צרכנות

רגע לפני שקונים רכב חדש – כל מה שצריך לדעת

רכב חדש משפר את איכות החיים ומגביר את העצמאות של נהגים פרטיים ובעלי משפחות. אבל איך בוחרים אותו מבין ההיצע הקיים ומה חשוב לבדוק מראש? הנה המדריך המלא

header-newcar

יבואני רכב בישראל מציעים תנאי מימון אטרקטיביים על כל סוגי הדגמים. לאור הבעיות המוכרות של התחבורה הציבורית, אין פלא שהרכב הפרטי הפך להיות אמצעי התחבורה הנפוץ ביותר בארץ. מצד שני, היצע רחב של דגמים חדשים עלול לבלבל חלק מהנהגים ולהקשות עליהם למצוא את הרכב שהכי מתאים עבורם.

קודם כל, רגע לפני שקונים רכב חדש צריך לבדוק את המשמעות הפיננסית בטווח הארוך. מלבד מחיר הרכב כפי שנקבע על ידי היבואן, כדאי לקבל הצעה לביטוח רכב ולבדוק איך היא מושפעת מכל דגם: ביטוח לג'יפים למשל יהיה יקר יותר מביטוח לרכב משפחתי ויש גם משמעות למאפייני הרכב מבחינת סוג דלק, נפח מנוע, כוחות סוס, מערכות בטיחות מסוג ABS ואחרות, מספר כריות אוויר ועוד.

כמה תעלה לכם התחזוקה ואיפה המוסך?

המשמעות הפיננסית של בחירת רכב נמדדת גם בעלות ממוצעת של אחזקה ותיקונים. ברכישת רכב עם נפח מנוע גדול יש להיערך להוצאות דלק משמעותיות, בעוד ברכישת דגם יוקרתי צריך להתכונן לתשלום של כמה אלפי שקלים על כל ביקור במוסך. במידה והשיקול הכלכלי הוא המוביל, רכישת רכב חדש חייבת להביא בחשבון את הפרמטרים הללו.

ברכישת רכב כדאי לבדוק את המיקום של המוסך המורשה ביחס למקום המגורים. סביר להניח שבשנים הראשונות תרצו לטפל ברכב במוסך מורשה בלבד, מה גם שהרכב נמצא תחת אחריות שאותה ניתן לנצל רק במוסכים כאלה. מיקום קרוב יטה את הכף לטובת דגמים מסוימים בעוד מרחק פיזי בינכם לבין המוסך עלול לעשות את ההיפך.

כך תדעו איזה רכב מתאים לכם

ברכישת רכב חדש יש לכם את הפריבילגיה למצוא דגם שמתאים במדויק לצרכים שלכם. בשביל זה תצטרכו לדעת מה אתם מחפשים, מה חשוב לכם ומה צפוי להיות אופי השימוש ברכב. נסו להיעזר בניסיון העבר שלכם עם רכבים דומים והתייעצו עם חברים ובני משפחה. הגיעו לנסיעת מבחן על 2-3 רכבים שמוצאים חן בעיניכם, אל תתביישו להתמקח על תנאי המימון ובדקו גם את המפרט הטכני המלא.

לבסוף, כדאי לדעת שברכישת רכב חדש צריך לשלם על רישוי. זה אומר שאולי המחיר שקיבלתם מנציג המכירות לא זהה לגמרי למחיר הסופי שתשלמו. במידה ואתם משתמשים במקור מימון חיצוני כמו הלוואה כדי לקנות את הרכב, רצוי להכניס את הסעיף הזה למערכת השיקולים.

השקעה של כמה שבועות בהשוואה בין דגמי רכבים חדשים תחסוך עבורכם הרבה עוגמת נפש בעתיד. בצעו את הבדיקות המקדימות, נסו ליהנות מהתהליך ולא רק מהתוצאה והציבו את הבטיחות בראש סדר העדיפויות.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.