צרכנות

איך לבחור את סגנון חדר השינה?

חדר שינה מושלם יגרום לכם להתעורר מדי בוקר עם תחושת סיפוק. מבולבלים בגלל כל סגנונות העיצוב ולא יודעים מאיפה להתחיל? הנה המדריך שיעשה לכם סדר

איך לבחור את סגנון חדר השינה header

חדר שינה אמור להעניק לנו תחושת ביטחון ולמלא שורה ארוכה של צרכים פונקציונאליים. במקביל, אנחנו מצפים מחדר השינה להפוך למקום שנעים לשהות בו ולכן רובנו מוכנים להשקיע בעיצוב שלו זמן וכסף. מצד שני, יש מגוון עצום של סגנונות עיצוב ורובנו מתקשים להחליט באיזה מהם לבחור.

הדרך הראשונה לבחור את סגנון העיצוב של חדר השינה היא להתייעץ עם אנשי מקצוע ולתת להם לקבל את ההחלטות הקשות. היתרון הוא חיסכון בזמן, אך החיסרון הוא שעיצוב פנים מקצועי כרוך בהוצאה נוספת. לראייה, עיצוב פנים בחדר שינה עולה 1,500-5,000 ש"ח וזה לפני ריהוט, שיפוץ או צביעת קירות. חוץ מזה, לא תמיד אפשר להבטיח התאמה בין החזון של מעצבי פנים לבין הצרכים והרצונות שלנו כאלו שבסופו של דבר הולכים ממש לישון בחדר הזה.

הדרך השנייה לבחור סגנון היא לאסוף מידע ולהכין שיעורי בית. כאן אנחנו מקבלים את כל ההחלטות, אך נדרש מאתנו מאמץ לא מבוטל שמוקדש להשוואה בין הסגנונות הקיימים. מהר מאוד נגלה שיש הבדל דרמטי בין סגנון עיצוב אירופי, כפרי, מודרני, רומנטי, וינטאג', קלאסי, רטרו, צבעוני, יוקרתי, סולידי ועוד. עם זאת, כנראה לא תהיה לנו ברירה אלא להיכנס לעובי הקורה ולהבין מה מאפיין כל סגנון וסגנון.

כך נראה חדר השינה המושלם

על אף האמור, יש טיפים שיכולים להתאים לכל מי שמתכנן להחליף את סגנון העיצוב של חדרי שינה וגם למי שעדיין לא החליט אם להשתמש בשירות מקצועי של מעצב פנים או לעשות זאת לבד. קודם כל, צריך להתחיל בהגדרה של מסגרת התקציב. סביר להניח שיש לכם תקציב מוגבל לעיצוב והוא יכול לשמש אתכם כמצפן. בעזרת הגדרת התקציב תדעו מה להוריד מרשימת האפשרויות, איזה סגנונות רלוונטיים עבורכם ובמה להתמקד.

לאחר שתישארו עם 2-3 סגנונות עיצוב שעולים בקנה אחד עם מסגרת התקציב, תוכלו לעבור לשלב הפרקטי של בחירת מיטה, צבעוניות, תאורה ואבזור. כבר עכשיו נגלה לכם שאין סגנון עיצוב אחד שמתאים לכולם – בטח לא בחדר השינה שהופך מהר מאוד לחדר הכי אינטימי ופרטי בבית. הסוד הוא למצוא עיצוב שמתאים לכם וכך להתעורר כל בוקר בכיף.

השלב הפרקטי חשוב כי הוא מאפשר לכם לבנות את סגנון העיצוב הנבחר בהדרגה. במקום ללכת מלכתחילה על סגנון כללי ולנסות לשבץ בתוכו רהיטים, אפשר לבחור מיטה שמתאימה לטעם האישי, להמשיך עם שידה או רהיטים דומיננטיים אחרים ולקנח עם צביעת הקירות והחלפת גופי תאורה. כל אלו יגבשו עבורכם סגנון מועדף ויוכיחו שלעיתים את ההחלטות הכי חשובות אנחנו מקבלים בלי לשים לב.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.