צרכנות

רכב חשמלי או היברידי?

alternative-auto-automobile-battery-110844 (1)

השימוש ברכבים הצורכים פחות דלק הוא צו השעה

התחממות כדור הארץ משפיעה באופן ישיר על הכלכלה הגלובלית, על בריאות מערכות אקולוגיות נרחבות, ועל המצב הפוליטי בעולם. צמצום התחממות הכדור הוא אפשרי רק אם העולם יתאחד ויצליח לצמצם משמעותית את השימוש בדלקי מאובנים. היום, הפקת חשמל מאנרגיות מתחדשות הפכה להיות נפוצה מאוד, אך השימוש הנרחב במכוניות פרטיות מונעות בדלק לא מאפשר לצמצם אפילו יותר את יצירת גזי החממה. מהפכת הרכבים החשמליים וההיברידיים צפויה לשנות זאת. רכבים חשמליים הם רכבים אשר המנוע שלהם פועל בעזרת התנעה חשמלית בלבד. רכבים חשמליים יכולים לנסוע למאות קילומטרים, ומהירות התאוצה שלהם עולה אפילו על זו של רכב רגיל. רכבים היברידיים לעומת זאת, משלבים בין הנעה חשמלית להנעה מבוססת דלק. המנוע של רכב היברידי מנצל ירידות לצורך ייצור חשמל ואגירת אנרגיה, בה הוא עושה שימוש לאחר מכן במקום לשרוף עוד דלק. השימוש בפתרונות אלו היום הוא צו השעה, והמעבר של אנשים אליהם הוא חיוני לעתידו של כדור הארץ.

 

איך לבחור בין רכב חשמלי והיברידי?

אנשים רבים המעוניינים לרכוש רכבים ידידותיים לסביבה, מתקשים להכריע בין רכבים חשמליים או היברידיים. הדרך לבחור בין שני סוגי הרכבים היא על פי היכרות עם יכולות הרכב, ועם הסביבה בישראל והתאמתה אליו. הדגשים שחשוב לזכור לשים אליהם לב כוללים בין השאר:

 • מיסוי: בעבר, המדינה העניקה הטבות מיסוי לרוכשים רכבים ידידותיים לסביבה, גם רכבים חשמליים וגם היברידיים. היום, המצב השתנה, והמדינה ביטלה את הטבות המס לרכישת רכבים היברידיים. רכבים חשמליים נכון לעכשיו חמקו מכך, ומחירם לכן עדיין אטרקטיבי יחסית.

 

 • פריסת עמדות ההטענה: הטענת רכבים חשמליים הייתה עקב האכילס של התהליך. היום, פתרונות טכנולוגיים מאפשרים הטענה מהירה של רכבים חשמליים, אך הבעיה היא בפריסתם במרחב בישראל. נכון להיום, במדינת ישראל לא צפויים להיפרס בטווח הנראה לעין עמדות הטענה רבות, מה שמקשה על רכבים חשמליים להפוך לאלטרנטיבה מוחלטת.

 

 • השפעה על הסביבה: לשני סוגי הרכבים יתרונות וחסרונות כאשר זה נוגע לשמירה על הסביבה. רכב חשמלי אינו מייצר שום זיהום, והוא מסתמך על הפקת החשמל הארצית כמקור אנרגיה יחיד. החיסרון של רכבים חשמליים מבחינה סביבתית, הוא סוללת הליתיום שלהם. הפקת הליתיום עלתה משמעותית בשנים האחרונות, וכרייתו גורמת לנזקים נרחבים לסביבה באזורים רבים בעולם. החיסרון של רכבים היברידיים הוא שהם אמנם חסכוניים מבחינת דלק, אך עדיין עושים בו שימוש, ולכן הם אינם פתרון מוחלט.

 

החיסכון בחשבון הדלק יכול להפוך רכישת רכבים חשמליים והיברידיים למשתלמת במיוחד

העלייה המהירה במחירו של הליתיום נבלמה והוא אף במגמת ירידה. כתוצאה מכך, יחד עם שיפורים טכנולוגיים, מכוניות חשמליות הפכו לזולות יחסית. גם הפתרון של רכבים חשמליים וגם של ההיברידיים, מאפשר חיסכון משמעותי בדלק, שיתרגם בסופו של דבר לחיסכון כלכלי.

לפרטים נוספים

 • Hidden
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

 • Hidden
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
 • Hidden
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

 • Hidden
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.