נדל"ן

מחסנים להשכרה – כל מה שחשוב לדעת

מחסן להשכרה הוא נדל"ן לכל דבר ועניין המאפשר ליהנות ממרחב אחסון זמין, נגיש, נקי, מסודר ומאובטח. זמינות, נגישות, ניקיון וסדר, אבטחה, היתרים ושירותים נלווים. משפצים דירה ומחפשים מקום לרהיטים? מייבאים סחורה ומחפשים שטח אחסון נוסף? הנה כל מה שחשוב לדעת על השכרת מחסנים.

self storage

חוזה ההתקשרות מול חברת האחסנה

שכירת חלל בשטח חברת אחסנה זהה לשכירת נכס נדל"ני, אך בשונה משכירה של נכס למגורים השימוש בנכס לצורך אחסנה מאפשר ליהנות משטח נוסף מתעריפים נמוכים באופן משמעותי, ולכן כאשר יש ציוד עודף שלא נעשה בו שימוש יום יומי או שלא נמצא לו מקום במרחב המגורים הרי שכדאי לשקול את אחסנתו בחלל ייעודי המותאם לצורך- בהביטי השטח ובהיבטי זמן האחסון המתבקש. ההתקשרות עם חברה המציעה מחסנים להשכרה נעשית באמצעות חוזה המבטיח שהלקוח ייהנה מגישה בלעדית למחסן ששכר ומשירותי ניקיון, הדברה ואבטחה מלאים.

כיצד לזהות הצעה טובה ?

הצעה טובה מבטיחה שהלקוח משלם על שטח נקי ומטופל, המאפשר גישה לכלל הארגזים ללא כל מגבלה, קרי לא אחסנה לגובה בה ארגז אחד נערם על ארגז אחר, העשויה לפגוע בתכולה המאוחסנת בתחתית. הצעה טובה כוללת גמישות, הן ביכולת להציע מגוון רחב של שטחי אחסון בנפחים שונים והן בהיבטי זמן האחסון. עלויות האחסנה נקבעות בהתאם לנפח האחסנה ומשך זמן האחסון, כאשר נהוג להציע הנחה בעלות החודשית כאשר מתקשרים לפרק זמן ארוך.

שירותים נלווים 

ישנן חברות אחסנה אשר יציעו שירותים נלווים הכוללים אריזה בבית הלקוח וכן הדרכה לאריזה איכותית וחסכונית ובהמשך הובלת הציוד אל המחסנים. שירות זה עשוי להתאים ליוצאים לחו"ל ולחוזרים מחו"ל לתקופות ארוכות, ליבואנים, יצואנים, וכן כאשר מעוניינים לפנות תכולות של דירה למטרות שיפוצים או השכרה. היתרון: התקשרות מול גוף אחד המרכז את הטיפול בציוד ואחראי עליו משלב האריזה ועד שלב מסירותו ללקוח.

אישורים והיתרים

חברות המציעות מחסנים להשכרה נמצאות בכל חלקי הארץ- חלקן באזורים מרכזיים וחלקן בפאתי קיבוצים ומושבים מרוחקים. כאשר מעוניינים לגשת לסחורה בתדירות גבוהה כדאי לבחון אחסנתה בחברה בעלת נגישות גבוהה הן מהיבטי תחבורה פרטית והן מהיבטי תחבורה ציבורית. בחירה זו תקזז באופן משמעותי בעלויות הדלק ותאפשר ליהנות מהמחסן ברמת השימוש השוטף. בעת הסיור המקדים בחברת האחסנה חשוב לבחון אם זו מחזיקה באישורי השימוש המתאימים לייעוד השטח- קרי שטח מסחרי המיועד לאחסנה ולא שטח חקלאי שבו האחסנה אסורה עלפי חוק (חריגה מהיתר שימוש) שימו לב שהחברה מחזיקה באזורים מטעם משרד הבריאות, כיבוי אש, המועצה המקומית או העירייה ומשטרת ישראל ואל תקלו ראש בהיבטי האבטחה. בעת הסיור בחנו הימצאותה של גדר, רשת מצלמות, וידאו במעגל סגור, מנעולים ובאזורים המועדים לפורענות גם הימצאותם של צוותי אבטחה.

למי מתאים השירות?

לכל מי שזקוק לשטח אחסון נוסף בין אם הוא בעל עסק המעוניין לאפסן את סחורתו וליהנות מנגישות גבוהה אליה בעלות מותאמת לצרכים ובין אם הוא אדם פרטי המעוניין לשמור את פרטיו ואוספיו היקרים מחוץ למרחב המגורים.