צרכנות

פוטרתם? ראו בכך הזדמנות

כל משבר מייצג הזדמנות לשינוי ואין כמו פיטורים כואבים ממקום העבודה כדי לתרגל את זה. החל מאיתור החוזקות, דרך שיפור החולשות ועד הצעד הבא בקריירה – הנה המדריך שיעזור לכם להסתגל למצב החדש

פוטרתם_ ראו בכך הזדמנות header

מקום עבודה הופך בתוך זמן קצר לבית השני שלנו. אנחנו מתרגלים לקום מדי בוקר, להגיע למשרד ולפגוש קולגות, חברים, מנהלים ועובדים. גם ההשתתפות בישיבות מגבירה את רמת המעורבות וגורמת לכך שנזהה את עצמנו עם מקום העבודה ועם האינטרסים שלו. כתוצאה מכל אלו, פיטורים מהעבודה עלולים לגרום למשבר זהות ולפגיעה משמעותית באיכות החיים.

מצד שני, ברור שכל משבר הוא גם הזדמנות. אפילו פיטורים כואבים ממקום עבודה ותיק יכולים לפתוח דלתות חדשות שבכלל לא חשבנו עליהן. חוץ מזה, מעסיק שמפטר אותנו ככל הנראה עושה לנו טובה: הוא כבר מזהה שאנו לא ממצים את הפוטנציאל שלנו ומקבל במקומנו את ההחלטות הקשות. מאותו רגע רק נותר לנו לשנס מותניים ולנצל את ההזדמנות כדי לעבור לצעד הבא בקריירה.

כך תחזקו את החולשות שלכם

הכי חשוב להשתמש בפיטורים כאמצעי לחיזוק החולשות. לכל אחד מאתנו יש תכונות אופי מסוימות שבהן קשה לשלוט, אך במקביל גם חוזקות שאותן אפשר לפתח. הדרך לחזק את החולשות היא לשמור על מודעות עצמית ולהיות ערניים לביקורת. על אף הכאב והפגיעה באגו, זה ממש לא הזמן להיעלב או לאמץ את עמדת הקורבן.

הדרך הנכונה לפעול היא להעביר את ההתמודדות עם הפיטורים למישור המעשי. אפשר למשל לחזק חולשות מסוימות באמצעות קורסי העשרה, הרשמה ללימודים או השתתפות בסדנאות. במקביל, ניתן להתייעץ עם קולגות שמכירים אותנו ולבקש מהם חוות דעת אובייקטיבית. ניתן גם לפנות ישירות למעסיק הקודם במידה ושמרנו איתו על מערכת יחסים טובה, כדי לשמוע מה יש לו לומר ולהמליץ.

המטרה של חיזוק החולשות היא להסתגל למצב החדש ולצאת ממנו עם ארגז כלים משוכלל וטוב יותר מאשר בעבר. כך נוכל לא רק לעבור לצעד הבא בקריירה, אלא גם לשפר את הביטחון העצמי ולהגדיל את הסיכוי למשרת מספקת.

אף אחד לא ייקח מכם את הניסיון

הניסיון שאותו תספיקו לצבור במקום העבודה הקודם ילווה אתכם כל החיים. הוא יעזור לכם לנסח קורות חיים כאשר תפנו למעסיק ספציפי דרך מודעת דרושים, או להשיג יתרון על פני דורשי עבודה אחרים שמחזיקים באותו רקע מקצועי כמו שלכם. הניסיון הוא גם קלף שבו תוכלו להשתמש בראיונות עבודה וסביר להניח שהוא גם יעזור לכם לדעת באיזה תחומים להתמקד.

בשורה התחתונה, פיטורים הם חלק מהחיים ורק מעט מאוד עובדים בשוק המודרני לא נדרשים להתמודד איתם. הכי חשוב לשמור על פרופורציות נכונות ולהתייחס לסיטואציה כאל הזדמנות. כך עוברים לשלב הבא בקריירה בהצלחה ומפיקים ערך פרקטי גם מהרגעים הקשים.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.