צרכנות

אטרקציות באילת – דו"ח מצב

אילת היא עיר הנופש של ישראל וכיום פועלות בה המון אטרקציות חדשות לצד מקומות בילוי מסורתיים. מה המצב הנוכחי במקום הכי דרומי בישראל ולמה אפשר לצפות בשנים הקרובות? הנה כל הפרטים

אטרקציות באילת – דוח מצב

אילת מצליחה לשמור על מעמדה כעיר התיירות מספר 1 של ישראל ויש הרבה דברים שאפשר ללמוד ממנה. קודם כל, שילוב בין מזג אוויר חם, גישה נוחה לים ואווירה שאין באף מקום אחר בארץ הופכים את אילת למוקד משיכה עבור תיירים מישראל ומרחבי העולם. שנית, פרנסי אילת לא קופאים על השמרים ומעדכנים לעיתים קרובות את רשימת האטרקציות והפעילויות.

הבעיה היא שלא תמיד קל לעקוב אחר אתרי התיירות באילת. כמו כל עיר תיירות אחרת, גם אילת סובלת מחוסר יציבות מסוים ובעלי העסקים מתקשים להשאיר את הראש מעל המים בעונת החורף ובתקופות החלשות. זו הסיבה בגללה כדאי להכיר את המצב הנוכחי באילת ולבדוק מה צופן לה עתיד.

כל הדרכים מובילים לים: האטרקציות המסורתיות שעדיין כאן

אילת היא עיר ים קלאסית ורבות מהאטרקציות מנצלות את זה. הדוגמא הכי טובה היא המצפה התת ימי, שפועל כבר עשרות שנים ומצליח להתחדש על אף התחרות. רק לאחרונה הכריזו במצפה התת ימי על בריכת כרישים חדשה וילדים בכל הגילאים מתלהבים להגיע אליה. בנוסף, יש במקום הדרכות וניתן להצטרף לפעילויות מלאכה ויצירה.

עוד אטרקציה ששואבת השראה מהקשר בין אילת לים סוף היא ריף הדולפינים. הכניסה כרוכה בתשלום אבל מיד לאחר מכן מתחילה חוויה אידיאלית שמתאימה לכל מזג אוויר: בתקופת הקיץ מתמלא החוף במשפחות עם ילדים, לעומת החורף שבו מומלץ להגיע לבריכות הסגורות והמחוממות של "סתלבט על המים". בין לבין ניתן לראות ברקע את הדולפינים שוחים ולהצטרף אליהם בתשלום נפרד, וזה גם המקום שבו אפשר להזמין פיצה באילת בלי לשים חולצה ולצאת מהחוף.

מה יהיה עם "עיר המלכים"?

מן העבר השני של המתרס קיימות באילת אטרקציות שלא ממש מצליחות להתרומם. "עיר המלכים" למשל הוקמה בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים כדי לשלב בין תקופת התנ"ך ההיסטורית לבין מתקנים של פארק שעשועים מודרני, אך היא לא זכתה להצלחה. המבקרים התלוננו על היצע דל של פעילויות והבעלים הכריזו על פשיטת רגל.

נכון להיום המתחם עומד ריק, אך לאחרונה הוכרז על הסבתו למתחם של מסחר ובילוי. המתחם צפוי לכלול 12 אולמות קולנוע, אולם קונגרסים, מסעדות ובריכה ובשטח של מעל 18 אלף מ"ר יהיו בו 1,300 חדרי מלון.

גם קניון "אייס מול" לא ממש נחשב לאטרקציה שמנצלת את הפוטנציאל שלה. המקום אמנם לא מפסיד כסף, אך הוא גם לא מצליח להתחרות במרכזי הקניות של הביג והקניון האדום. מצד שני, זה עדיין המקום היחיד באילת שבו אפשר לגלוש על הקרח.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.