פיננסים

רפורמת הייבוא החדשה ואתם – מה יוזל?

משרד האוצר צפוי לבטל את כל מיסי היבוא על מוצרי צריכה שאינם מיוצרים בישראל וכך להביא להוזלה משמעותית עבור הצרכנים. באיזה סוג של מוצרים מדובר ולמה אפשר לצפות? הנה כל הפרטים

רפורמת הייבוא החדשה

מיסי יבוא על מוצרי צריכה מעלים את המחיר שלהם בעשרות אחוזים. הסיבה המסורתית להטלת המס היא עידוד הייצור המקומי ומתן עדיפות למוצרים מישראל, אך בפועל מדובר על מגבלה שמתגלגלת לפתחם של הצרכנים. כתוצאה מכך הודיעו לאחרונה במשרד האוצר על רפורמה מקיפה שאמורה לכלול בתוכה שורה ארוכה של מוצרים ופריטים.

באופן עקרוני, הרפורמה של משרד האוצר צפויה לבטל את כל מיסי היבוא על מוצרי צריכה שאינם מיוצרים בארץ, או על מוצרים שיש רק ייצור מקומי זניח שלהם. מטרת הרפורמה היא להביא להוזלת יוקר המחיה אך מבלי לפגוע ביצרנים מקומיים ולסייע לציבור רחב.

בנוסף, הרפורמה מתכתבת עם השוק הפתוח כפי שבא לידי ביטוי באמצעות השימוש באינטרנט והיא מתאימה לפלטפורמות החדשות שעומדות לרשות הצרכנים.

איזה מוצרים יוזלו?

רשימת המוצרים שלא מיוצרים לארץ ארוכה ומתייחסת למספר קטגוריות מרכזיות. ראשית, רפורמת הייבוא החדשה תשפיע עליכם אם תחליטו לקנות מוצרי חשמל, ביגוד והנעלה. הם צפויה להוזיל בצורה משמעותית גם מוצרים בסיסיים כמו משקפיים, שעונים ומחשבים ולהשפיע בצורה כזו או אחרת על מחיריהם של מחשבים, משחקי מחשב, קונסולות משחקים, אביזרים דיגיטליים ועוד.

שנית, הרפורמה תשפיע על מחירי מוצרים שמיובאים לישראל ממדינות שאינן ארצות הברית או חברות באיחוד האירופי. הסיבה לכך היא שכבר היום יש שלושה סוגי מיסים המוטלים על יבוא לישראל והם מכס, מס קנייה ומע”מ. את המכס מטילים לפי ארץ המקור, אך לישראל יש הסכם סחר פטור ממכס על מדינות מסוימות ובהן ארצות הברית ואירופה.

מנגד, לישראל אין הסכם סחר עם סין והיא גם במקרה היצרנית הכי גדולה בעולם של מוצרי צריכה. זו הסיבה בגללה המוצרים שמגיעים מסין ייהנו מאחוזי ההנחות הגבוהים ביותר. כבר כעת נערכים המשווקים להנחות של 12% על מוצרי קוסמטיקה, ריהוט, מסגרות למשקפיים ועדשות והנחות של 15% על מקררים גדולים מערכות סטריאו, מגברים וכמובן טלוויזיות. כמו כן, רפורמת היבוא תוזיל טלוויזיות גדולות במיוחד בעד 30% ותתבטא בחיסכון של אלפי שקלים לצרכן הבודד.

מה צפוי לקרות בעתיד?

רפורמת היבוא של משרד האוצר היא רק הצעד הראשון בתהליך רחב יותר. הצעד השני אמור לבטל את מיסי הקנייה, שחלים גם על מוצרים שמגיעים ממדינות שיש לישראל הסכם סחר עמן.

הנחת המוצא היא שאין טעם להטיל על מוצרים כאלה מס קנייה כי הם אינם מיוצרים בארץ ולכן אין סכנה של העדפת תוצרת מיובאת על תוצרת מקומית. לפי הערכות, הביטול הצפוי של המכסים ומיסי הקנייה יביא להוזלה נוספת של 10%.

לפרטים נוספים:

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

תיירות אזרחות פורטוגלית: המדריך השלם בדרך לדרכון האירופאי שלכם

פיננסים מהי עסקת “פליפ” ואיך היא תגרום לכם להרוויח עשרות אלפי דולרים בשנה?

אם יש לכם הון עצמי החל מ-100,000 דולר ואתם מחפשים אפיק השקעה שמניב רווח מהיר ומשמעותי תוך זמן קצר – עסקת פליפ בניו יורק...

תיירות 1969 שוב מחדש: הטיול שייקח אתכם אל השנה ששינתה את העולם

לימודים עושים חשבון: למה חשבונאות ומדוע דווקא במרכז האקדמי למשפט ולעסקים?

פיננסים Total Pay-Back: הכרטיס שמחזיר לכם כסף על ההוצאות שלכם

ה יכול להיות יותר משתלם מקנייה היום שמחזירה לך כסף מחר? על השאלה הזאת ענתה max בעזרת כרטיס אחד שמאפיל על כל שאר כרטיסי...

לייף סטייל עם איזה מתנות תפנקו את בני הזוג בחג?

פיננסים למה אין בישראל מספיק ארנקים דיגיטליים?

צרכנות איך משפרים את קליטת ה-Wifi?

נדל"ן חריש מציגה: החיים שכל משפחה צעירה רוצה

לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.