צרכנות

5 טיפים להשמה בתחום ההייטק

עבודה בהייטק מבוקשת על ידי צעירים רבים כי היא מבטיחה שכר גבוה, תנאים נוחים ומשרה מאתגרת. אבל איך משתלבים בענף במהירות וביעילות? הנה 5 טיפים שיכולים לעזור

5 טיפים להשמה בתחום ההייטק

השתלבות בענף ההייטק היא משימה קשה מכפי שנהוג לחשוב. התחום עצמו גדל בקצב מהיר ויש חברות שמגייסות עשרות ומאות עובדים בשנה, אך לא כולם מקבלים את אותה הזדמנות. מצד שני, עבודה בהייטק לרוב מלווה בשכר גבוה ותנאים נוחים ולכן כדאי בכל זאת להשקיע את המאמץ הנדרש.

אז איך מגשימים את החלום בדרך למשרה מאתגרת? קבלו כמה טיפים להשמה יעילה:

1. הגיעו עם רקע מתאים

המטרה של לימודי הייטק היא להעניק לכם את הרקע המתאים להשתלבות מהירה בענף המחשבים. ודאו שאתם מגיעים עם רקע מתאים לפי תנאי המשרה והדגישו זאת בטופס קורות החיים.

אל תגישו מועמדות למשרה שלא עולה בקנה אחד עם הרקע שלכם מהלימודים, כי פעולה כזו עלולה לפגוע במוניטין וביושרה שלכם במידה ותרצו לפנות לאותה חברה בעתיד.

2. הכירו את השוק

מיפוי של מצב השוק יאפשר לכם לדעת איזה תחום נחוץ ומבוקש יותר, אילו חברות מגייסות עובדים ומה התפקידים שיתאימו לכישורים שלכם.

המיפוי של השוק חשוב עוד לפני שתחליטו ממה ללמוד אך הוא קריטי בעת חיפוש אחר מקום עבודה חדש. בנוסף, היכרות עם השוק תסייע לכם לשלוח קורות חיים למקומות רלוונטיים שבהם יש לכם סיכוי טוב להתקבל.

3. הישארו מעודכנים

ענף ההייטק כאמור משתנה בקצב מהיר ולא תוכלו לדאוג לעצמכם להשמה אם לא תהיו מעודכנים. השתמשו במידע מהרשתות החברתיות, באתרי האינטרנט והחדשות ובהמלצות של חברים, קרובים ובני משפחה.

נסו להיות הראשונים לשמוע על משרות מעניינות והגישו בהתאם את טופס קורות החיים שלכם. גם מומחים מהתחום של השמת עובדים בהייטק יכולים לעזור לכם בהקשר הזה ולחסוך זמן וכסף.

4. התכוננו לראיון עבודה

שלחתם קורות חיים ועכשיו גם קיבלתם את שיחת הטלפון המיוחלת? נהדר, אבל זה רק הצעד הראשון. עליכם להתכונן היטב לראיון עבודה ולנצל אותו על מנת להעלות את כל הסוגיות שקשורות לתנאי העסקה, שכר ועוד.

תרגלו את התשובות שלכם לפי דרישות המשרה ושדרו ביטחון. הבליטו את היכולות שרלוונטיות עבור המשרה, הקפידו לשמור על כנות ואמינות וכמובן הגיעו בהופעה חיצונית אסתטית ומסודרת.

5. אל תפחדו לסרב

משרות הייטק כל הזמן משתנות ומתעדכנות ואין סיבה שתוותרו על השאיפות שלכם בגלל חוסר ביטחון. אל תפחדו לסרב למשרות שלא עושות לכם את זה והישארו עם אצבע על הדופק כדי להגיש מועמדות לתפקידים אחרים.

בשורה התחתונה, השמה בתחום ההייטק אכן מהווה אתגר אך מאות צעירים בשנה מצליחים להתמודד איתו. נשמו עמוק וזכרו שגם לכם יש הזדמנות מעולה להיכנס לצד הנכון של הסטטיסטיקה.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.