צרכנות

למה כדאי לכם לרכוש מזגן דווקא עכשיו?

סוף עונת הקיץ זהו זמן אידיאלי לרכוש מזגן - המחירים אטרקטיביים יותר באופן משמעותי, המתקינים פנויים יותר להתקנות, פתאום כולם נותנים 7 שנות אחריות מלאה... יותר טוב מזה לא יכול להיות. אבל רגע, רגע לפני שאתם שמים מזומן על הדלפק או מתלבטים לגבי אופן פריסת התשלומים, שימו לב לכמה פרטים מהותיים שיש לקחת בחשבון כשרוכשים מזגן, ותוודאו שבחרתם נכון.

tornado 1

 

מה אתם באמת יודעים על המזגן שאתם בוחרים?

אם אתם עומדים בפני רכישת מזגן, מן הסתם כבר ערכתם תחקיר שלם על מזגנים, שאלתם בני משפחה וחברים, שכנים ומכרים,  קיבלתם המלצות, הבנתם בדיוק איזה סוג מזגן אתם צריכים, עשיתם השוואת עלויות באתרים הרלוונטיים, בדקתם מחירי התקנה, ובקיצור – אתם כבר "חמים" על המזגן, ויודעים בדיוק איך להתקדם… אבל רגע, תתקררו שנייה. כי לפני שאתם מבצעים את הרכישה, חשוב להבין כמה דברים מהותיים על ההמשך, ובעיקר להפנים שמעבר למזגן עצמו ולהתאמתו אליכם, יש עוד דברים שאתם חייבים לקחת בחשבון.

תחשבו על מה שיכול לקרות ביום שאחרי

מזגנים, כמו כל מכשיר חשמלי אחר בבית או במשרד, טובים ואיכותיים ככל שיהיו – חייבים תחזוקה הולמת וגם עלולים לסבול פה ושם מתקלות. לפעמים ואפילו ברוב המקרים, התקלה הראשונה לא תופיע בשנה הראשונה, אלא מספר שנים לאחר הרכישה. במקרה הפחות טוב, היא תקדים את זמנה. בכל מקרה, זה אף פעם לא נעים לגלות שהמזגן לא מקרר (או לחילופין לא מחמם), וזה הופך למצב בלתי נסבל כשזה קורה בעיצומו של חום יולי-אוגוסט. בדיוק מהסיבה הזאת, כשרוכשים מזגן, צריך לחשוב על עוד דברים מעבר לתפוקה, עוצמת קירור/חימום, נוחות שימוש, שליטה מרחוק וכו'.  אם נצא מתוך הנחה שבשעה טובה רכשתם את המזגן הנכון, שילווה אתכם לאורך שנים –  הרי שהשירות והאחריות הנלווים אליו הם פרמטרים בעלי חשיבות גבוה, לא פחות משאר הפרמטרים שלקחתם בחשבון, אולי אפילו הרבה יותר.

 

 

על חשיבותה של האחריות (ועל זמן התפוגה שלה בעיקר)

כשמדובר במזגן, אחריות היא נקודת חוזק… או תורפה. מן הראוי שמזגן שאמור לשרת אותנו במשך שנים רבות, יהיה מצויד בהתאם באחריות לטווח ארוך, כדוגמת מזגני טורנדו המגובים באחריות ל-7 שנים. לא די באחריות לשנה-שנתיים-שלוש הראשונות, שכן כאמור, בדרך כלל הבעיות לא יצוצו בחודשים הראשונים לחייו של המזגן אלא רק בהמשך, כאשר הוא "יתבגר" עם הזמן. לפיכך, חשוב מאוד לברר בדיוק אצל היצרן/היבואן/המשווק אצלו רכשתם את המזגן – איזו אחריות הם מספקים, מה היא כוללת ולכמה שנים היא תקפה. לבדוק, משמע לקרוא היטב את תעודת האחריות לפני שאתם מבצעים את העסקה, ולאשרר אותה מול הגורמים הרלוונטיים לאחר הרכישה.

מעבר ליתרון הגדול הגלום באחריות לשנים ארוכות, מדובר גם באקט שיש בו כדי להעיד על איכות המזגן ואמינותו. חברה שמאמינה במוצר שלה וסומכת על איכויותיו, תהיה מוכנה להעניק הרבה שנות אחריות מתוך הנחה שהוא יהיה תקין בשנים הראשונות.

כאן המקום לציין, כי חברות המזגנים המובילות בארץ משתפות פעולה עם מתקינים מוסמכים ומקצועיים. עם זאת, חשוב להבין כי מתקינים רבים מעדיפים לעבוד ולהמליץ דווקא על חברות המעניקות תקופת אחריות קצרה יותר, מה שמגדיל את סיכוייהם להתפרנס ולהרוויח בהמשך גם משירות התיקונים הפרטי שהם מציעים. לפיכך, מן הראוי להתחשב בעניין זה כאשר פונים לקבל המלצה ממתקין זה או אחר.

השירות הוא הגב של המזגן – ועל זה לא מתפשרים

בכל תחום ובכל מוצר, לנושא השירות יש חשיבות ראשונה במעלה, וכשמדובר במזגנים לשירות יש משקל קריטי. איכות השירות המתלווה למזגן, לא רק בחנות או בזמן ההתקנה, אלא גם בליווי המתמשך, צריכה להוות שיקול משמעותי ולעיתים אף מכריע בבחירת המזגן. רמת השירות של המזגן מבטיחה למעשה את רמת השימושיות וההנאה שלכם מהמוצר החיוני הזה. די בכך שתנסו לדמיין (או לזכור, במידה וזה קרה לכם בעבר) מצב שבו המזגן לא פעל באחד מימי הקיץ החמים, כדי להבין שמהירות השירות היא נושא שאי אפשר להתפשר עליו. לפיכך, לא די בכך שתדעו ממי רכשתם את המזגן, אלא יש לברר מיהו ספק השירות, עד כמה הוא מנוסה ומכיר את המזגן שרכשתם, מהי מידת מקצועיותו, מהי המחויבות שלו למתן שירות מהיר? לרוב, ניתן למצוא את הנתונים הללו לאחר תחקיר אינטרנטי קצר. כך, לדוגמה ניתן ללמוד מסקר שנערך על ידי YNET כי את השירות המהיר ביותר בארץ מעניקה טורנדו – ממש במהירות של סופה.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.