צרכנות

"אפקט אמזון" – האתגר וההזדמנות

אמזון משלוח

אפקט אמזון – החברה שמשנה את שוק הקמעונאות העולמי

מי היה מנבא שחברה שמכרה ספרים בגראז' האחורי של בית ב- 1994 תהפוך כל כך מהר מחברה השווה 200,000 דולר לחברה הכי גדולה בעולם בשווי טריליון דולר? בתוך פחות משלושה עשורים חברת אמזון עם 50% מהמסחר המקוון ו-5% מסך כל המכירות הקמעונאיות בארה"ב אשתקד, מכתיבה את כללי המשחק בענף הקמעונאות. "אפקט אמזון" מטלטל ומשנה לגמרי את המודל של המסחר המקוון והמסורתי בעולם והשיבוש שיוצרת החברה נוגע לכל היבטי המסחר: תרבות הצריכה, חוויית הקונה, התחרותיות, זמני ההספקה, מדיניות החזר מוצרים ואמינות עסקית. ברוכים הבאים לעולם של מצוינות עסקית.

סוד ההצלחה של אמזון – אובססיית הלקוח ומצוינות תפעולית

אז מה אמזון הבינה שאחרים לא? התשובה פשוטה: אובססיית הלקוח ומצוינות תפעולית חסרת פשרות. המרוויח הגדול הוא כמובן ג'ף בזוס אבל גם הלקוחות הנהנים מהיצע ללא גבול, מתחרות מחירים, ומרמת שרות כפי שלא היתה קודם. ומה עם המוכר? אמזון בהחלט מציבה בפניו אתגרים. אם סוחר מסורתי או אלקטרוני מבטיח ללקוח פריט לעוד שבוע ובמקום זאת הוא סוחב את הלקוח משבוע לשבוע, או אם לקוח צריך לחכות 10 דקות בטלפון לפני שיענו לו, אז למוכר הזה אין אובססיית לקוח ועליו לדאוג. אבל לא בגלל אמזון אלא בגלל שהוא אינו מבין את מהות השינוי המתחולל בתרבות הקניה היום. כאן נמצאת תרומתה של אמזון, החברה שינתה את תרבות הצריכה ואת ציפיות הקונה כי היא אובססיבית ללקוח. ונכון שמבחינת אמזון הלקוח יכול לטעות ולהחזיר, אבל המוכר לא.

להקים חנות באמזון – האתגר ושכרו

ערב הגעתה של אמזון לישראל לא מעט טענות מוטחות בה מצד סוחרים: תחרות מחירים, סטנדרטים אמזוניים גבוהים מדי, תרבות עבודה נוקשת, ועוד. במקום לראות את הבעיה ראוי להתמודד עם האתגר, אתגר של מצוינות, התמודדות עם תחרות, עם שרות לקוחות ברמה הכי גבוהה, עם זמני הספקה מאתגרים ועם אמינות עסקית. כי בסופו של דבר השכר כפול עבור בעל חנות באמזון: רכישה של תרבות מצוינות עסקית וכמובן מקום ברחוב הכי סואן בעולם, חשיפה לקהל לקוחות כמעט אינסופי של מאות מיליוני קונים, 24 שעות ביממה בכל יממות השנה.

להחזיק חנות בשוק הגדול בעולם – איך עושים את זה

נכון, לפתוח חנות בקניון הגדול בעולם דורש ידע ייחודי והשקעה, זו הסיבה שאמזון כל כך מצליחה, ומי שמיטיב לאמץ גישה מקצועית בהקמה ובניהול החנות שלו זוכה לקטוף את הפירות. לא כל סוחר מחזיק מחלקת שיווק וצוות לוגיסטי מיומן, ומי שטועה לחשוב שניתן לעשות זאת לבד לצד עיסוק הליבה שלו, יתקשה מאוד להחזיק מעמד. אמרנו זאת, מצוינות תפעולית היא שם המשחק באמזון ואין הרבה מקום לטעויות עבור המוכר. ניהול חנות ברמה גבוהה הוא מקצוע בפני עצמו: איך להתנהל מול אמזון, לעצב חנות אטרקטיבית וידידותית, לייצר תוכן בהיר ומושך, לנתח את התחרות, להבין את התפתחות השוק ולזהות את המוצר הבא, להגן על המוצר שלכם ועוד פעולות הכרחיות הדורשות התמחות. ואם וכאשר כל זה מצליח, צריך לטפל בהזמנות, באריזה מתאימה ובמשלוחים בזמן. כל זאת בא על חשבון העיסוק המקצועי במוצרים, לכן ליווי של גורם מקצועי מומחה שתומך בכם בכל ההיבטים הניהוליים והלוגיסטיים מהווה תנאי להצלחת הפרוייקט וגידול במחזור מכירות.

 

הכוח הניהולי Weforce

אלקטרה ידועה כחברה ותיקה ומצליחה, היא שותפה לערכי המצוינות של אמזון ועומדת בסטנדרטים הניהוליים המחמירים של ענקית המסחר ולכן זוכה לאמונה בהפעלת מערך שירות לוגיסטי כאן בישראל. לצורך כך אלקטרה הקימה זרוע ביצועי Weforce במטרה ללוות את בעל החנות משלב פתיחת חשבון וקבלת אישור מאמזון, הקמת החנות, ניהולו, ועד הספקת המוצר לקונה בזמן. מתוך הבנה כי חוויית הלקוח בדף החנות קריטית – קונה מחליט בתוך שניות אם להישאר בדף החנות שלכם, Weforce דואג לעיצוב דפי החנות באמצעות צילום מוצרים מקצועי, אינפוגרפיקה יעילה ותוכן מושך. המסחר באמזון מאוד מאתגר, מוכר מצליח צריך להמציא את עצמו מחדש כל הזמן, Weforce יודע לנתח שווקי יעד חדשים ולבנות יחד עם המוכר אסטרטגיית איקומרס מדויקת. אפשר וחשוב להצליח במכירות אבל אסור ליפול במרכיב קריטי אצל אמזון והוא זמן הספקה וסיפוק הלקוח. לכן Weforce מציע פתרון לוגיסטי החל מאריזת המוצרים, ליקוט, אחסון ושינוע עד לבית הלקוח בזמן על פי הסטנדרטים המחמירים של אמזון. כל זאת בלי לשכוח החזרות ואבדות, יש גם כאלה. כל אחד על פי צרכיו, לכן Weforce מציע חבילות שונות בהתאם לגודל ואופי החנות ומטרותיו בלי להתפשר על איכות השרות.

אמזון – קליק קטן, צעד גדול

חנות באמזון היא אתגר והזדמנות אמיתית וכדי ליהנות מן ההזדמנות צריך לעמוד באתגר. באמזון יותר מכל מקום אחר, רק גישה מקצועית לאורך זמן מאפשרת זאת, כאן ההבדל בין המצליחים לאחרים, Weforce מאפשר עמידה באתגרים ופותח בכך את דלת החנות בפני הזדמנויות מרתקות.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.