צרכנות

ניקיון שטיחים ללא פגם – איך עושים זאת?

שטיח יכול להיות פתרון חיפוי נהדר לריצוף אך הוא דורש תחזוקה קבועה והקפדה על כללי ניקיון מסוימים. במאמר הבא נבין איך מנקים שטיחים, מה הדרך הנכונה להשתמש בשואב אבק וכל כמה זמן צריך לעשות זאת

ניקיון שטיחים ללא פגם – איך עושים זאת header

ישראל היא מדינה עם אקלים חם וים תיכוני אבל גם בה השטיחים זוכים להצלחה. מעצבי פנים ממליצים על שימוש בשטיחים בבתים פרטיים ובדירות מגורים, אפשר למצוא אותם במשרדים וחנויות והם מהווים חלק בלתי נפרד מבתי מלון ומוסדות ציבוריים. שטיח משדר יוקרה והוא יכול לשמש פתרון חיפוי נהדר לאזור מסוים בריצוף או לחללים שלמים וגדולים.

הבעיה היא שלאור השימוש הנרחב בשטיחים, הם גם חשופים לצבירת לכלוך ואבק. במקרים כאלה הפעלה לא מבוקרת שואב אבק עלול לגרום יותר נזק מתועלת ולפגוע בחוזק של סיבי הבד. הפתרון הוא לנקות את השטיחים אחת לתקופה מסוימת ובעיקר לשים לב להנחיות היצרן. בנוסף, יש כללי מפתח וטיפים שיכולים לסייע בניקיון של כל סוגי השטיחים גם אם משתמשים בשואב עוצמתי במיוחד.

מתחילים מלמעלה ולא שוכחים את הפינות

את השאיבה עצמה מתחילים ממקומות גבוהים שנמצאים מעל פני השטח ורק אז מגיעים לשטיח ולמקומות הנמוכים. במידה ויש בבית יותר מקומה אחת, עדיף להתחיל לשאוב מקומות גבוהות וכך להבטיח שחלקיקי האבק לא יעברו מהקומה העליונה לנמוכה. עוד טיפ חשוב הוא להשקיע במקומות הנסתרים כאשר שואבים שטיחים שנמצאים בחדרי שינה, כי אלו בדרך כלל האזורים שבהם מצטברים רוב הלכלוך והאבק.

באופן עקרוני, פעולת השואב מאפשרת להוציא את חלקיקי האבק והאלרגנים מחלל החדר. הוא יוצר ואקום דרך משאבת האוויר ובמקביל שואב אבק, לכלוך וחלקיקים אחרים שמסתתרים בין סיבי הבד של השטיח. כל הלכלוך נאסף ונלכד בתוך מערכת סינון ולאחר מכן ניתן להיפטר ממנו בקלות לשקית אשפה ייעודית.

בשל האמור לעיל, הדרך הנכונה לנקות שטיחים עם שואב ללא פגם היא לפנות את האזור מרהיטים או חפצים גדולים שעומדים בדרכו. כמו כן, יש להרים מהשטיח חפצים בגודל קטן עד בינוני שעלולים להיתקע בצינור ולגרום לחבלה.

היתרונות והחסרונות של שימוש בשואב

שואב מייצג שיטה של ניקוי יבש ובו ניתן להשתמש בעיקר על גבי שטיחים דקים בעלי סיבים קצרים, כמו גם לסוגים מסוימים של כתמים בלבד. היתרון הוא שניתן לעשות בשטיח שימוש מידי לאחר השאיבה ואין צורך לחכות שהוא יתייבש, כמו במקרים של ניקוי רטוב עם הזרקת חומרי ניקוי ומים אל תוך הסיבים.

החיסרון הוא ששימוש בשואב לא יתאים לניקוי כתמי אוכל ובוץ. לפיכך, רצוי לשלב מדי פעם בין השיטות ולקחת את השטיח לניקוי מקצועי אחת לכמה חודשים. את תדירות הניקיון בוחרים לפי אופי השימוש בשטיח וסוג הכתמים שהצטברו עליו או בתוך הסיבים.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.