צרכנות

איך בוחרים מקרר שעשוי להעניק לנו חיים בריאים יותר

יותר ויותר אנשים מעוניינים כיום לסגל לעצמם אורח חיים בריא, ונעזרים לצורך כך בתזונה מאוזנת. המגמה הזאת מחברת אותנו אל הוויטמינים והמינרלים השונים התורמים לבריאותנו, מתוך רצון לצרוך אותם באופן טבעי ככל האפשר. במקום ליטול תוספים, ההעדפה היא לקבל את הוויטמינים מהירקות והפירות שלנו. הבעיה היא שאלו מאבדים מהר את הטריות ויחד איתה את הוויטמינים והמינרלים. עכשיו, מקרר חדשני מבית Beko המצויד בטכנולוגיה מתקדמת, בא לשנות את המציאות הזאת, ולאפשר לנו לאכול כמה שיותר טרי ועשיר בוויטמינים לאורך כמה שיותר זמן.

135-12_820x320

ויטמינים לא צריך לקחת, ויטמינים צריך לאכול

כל מי שמבין דבר או שניים בתזונה, או לפחות הקשיב לאמא כשאמרה לו לאכול סלט, מכיר היטב את החשיבות של אכילת ירקות ופירות. הסיבה המרכזית לכך שירקות הם מרכיב חשוב כל כך בתזונה שלנו, נעוצה בעושר שלהם בוויטמינים הנחוצים לבריאות המערכות השונות בגופנו.

לאורך שנים רבות צרכנו ויטמינים ומינרלים דרך תוספי תזונה, אבל היום כבר ברור שהדרך הנכונה ביותר לעשות זאת היא באמצעות אכילה מאוזנת של ירקות. בגזר, למשל, ישנה נוכחות גבוהה של ויטמין A  – מרכיב חיוני לבריאות העיניים וחדות הראייה, שמפחית סיכון לסרטן הערמונית וחשוב גם לבריאות העור, העצמות ומערכת החיסון שלנו. בעגבנייה וברוקולי יש עושר של ויטמין C הידוע כאנטי-סרטני, מחזק את מערכת החיסון ומונע התפתחות קטרקט. חסה ותרד מכילים חומצה פולית (ויטמין B9) שחשובה בעיקר לבריאות האישה ולמערכת הדם שלנו. וזה רק מדגם מייצג…. 

הבעיה היא: ירקות מאבדים מטריותם במקרר, ובדרך מאבדים את הערך התזונתי שלהם

למרות שאנחנו שואפים לאכול כמה שיותר ירקות, בחיי היומיום זו משימה שלעיתים קשה ליישם. סיבה מרכזית לכך היא שירקות, גם אלו שאנו קונים בשוק או בסופר בשיא טריותם, מאבדים מהר מאוד חלק משמעותי מהוויטמינים המצויים בהם כשהם מאוחסנים במגירת הירקות הרגילה במקרר – היא פשוט לא שומרת בצורה טובה על טריותם. לכן, למרות שהמקרר הסטנדרטי שומר על הירקות מקוררים ואכילים, עולה הצורך בפתרון נוסף שישמור גם על ערכם התזונתי לאורך זמן רב ככל הניתן. 

איך שומרים על הטריות? עם מקרר שתוכנן ופותח בדיוק לשם כך!

סדרה חדשה של מקררים לבית העונה לשם  HARVESTFRESH מבית ענקית הטכנולוגיה הבינלאומית Beko, משנה את התמונה. הסדרה הזו מאפשרת לשמור על טריות הירקות לאורך זמן רב יותר בזכות טכנולוגיה חדשנית.

בתחום החקלאות ידוע שמחזור היום ואור השמש, כמו גם שעות החשיכה, חשובים לא רק לצמיחת הירקות, אלא גם עבור טריותם לאחר שהם נקטפים. מגירות הירקות של HARVESTFRESH מדמה באופן מדויק ככל הניתן את מחזור האור ביממה, עם תאורה בצבעים ירוק, כחול ואדום וכן מצב חשיכה. התאורה הפנימית של מגירת הירקות מתחלפת בהתאם לשעה ולצורך של הירקות באותה עת – אור כחול בשעות הבוקר, אור ירוק בשעות הצהריים, אור אדום בשעות הערב, והחשכה של המגירה בשעות הלילה. כך, הירקות נחשפים לסוג האור אליו היו נחשפים בטבע, גם כשהם במקרר, וכתוצאה מכך הם שומרים על טריותם ועל אפקטיביות הוויטמינים שבהם לאורך זמן רב יותר.

האפקטיביות של הטכנולוגיה  נבדקה ע"י מעבדה חיצונית במבחן העגבנייה (ויטמין A) ומבחן הפלפל האדום (ויטמין C). בשני המקרים נמצא כי הוויטמינים בירקות נשמרו למשך זמן ארוך יותר כששהו במקרר עם טכנולוגיית HARVESTFRESH.

 

לסיכום, מהיום כשתחשבו על מקרר עם יתרון יחסי, תחשבו על HARVESTFRESH – מקרר שמשתף פעולה עם המודעות לאורח חיים בריא, שהולכת בד בבד עם צריכת ירקות טריים ושופעים בוויטמינים.