צרכנות

המדריך המלא לאיפור חגיגי

חגי תשרי כבר מעבר לפינה ועכשיו זה ככל הנראה הזמן המתאים להיערך מבחינת איפור, טיפוח ולבוש. אז איך תיראי במיטבך מראש השנה ועד אחרי סוכות? הנה כמה טיפים שכדאי לאמץ

ipur

תקופת החגים מתחילה מיד אחרי הקיץ ובאופק כבר אפשר לראות את ראש השנה, כיפור וסוכות. בין היתר, חגי תשרי מאפשרים לנו לבלות זמן איכות עם הילדים והמשפחה וגם לפגוש קרובים מהמעגל הרחוק. עם זאת, התקופה הקרובה גם דורשת היערכות מסוימת מבחינת טיפוח ובעיקר כדאי לשים לב לנושא של איפור ולבוש מתאים.

רוב האירועים החברתיים והמשפחתיים נערכים מטבע הדברים בשעות הערב, לכן השאיפה היא לשמור על מראה אלגנטי וצנוע שלא בולט יתר על המידה אבל כן מעניק תחושת ביטחון. בשביל שאיפור הערב יהיה חלק בלתי נפרד מההופעה הכללית, צריך להתחשב בגוונים של הבגדים, בעיניים ובשפתיים. בנוסף, כדאי להתאפר בחדר מואר לפני שעת כניסת החג ולמרוח קרם לחות שמותאם לסוג העור על מנת לשמור עליו גם בחדרים סגורים וצפופים.

איך מאפרים את העיניים?

התמקדות בעיניים היא דרך טובה להתאפר לקראת ערב החג. ראשית, כדאי למרוח צללית בהירה על בסיס העפעף התחתון ולאפר את העפעף העליון בגוונים של שנהב או פנינה על מנת ליצור מראה נקי ומקצועי. בהמשך, אפשר לשקול הארכת ריסים באמצעות מסקרה שקופה ועליה מסקרה בצבע שחור ולהמשיך עם אייליינר לתחימת קו הריסים העליון.

בעלות צבע עיניים כהה צריכות להתאפר בגוונים של פסטל, בעוד בעלות צבע עיניים בהיר ייראו במיטבן עם גוונים של חום, זהב או סגול-מעושן. לשם השוואה, נשים עם עיניים קטנות צריכות לתחום בעיפרון או צללית רק את קו הריסים העליון, בעוד עבור עיניים גדולות מומלץ לתחום גם את קו הריסים התחתון.

איפור לשפתיים – גם לארוחה ארוכה

השפתיים הן חלק בלתי נפרד מהמראה הכללי ואיפור נכון שלהן יכול גם להבטיח ארוחת חג ארוכה בלי מגבלות מיותרות. בשביל לעבות את השפתיים, מה שאפשר לעשות זה להשתמש בתוחם מעל קו השפתיים אבל לשמור שהגוון יתאים לשפתון. לאחר מכן, מורחים את התוחם עם מברשת ייעודית וטופחים בעדינות עם האצבע אחת לכמה שעות כדי לרענן את המראה תוך כדי הארוחה.

הגוונים המומלצים על ידי רוב אנשי המקצוע שיכולים להתאים גם לערבי החג הם אדום, דובדבן ואפרסק. חוץ מזה, כדאי לזכור שאת הלחיים מאפרים רק בסוף התהליך ולתקן את קו העיניים אם יש בכך צורך בעזרת קיסם אוזניים לח שיכול להיכנס לכל תיק. אם תוך כדי הארוחה או בחזרה הביתה רוצים לנטרל את המראה המבריק, אפשר לעשות זאת באמצעות פודרה שקופה.

לסיכום, תיק איפור מקצועי ילווה אותך מעכשיו ועד אחרי חג סוכות וזה הרגל לתרגל את הטכניקות המומלצות.