פיננסים

חשבונות גבוהים? כך תתחילו לצמצם בהוצאות

הדרך לצמצם בהוצאות משק הבית עוברת בבדיקת ההכנסות. לאחר מכן תוכלו להדק את החגורה, לבדוק לאן הולך הכסף ולהיערך בהתאם בשביל לדאוג לעתיד הפיננסי שלכם ושל הילדים. הנה כל הפרטים

header-high-bills

הדרך הנכונה לנהל משק בית היא להתייחס אליו כמו עסק. בצורה כזו ניתן להשיג יציבות פיננסית וליהנות מהיתרונות של הפרשה לתוך תוכנית חיסכון ואופק כלכלי בטוח עבור בני המשפחה. עם זאת, מומלץ להתייחס לכל ההכנסות וההוצאות של משק הבית ולהיות אחידים מבחינת המעקב אחר דוחות שמגיעים מהבנק, מחברות האשראי, מחברות הביטוח ומהמעסיק.

השלב הראשון בצמצום הוצאות היא בדיקה כמה כסף באמת נכנס לחשבון הבנק. הפרידו בין שכר מעבודה או מקצבת פנסיה לבין קצבאות ותמיכה מהממשלה, הכנסה משכירות, מתנות, בונוסים או תמיכה אחרת במידה ויש כזו.

הכינו רשימה מסודרת של ההכנסות ובדקו כמה עולה לכם לנהל את הכסף. הוצאות ניהול הכסף מורכבות מהחזרי הלוואות, עמלות וריביות על המינוס והן יכולות לספק לכם אינדיקציה על ההכנסה הפנויה האמיתית שיש למשק הבית. בנוסף, בדקו האם קיימות הפקדות קבועות לחיסכון או ניירות ערך או לחיסכון פנסיוני פרטי ובררו האם שווה לאחד ביניהן.

כך תחסכו בהוצאות מגורים, מחיה וקניות

השלב המעשי של צמצום בהוצאות כרוך בחלוקה שלהן לקטגוריות. התחילו בבדיקה של הוצאות המגורים והכניסו לתוך קובץ אקסל או אפליקציה ייעודית נתונים על שכר דירה, משכנתא, ביטוח חיים, ביטוח דירה, ועד בית, ארנונה, חשמל, מים, גז, חבילת תקשורת ביתית והוצאות תיקונים ותחזוקה. אלו לא סעיפים שאפשר לחסוך בהם בצורה דרמטית, אך הם יסייעו לכם לדעת לאן הולך הכסף ואיפה אפשר להדק את החגורה.

לאחר הוצאות המגורים תצטרכו לעבור להוצאות המחיה והקניות השוטפות. כאן ההפרדה העיקרית היא בין אוכל ומוצרי צריכה לבין בריאות וביטוחים. הוצאות על ביטוח לאומי, מס בריאות, תרופות וביטוחים משלימים או ביטוח בריאות פרטי עלולים להפר את האיזון התקציבי שלכם וקל לצמצם אותם באמצעות יצירת קשר עם הגורמים הרלוונטיים. מנגד, בהוצאות על ביגוד, טיפוח וטיפול בבני משפחה לא תרצו לצמצם אלא אם לא תהיה ברירה.

לא לשכוח הוצאות נסיעה ופנאי

דווקא בקטגוריות של הוצאות נסיעה ורכב או הוצאות פנאי ובילוי יהיה לכם הכי קל לצמצם. תוכלו לעבור כבר עכשיו לנסיעה בתחבורה ציבורית כדי לחסוך את עלויות הדלק, התחזוקה והביטוח, או לקבוע תדירות נמוכה יותר של יציאות לבילויים, הופעות ואירועים. הסוד הוא להחליט על סדר עדיפויות שמשרת את הצרכים שלכם בטווח הקצר והארוך ולוודא שההוצאות לא עולות על ההכנסות.

לסיכום, ניהול תקציב דורש מכם השקעה של זמן ומשאבים אך בתמורה הוא מאפשר לכם לחסוך לטווח ארוך. דעו כמה כסף באמת נכנס לחשבון ותכננו בהתאם את שאר ההוצאות של המשפחה.

לפרטים נוספים:

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

תיירות אזרחות פורטוגלית: המדריך השלם בדרך לדרכון האירופאי שלכם

פיננסים מהי עסקת “פליפ” ואיך היא תגרום לכם להרוויח עשרות אלפי דולרים בשנה?

אם יש לכם הון עצמי החל מ-100,000 דולר ואתם מחפשים אפיק השקעה שמניב רווח מהיר ומשמעותי תוך זמן קצר – עסקת פליפ בניו יורק...

תיירות 1969 שוב מחדש: הטיול שייקח אתכם אל השנה ששינתה את העולם

לימודים עושים חשבון: למה חשבונאות ומדוע דווקא במרכז האקדמי למשפט ולעסקים?

פיננסים Total Pay-Back: הכרטיס שמחזיר לכם כסף על ההוצאות שלכם

ה יכול להיות יותר משתלם מקנייה היום שמחזירה לך כסף מחר? על השאלה הזאת ענתה max בעזרת כרטיס אחד שמאפיל על כל שאר כרטיסי...

לייף סטייל עם איזה מתנות תפנקו את בני הזוג בחג?

פיננסים למה אין בישראל מספיק ארנקים דיגיטליים?

צרכנות איך משפרים את קליטת ה-Wifi?

נדל"ן חריש מציגה: החיים שכל משפחה צעירה רוצה

לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.