פיננסים

5 טיפים להתנהלות כלכלית חכמה

כולם רוצים להתנהל טוב יותר מבחינה כלכלית אך רק מעטים ממש יודעים איך לעשות את זה. מרגישים שכל הכסף שלכם הולך לאיבוד? הנה 5 טיפים שתוכלו לאמץ באופן מיידי

economical_tipsBG

הכנסה גבוהה לא בהכרח מביאה איתה עלייה באיכות החיים. השאלה החשובה מבחינתכם היא לא רק כמה אתם מרוויחים, אלא לאן הולך הכסף ובאיזה אופן אתם מנהלים אותו. אחרי שתחליטו שאתם רוצים לנהל את הכסף טוב יותר ותגלו שאין לכם מושג מאיפה להתחיל, תוכלו לאמץ את הטיפים הבאים:

1. הכינו רשימה מסודרת של הכנסות

בדקו מדי חודש כמה כסף נכנס והתייחסו גם לשאר המרכיבים שלא קשורים למשכורת הישירה. ההכנסה יכולה להיות מורכבת משכר מעבודה או קצבת פנסיה, מקצבאות ותמיכות מהממשלה, מהכנסה משכירות ומתמיכה אחרת כמו דמי מזונות, מלגות, סיוע כלכלי מהמשפחה והחברים ועוד.

לבסוף, הכניסו לרשימת ההכנסות מתנות ובונוסים. רכזו את ההכנסות ברשימה מסודרת ועברו לשלב הבא של תכנון ההוצאות.

2. התייחסו לכל סוגי ההוצאות

הטעות הנפוצה היא לבדוק רק את ההוצאה המצטברת מדי חודש. בפועל, טוב יותר לעקוב אחר ההוצאות באמצעות פילוח לפי סעיפים וקטגוריות.

עצרו הכל עכשיו וחלקו את ההוצאה שלכם לחיסכון, השקעות וניהול כספים בנפרד מהחזרי הלוואות וחובות. הכניסו גם הוצאות מגורים, הוצאות מחיה, הוצאות נסיעה ורכב והוצאות פנאי ובילוי וכך תדעו מה השורה התחתונה.

3. היפטרו מכרטיסי האשראי

כרטיסי אשראי גורמים לכם לצבור חובות ומונעים מכם שליטה בהוצאות. אם תיפטרו מכרטיסי האשראי ותעברו למזומן תוכלו לדעת בדיוק כמה כסף אתם מוציאים מדי, איפה אפשר לחסוך ומה ניתן לעשות בשביל לקבוע יעדים ברורים.

התנהלות כלכלית נכונה מבוססת על איזון בין הכנסות והוצאות. אם תיפטרו מכרטיסי האשראי או לפחות תגבילו את השימוש בהם להוצאות גדולות בלבד, תרגישו באופן מיידי שיפור בהתנהלות הכלכלית ועלייה בסכומי הכסף שנשארים לכם בצד מדי חודש.

4. בדקו האם מגיע לכם לקבל פטור ממס הכנסה

כל נקודת זיכוי במס הכנסה שווה לכם כסף ועם פטור ממס הכנסה תוכלו למצות את כושר ההכנסה שלכם עד למקסימום. עליכם לבדוק כבר עכשיו האם מגיע לכם לקבל פטור מסוים, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהשקיע קצת זמן בקריאת מידע ואיסוף אינפורמציה.

בררו על הטבות במס להורים עם ילדים קטנים, הקלות במס לשכירים והקלות לגמלאים ובעלי הכנסות נמוכות ואל תתביישו להגיש מדי שנה בקשה להחזר מס שאולי מחכה לכם מעבר לפינה.

5. פתחו תכנית חיסכון

תכנית חיסכון חייבת להיות חלק בלתי נפרד מההתנהלות הכלכלית שלכם. זה אולי נראה כהוצאה מיותרת עכשיו, אבל בעוד מספר שנים תוכלו לקצור את הפירות.

תכנית חיסכון תעזור לכם לשמור על רמת חיים גם אחרי הפרישה ותמנע בעיות פיננסיות בגלל הוצאות בלתי צפויות.

לפרטים נוספים:

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

תיירות אזרחות פורטוגלית: המדריך השלם בדרך לדרכון האירופאי שלכם

פיננסים מהי עסקת “פליפ” ואיך היא תגרום לכם להרוויח עשרות אלפי דולרים בשנה?

אם יש לכם הון עצמי החל מ-100,000 דולר ואתם מחפשים אפיק השקעה שמניב רווח מהיר ומשמעותי תוך זמן קצר – עסקת פליפ בניו יורק...

תיירות 1969 שוב מחדש: הטיול שייקח אתכם אל השנה ששינתה את העולם

לימודים עושים חשבון: למה חשבונאות ומדוע דווקא במרכז האקדמי למשפט ולעסקים?

פיננסים Total Pay-Back: הכרטיס שמחזיר לכם כסף על ההוצאות שלכם

ה יכול להיות יותר משתלם מקנייה היום שמחזירה לך כסף מחר? על השאלה הזאת ענתה max בעזרת כרטיס אחד שמאפיל על כל שאר כרטיסי...

לייף סטייל עם איזה מתנות תפנקו את בני הזוג בחג?

פיננסים למה אין בישראל מספיק ארנקים דיגיטליים?

צרכנות איך משפרים את קליטת ה-Wifi?

נדל"ן חריש מציגה: החיים שכל משפחה צעירה רוצה

לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.