צרכנות

3 טיפים לקניית רכב חדש

הגדרת צרכים, החלטה על מסגרת התקציב ובדיקת מועד אספקה יבטיחו לכם עסקה מוצלחת של רכישת רכב חדש. הנה המדריך המלא:

3 טיפים לקניית רכב חדש

רכב מייצג את העסקה הכלכלית המשפחתית השנייה בגודלה ובחשיבותה אחרי דירה, אבל רובנו מקבלים החלטה אינטואיטיבית בלבד ולא תמיד מושכלת. בנוסף, רכישת רכב חדש היא משימה מורכבת בגלל המגוון העצום של הדגמים, המבצעים והיבואנים השונים. גם אנשי השיווק לא ממש עוזרים לנו להבין מי נגד מי בענף הרכב ותמיד יש איזה חבר או בן משפחה שיודע טוב יותר מכולם.

אז רגע לפני שאתם מבצעים העברה בנקאית, הנה 3 טיפים שיעזרו לכם לקנות את הרכב החדש:

1. הגדירו את הצרכים שלכם

בקניית רכב חדש יש לכם פריבילגיה למצוא דגם שעונה בצורה מדויקת לצרכים שלכם. בשביל זה תצטרכו לדעת מהם אותם צרכים, מה מאפיין את התא המשפחתי שלכם ומה אתם עומדים לעשות עם הרכב. משפחה עם ילדים צריכה רכב אחר מאשר אנשי עסקים שרק משתמשים בו בשביל להגיע לעבודה, מה גם שיש משמעות לשאלה איפה אתם גרים וכמה קילומטר אתם גומעים מדי שבוע.

הגדירו את הצרכים שלכם עוד לפני שאתם מגיעים לאולם התצוגה. חשבו בבית איזה רכב יענה על הצרכים שלכם בצורה המקיפה ביותר וקבלו המלצות מאנשים שאתם סומכים עליהם. בנוסף, נסו להיזכר בניסיון העבר עם רכבים מסוימים כדי לסנן דגמים פחות רלוונטיים.

2. החליטו על מסגרת התקציב

אחרי שתבינו מה הצרכים שלכם יהיה לכם קל יותר להחליט על מסגרת התקציב. מומלץ לבדוק מבעוד מועד את מקורות המימון האפשריים, להשוות ביניהם ולא להתפתות לקנות רכב בתשלומים שיכבידו על הגמישות ועל מסגרת האשראי בבנק.

זכרו שרכב הוא לא השקעה אלא הוצאה מתכלה. רוב העסקאות בשוק המכוניות המשומשות נסגרות במחירים שנמוכים ב-10%-20% מאלו שמופיעים במחירון, אז אל תצפו לצאת מהמהלך הזה עם רווח כספי. הרכב אמור לשרת אתכם לתקופה מסוימת ולענות על הצרכים שלכם לפי התקציב שעליו תחליטו.

3. בדקו את מועד האספקה

החיסרון היחיד של קניית רכב חדש הוא שברוב המקרים תצטרכו להמתין כמה ימים או אפילו שבועות בשביל לקבל אותו. למרות שאי אפשר למנוע לגמרי את ההמתנה הזו, ניתן לדעת מראש מה מועד האספקה ולחייב את היבואן לעמוד בו.

לפי החוק בישראל, היבואן חייב לשחרר את הרכב מהמכס בתוך 3 ימי עבודה מרגע קבלת התמורה הכספית. עליו למסור את הרכב בתוך 14 ימים אבל ייתכנו עיכובים בגלל שעבוד של הרכב לטובת היבואן בגלל הלוואה שלקחתם, בשל היעדר תעודת ביטוח חובה בתוקף או בגלל חוסר במסמכים הנדרשים לצורך פטור ממכס. לפיכך, בדקו שיש לכם את כל המסמכים הרלוונטיים וזכרו שבכל מקרה אסור ליבואן להימנע מציון מועד האספקה בחוזה.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.