורת גג אחת

פאי גרופ פועלת ומובילה בתחום השקעות הנדל"ן בדגש על איתור השקעות נדל"ן בטוחות בעלות פוטנציאל השבחה גבוה. פאי גרופ מעניקה למשקיע את כל הנדרש בדרך להצלחה

• ליווי משרד עו״ד מוביל בתחומו לאורך כל התהליך.

• טיפול ברישום הנכס על שמכם בטאבו.

ליווי צמוד ומקצועי הכולל שמאים ואנשי מקצוע מהמובילים בתחום.

• והחשוב מכל – השקעה אמינה עם רווח משמעותי תוך זמן מינימלי!

לפאי גרופ ניסיון ,ידע מקצועי ופרקטי. בפגישת ייעוץ תזכו להתוודע לעולם השקעות הנדל"ן על מגוון אפשרויותיו, תקבלו כלים ובחינה מקצועית לאפשרויות ההשקעה שלכם עד לבניית ההשקעה המתאימה לכם ביותר. אתם מוזמנים להשאיר פרטים ולהגיע לפגישה עם אנשי המקצוע של פאי גרופ אשר ישמחו ללוות אתכם לאורך כל התהליך.